مسیر سبز
مسیر سبز

امتحانات دانشگاه ها هم پولی شد! امتحانات دانشگاه شروع

امتحانات دانشگاه ها هم پولی شد! 
 امتحانات دانشگاه شروع

امتحانات دانشگاه ها هم پولی شد!
امتحانات دانشگاه شروع شده و خبرهای جدیدی از نحوه برگزاری آن در دانشگاهها به گوش می رسد.

اخیرا اعلام شده که دانشگاه علامه طباطبایی برای ارائه کارت ورود به جلسه امتحانات پایان ترم به دانشجویان، مبلغ 25 هزار تومان را از دانشجویان کارشناسی نوبت شبانه این دانشگاه دریافت می کند.

در توضیح این موضوع سید صدرالدین شریعتی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی می گوید:

 علت دریافت هزینه امتحانات، استفاده آنها از فضاهای آموزشی، کتابخانه و سایر موارد در دانشگاه است و هر اقدامی که دانشگاه علامه در این زمینه انجام داده، بر اساس تصمیمات وزارت علوم است و خارج از این تصمیمات کسی این کار را نکرده و هزینه متفرقه ای به شمار نمی آید.

همچنین قادر پریز معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت وگو با خبرآنلاین درباره دریافت مبلغ 25 هزار تومان از دانشجویان دوره شبانه برای تحویل کارت ورود به جلسه امتحان می گوید:

 دانشجویان شبانه دانشگاه به خاطر نداشتن برنامه‌های فرهنگی، تربیت بدنی و مشاوره اعتراض داشتند، به همین دلیل مهر ماه امسال وزارت علوم بخشنامه‌ای به دانشگاه ابلاغ کرد که درآن هر ترم مبلغ 25 هزار تومان از هر دانشجو بابت سرانه این امکانات دریافت شود.

وی ادامه می دهد: این مبلغ به عنوان بدهی از حساب دانشجویان محاسبه شده است، که عده‌ای همان زمان متوجه شدند و نسبت به پرداخت آن اقدام کردند و حدود 10 تا 15 درصد از دانشجویان تازه متوجه این قضیه شده‌اند که باید این ملبغ را پرداخت کنند، بنابراین دریافت این مبلغ هیچگونه ارتباطی با هزینه دریافت کارت امتحان ندارد.


منبع: مهر باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید