هر روز!
هر روز!

زیباترین درختان بن سای زیباترین درختان بن سای : زیباترین

زیباترین درختان بن سای زیباترین درختان بن سای : زیباترین

زیباترین درختان بن سای
زیباترین درختان بن سای : زیباترین درختان بن سای
: زیباترین درختان بن سای
: درختان از جمله مظاهر زیبای طبیعت هستند که بشر را سخت مجذوب و شیفته ی خود کرده اند. گاهی شکوفه های رنگارنگ، گاهی خنکای سایه ساری دلپذیر و گاه نیز طعم خوش میوه های شان، انسان را به سمت خود می کشد. اما درختان “بن سای” داستان دیگری دارند.
به گزارش :   درختان “بُن سای” (Bonsai) زیبا و شگفت انگیز هستند. موجوداتی که چه بسی عمری بس دراز و طولانی داشته اند، اما به جای آنکه شاخ و برگ گسترده و عظمت خود را به رخ بکشند، در ابعادی مینیاتوری در گوشه و کنار منازل جاخوش کرده و به جلوه گری مشغولند.

در کنار زیبایی و سهولت نگهداری در منزل، درختان بن سای استرس و نگرانی را از شما دور می کنند، هوا را تصفیه کرده و در عین حال با تغییر فصول، هر بار در همراهی با طبیعت به شکلی بیننده را به حیرت می اندازند.

در واقع قدمت کاشت این درختان به هزاران سال قبل باز می گردد. چینی ها نخستین مردمی بودند که به این شیوه از باغبانی رو آورده و این درختان را در قالب هنر باستانی “مینیاتوری کردن چشم اندازهای طبیعت”( Penzai or Penjing) و در گلدان هایی کوچک پرورش دادند. بعدها ژاپنی ها با تأثیر نگرش مکتب “ذِن” (Zen) و مذهب بودیسم دنباله رو راه آنان شدند.

این درختان با شیوه و تکنیک های خاصی پرورش داده می شوند که مانع بزرگ شدن آنها شده و ابعادی ظریف به آنها می بخشد؛ روش هایی همچون هرس به موقع شاخ، برگ و ریشه ی درخت و نیز محدودیت در استفاده از کود و آبیاری. همچنین فرم دهی به درخت نیز از دیگر تکنیک های به کار رفته در این هنر است.

پر واضح است که این مراحل زمان بَر بوده و نیازمند صبر و بردباری فراوانی است؛ اما در نهایت نتیجه به اندازه ای خوشایند و دلپذیر است که بسیاری را وسوسه کرده و مورد توجه فراوانی قرار گرفته است.
در ادامه همراه شما به تماشای منتخبی از زیباترین درختان بن سای می نشینیم که بی شک در گلدان های کوچک خود، دلپذیر و دوست داشتنی ظاهر شده اند.
آزالیا

ساکورا

ویستریا


افرای قرمز ژاپنی

درخت سیببن سای درخت چیلی

درخت بن سای ۸۰۰ ساله

افرای جنگلی با رنگ و بوی پاییز

جنگلی از درختان بن سای

این درخت ۳۹۰ ساله از فاجعه ی هیروشیما جان سالم به در برد

گودال هابیتی

و یک درخت بن سای غیر معمول………………………….

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید