مسیر سبز
مسیر سبز

انتخابات ایران قیمت نفت را کاهش داد خبرگزاری تسنیم:

انتخابات ایران قیمت نفت را کاهش داد
خبرگزاری تسنیم: قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه به دلیل نتایج حاصل از انتخابات ریاست جمهوری ایران، اندکی کاهش یافت. در بازار نیویورک، نفت خام سبک و شیرین برای تحویل در ماه آگوست، روز دوشنبه با ۱۵ سنت کاهش به ۹۷.۷ دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال نیز با ۱۷ سنت کاهش به ۱۰۵.۷۶ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش اینوستینگ، در حالی قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه کاهش یافته است که هفته گذشته به رغم انتشار آمار نگران کننده از وضعیت اقتصادی آمریکا قیمت این کالا با رشد ۱.۹ درصدی مواجه شد.

آمارهای منتشر شده در روز جمعه نشان داد که شاخص احساس مصرف کنندگان آمریکایی در ماه ژوئن از ۸۴.۵ در ماه می به ۸۲.۷ تقلیل یافته است. اقتصاد دانان انتظار داشتند که شاخص احساس مصرف کنندگان در ماه ژوئن به ۸۴.۵ برسد.

آمارهای جدید از کمیسیون قیمت های تجاری کالاها در آمریکا نشان داده که خریدهای بلند مدت نفت توسط تجار اندکی افزایش یافته است.

انتشار گزارش هایی در مورد اینکه دولت آمریکا مخالفان دولت سوریه را تسلیح خواهد کرد، روز جمعه قیمت نفت را به میزان چشم گیری افزایش داد.

در حالی که دولت سوریه تولید کننده عمده نفت به شمار نمی رود، اما سرمایه گذاران نگران اند که جنگ داخلی دو ساله این کشور به تولید نفت در کشورهای همسایه تاثیر بگذارد.

کاهش اندک قیمت نفت در روز دوشنبه پس از آن اتفاق افتاد که حسن روحانی از بین ۶ کاندیدای شرکت کننده در انتخابات ایران، پیروز این رقابت شد. وی خود را به عنوان فردی میانه رو و معتدل معرفی کرده است و انتظار می رود در دوره ریاست جمهوری وی تنش ها میان ایران و غرب کاهش یابد.

دولت اوباما اعلام کرده است که به نتیجه انتخابات در ایران احترام می گذارد و همچنان مایل به گفت‌وگو با تهران بر سر فعالیت های هسته ای ایران است. ایران در سال ۲۰۱۲ دومین تولید کننده بزرگ نفت در بین کشورهای عضو اوپک بوده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید