هر روز!
هر روز!

ترفندهای موثر در آشتی کردن با همسر! : آشتی کردن

ترفندهای موثر در آشتی کردن با همسر! 
 : آشتی کردن

ترفندهای موثر در آشتی کردن با همسر!
: آشتی کردن با همسر , یکی از مهارت های مهم در زندگی همه ما توانایی آشتی کردن بعد از هر دعوا و اختلاف است.
به گزارش : آشتی کردن با همسر , قهر و اختلاف بین اکثر زوجین رخ میدهد. مهم این است که طرفین هرچه سریعتر باهم آشتی کنند. می خواهیم در این مطلب به ترفندهای موثر در آشتی کردن با همسر اشاره کنیم.
بد نیست به چند پیشنهاد ساده در زمینه آشتی کردن دقت کنید. این راهنمایی ها بسیار کارساز و موثر هستند و اختلافات شما را به راحتی حل خواهند کرد.
یکی از مهارت های مهم در زندگی همه ما توانایی آشتی کردن بعد از هر دعوا و اختلاف است.
به عبارت دیگر اگر نتوانیم رابطه ای که در حال خراب شدن است را نجات دهیم، در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی مان محکوم به از دست دادن بسیاری از افرادی هستیم که دوستشان داریم، اما اختلافی بین مان رخ داده و کار به جاهای باریکی مثل قهر کردن کشیده است.
: ترفندهای موثر در آشتی کردن با همسر!
در روابط انسانی با وجود تمام شباهت ها، باز هم ممکن است اختلافی رخ دهد و دو نفر نتوانند همان موقع آن را حل کنند. در چنین مواقعی، ناراحتی بین آن ها می ماند و مدتی از هم دلخور هستند.
این اتفاق تا به حال در زندگی همه ما رخ داده است، اما مهم این است که بعد از هر دعوایی، بتوان آشتی کرد. آشتی کردن، یک اتفاق شیرین است،  ولی مراحل انجام آن چندان شیرین نیست. اصولاً دو طرف دعوا دوست دارند که دیگری پیش قدم شود.
در روابط همسران که به خاطر نزدیکی زیاد زن و شوهر و همچنین تنیدگی کارها و تصمیمات آن ها در یکدیگر، احتمال بروز دعوا و قهر کردن زیاد است، باید برای آشتی کردن یک ضرب الاجل تعیین کرد.
بعضی از زندگی ها بر سر یک موضوع پیش پاافتاده و تنها به خاطر این که هیچ کدام برای آشتی پیش قدم نشده اند، ازهم پاشیده است.
اگر دعوا نمک زندگی است، قهر چون فلفل تندی است که فقط سرسوزن آن را می توان تحمل کرد و وقتی بیشتر شود، نتیجه اش، آتش گرفتن کام شیرین همسران است.
بگذارید برایتان یک داستان تعریف کنم. داستانی که متعلق به شهر پریا و خانه هفت کوتوله نیست، داستانی که همین گوشه و کنار، حوالی خانه من و شما، زیاد اتفاق می افتد. شاید هم اصلاً همین جا در خانه خودمان هم نمونه اش را دیده باشیم.
«حامد، وقتی عصبانی می شود، کنترل رفتار و حرف هایش را از دست می دهد. او همسرش را دوست دارد و نقش یک مرد خانواده را از پدرش آموخته است؛
پدرش مردی بود که محبتش را در انارهایی نشان می داد که صندوق صندوق برای خانه می خرید؛ چون حا ج خانم، عاشق انار بود، اما هیچ وقت این را به زبان نمی آورد. حامد در چنین خانه ای بزرگ شده و حالا چند سالی است که خود مرد خانواده شده است.
زنش را خیلی دوست دارد، اما ابراز آن برایش سخت است؛ مخصوصاً وقتی دعوایشان می شود، آ ن وقت است که حرف هایی را می گوید که نباید! این بار هم دعوایشان بالا گرفت و مریم هم برای جا نماندن از قافله، جواب حامد را داد.
حامد بعد از توهین کردن، از خانه خارج شد و به خیابان پناه برد. مریم چندساعتی را در خانه تنها بود، مدام فیلم دعوایشان را از ابتدا تا انتها نگاه کرد.
حرف های تلخی که همسرش به او گفته بود را دوره کرد و هر بار بیش تر از بار قبل، عصبانی و دل شکسته شد. او تقریباً بیست بار حرف های حامد و مخصوصاً ناسزایی که گفته بود را تکرار کرد.
حال او زنی بود که بیست بار همسرش به او توهین کرده است.
از آن طرف حامد کمی در خیابان ها راه رفت و فکر کرد. پیش خود به این نتیجه رسید که زیاده روی کرده و بازهم مثل همیشه عصبانیتش بیش ازحد بوده است. تصمیم گرفت که برگردد، اما هرچه کرد نتوانست مانند فیلم ها یک دسته گل بخرد و به خانه بیاید.
او برگشت و اثری از پشیمانی در صورتش نبود، اما با ورودش به خانه، سلام کرد. مریم جواب او را نداد. حامد وارد آشپزخانه شد و گفت: “شام چی داریم؟” این بدترین حرفی بود که مریم می توانست بشنود. پیش خود گفت: “به من توهین کرده، خانه را ترک کرده و توقع شام هم دارد؟”»
همین جا داستان را نگه دارید. اگر حامد فقط می خواست شام بخورد، می توانست بیرون از خانه بهترین غذاها را پیدا کند. او این کار را نکرد، چون می خواست هرچه زودتر به خانه برگردد و آشتی کند، اما حامد نیاموخته است که برای آشتی کردن باید از چه جملاتی استفاده کند.
“شام چی داریم” یعنی: متأسفم که عصبانی شدم، فریاد زدم، توهین کردم و خانه را ترک کردم. بیا فراموش کنیم و بگو شام چی داریم؟
برعکس این داستان هم اتفاق افتاده است. وقتی مریم مقصر بوده و با حامد تماس گرفته و جای عذرخواهی گفته است: “موقع برگشت حتماً نان بخر!”
این “نان بخر” یعنی: من اشتباه کردم، زودتر بیا خانه که منتظرت هستم.
هرچند این طور دوپهلو حرف زدن، کار طرف مقابل را سخت می کند، اما باید در زندگی مشترک، معنی«شام چی داریم» و «نان بخر»های همسرمان را بدانیم. گاهی برخی نشانه های خیلی ساده یعنی بیا آشتی کنیم. در موقع دعوا باید به دنبال بهانه ای برای آشتی کنان باشیم. طول کشیدن قهر، می تواند به روابط همسران آسیب جدی برساند.
کافیست وقتی حامد می گفت شام چی داریم؟ مریم جواب می داد:
“شام نداریم، اما الان یه چیزی درست می کنم.” ممکن بود این جواب، شوهر کمی تا قسمتی لجباز را آرام کند تا جایی که بگوید پشیمان است.
آشتی کردن، یک مهارت بسیار مهم برای حفظ زندگی زناشویی در مواقع بحران است. باید این مهارت را بیاموزیم تا با قهرهای طولانی، زندگی را به سمت سردی پیش نبریم.
– زندگی یک فیلم خانوادگی نیست، گاهی این که توقع داشته باشیم همسرمان مثل شخصیت فلان سریال در هنگام دعوا برایمان نامه عاشقانه بنویسد، خیلی اشتباه است. بپذیریم که زندگی واقعی و خصوصیات همسرمان، آن چیزی است که باید با آن زندگی کنیم، نه رؤیاهای دورا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید