مسیر سبز
مسیر سبز

تلویزیون های گران قیمت بازار ایران روزنامه دنیای اقتصاد:

تلویزیون های گران قیمت بازار ایران 
 روزنامه دنیای اقتصاد:

تلویزیون های گران قیمت بازار ایران
روزنامه دنیای اقتصاد: بازار محصولات بالای ۵۰ اینچ در حال رشد است، این دستگاه‌ها بین ۹ تا ۱۱۸ میلیون تومان قیمت خورده‌اند.

اگر چه طی ماه‌های گذشته با توجه به رشد قیمت‌ها در بازار تلویزیون شاهد ریزش تقاضا برای این کالا به ویژه نمونه‌های گران قیمت بازار بودیم، اما اتخاذ برخی تصمیم‌ها از سوی شرکت‌های عرضه‌کننده در کنار دلایل دیگر نظیر نیاز و علاقه‌مندی کاربران به استفاده از نسل جدید تلویزیون‌ها و... موجب شده است تا تلویزیون‌های گران قیمت همچنان مخاطبان خود را ولو مخاطبان خاص داشته باشند.

فعالان این صنف (نمایندگی‌های فروش و همچنین فعالان بازار) در این باره به «دنیای اقتصاد» اعلام کرده‌اند، از زمان عرضه نمونه‌های غول‌پیکر تلویزیون (نمونه‌هایی با سایز بالاتر از 80 اینچ) میزان تقاضا برای 55 اینچ به بالاها در بازار بیشتر شده است. مردانه، یکی از فعالان بازار لوازم صوتی و تصویری در این باره به «دنیای اقتصاد» اعلام کرد:

اگر چه نمونه‌هایی با سایز بالاتر از 80 اینچ اکثرا به طور سفارشی وارد بازار می‌شوند و مخاطبان بسیار خاصی دارند ،اما ورود این تلویزیون‌ها به بازار باعث شده است تا خریداران متوجه شوند که دوران استفاده از تلویزیون‌های سایز کوچک به سرآمده و باید همگام با رشد تکنولوژی شوند.

به همین دلیل طی سه ماه اخیر بیشترین تقاضا در بازار مربوط به سایز‌های 47 اینچ به بالا بوده است و همچنین تقاضا برای 55 اینچ‌ها نیز در بازار افزایش یافته است.

به گفته فعالان بازار، به نظر می‌رسد از سال آینده بازار تلویزیون در دست 55 اینچ‌ها باشد. با توجه به جذابیت این تلویزیون‌ها ما تصمیم گرفته‌ایم در این گزارش به معرفی برخی از نمونه‌هاي گران‌قیمت با سایزهای بزرگ در بازار تلویزیون بپردازیم. پس اگر قصد دارید یک نمونه گران‌قیمت و مبتنی بر تکنولوژهای جدید را خریداری کنید، این گزارش را بخوانید:

پاناسونیک

در بازار تلویزیون ،پاناسونیک سال‌ها به عرضه‌کننده گران قیمت‌ها در بازار تلویزیون معروف بوده است.

این برند که معروف‌ترین عرضه‌کننده تلویزیون‌های پلاسما است، عرضه‌کننده سایز بزرگ‌ترین و البته گران‌قیمت ترین تلویزیون با صفحه نازک و یک تکه در بازار ایران است.

این تلویزیون 152 اینچی سه بعدی که از تکنولوژی نئوپلاسما با قابلیت نمایش رنگ مشکی خالص بهره‌مند است، قیمتی حدود 600 هزار دلار دارد.البته تلویزیون مذکور به طور سفارشی وارد بازار داخلی مي‌شود و علت هم مشخص است؛ قیمت بالای آن. پاناسونیک همچنین یک تلویزیون 103 اینچی با نام TH-103VX-200 با کاربرد خانگی به بازار داخلی عرضه کرده است که از تکنولوژی نئوپلاسما بهره‌مند است. این تلویزیون 103 اینچی که از نوع سه‌بعدی فول‌اچ‌دی و از سری پلاسماها است با قیمتی حدود 118 میلیون تومان به بازار داخلی عرضه شده است.

سونی

سونی نیز مانند پاناسونیک به عرضه محصولات گران‌قیمت معروف است.

با توجه به این سابقه ، سونی تلویزیون 4k خود را که کیفیت تصویر آن چهار برابر تلویزیون‌های FULL HD است با قیمت 81 میلیون تومان به بازار عرضه کرده است. این تلویزیون که KD-84X9000 نام دارد از موتور پردازش سه هسته‌ای بهره‌مند است و به علت برخورداری از ساب ووفر و باندهای حرفه‌ای نیاز به سینمای خانگی را رفع می‌کند.

ال‌جی

مدل 84LM9600 هم از تلویزیون‌های 4K از خانواده ال‌جی است که کیفیت تصویر آن چهار برابر کیفیت تصویری است که یک تلویزیون FULL HD پخش می‌کند. این تلویزیون 84 اینچی که از تکنولوژی پسیو بهره‌مند است با قیمتی در حدود 48 میلیون و 400 هزار تومان به فروش می‌رسد. به غیر از این مدل، ال‌جی مدل‌های 55LM8600 و 55LM9600 را با قیمتی حدود هشت میلیون و 920 هزار تا نه میلیون و 246 هزار تومان به بازار عرضه کرده است.

سامسونگ

سامسونگ بر خلاف سایر رقبایش تا کنون تلویزیونی با سایز بزرگ ( 80 اینچ یابالاتر) به بازار ایران عرضه نکرده است. اما به «دنیای اقتصاد» اعلام کرده است که نمونه‌هایی با سایز بالای 60 اینچ را در راه بازار ایران دارد. در هر حال اکنون از این خانواده مدل 55ES8880 از گران قیمت‌ترین‌های بازار سامسونگ است که یک تلویزیون هوشمند سه بعدی از نوع LED است.

این تلویزیون با قیمتی در حدود نه میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد. به غیر از این مدل هم مدل 55ES7770 از نمونه‌های گران سامسونگ است که قیمت آن هشت میلیون و 570 هزار تومان است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید