هر روز!
هر روز!

دوقلوهای به هم چسبیده ( عجیب ترین و معروف ترین دوقلوهای

دوقلوهای به هم چسبیده ( عجیب ترین و معروف ترین دوقلوهای

دوقلوهای به هم چسبیده ( عجیب ترین و معروف ترین دوقلوهای جهان )
دو قلوهای به هم چسبیده (Conjoined Twins)، که به علت شهرت چانگ و انگ بانکر دوقلوهای به هم چسبیده اهل سیام گاهی دوقلوهای سیامی (Siamese Twins) نیز خوانده می شوند، ار نظر ژنتیکی همسان هستند، از یک تخمک شکل می گیرند، و معمولاً دارای ارگان ها و اندام های حیاتی مشترک اند.
به گزارش : طبق آمار ارائه شده توسط مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، از هر ۲۰۰۰۰۰ مورد دوقلوی متولد شده در جهان یک مورد آنها دوقلوی به هم چسبیده است، که البته ۴۰ تا ۶۰ درصد این موارد مرده به دنیا می آیند و ۳۵ درصد از دوقلوهای به هم چسبیده ای که زنده می مانند تنها یک روز دوام می آورند.
دو قلوهای به هم چسبیده (Conjoined Twins)، که به علت شهرت چانگ و انگ بانکر دوقلوهای به هم چسبیده اهل سیام گاهی دوقلوهای سیامی (Siamese Twins) نیز خوانده می شوند، ار نظر ژنتیکی همسان هستند، از یک تخمک شکل می گیرند، و معمولاً دارای ارگان ها و اندام های حیاتی مشترک اند.
در این پست داستان شگفت انگیز ۱۱ دوقلوی به هم چسبیده معروف در سراسر جهان به طور خلاصه بیان می شود.
: دوقلوهای به هم چسبیده ( عجیب ترین و معروف ترین دوقلوهای جهان )
 
ابی و بریتانی هنسل در سال ۱۹۹۰ در مینسوتای آمریکا به دنیا آمدند. به پدر و مادر دوقلوها گفته شد فرزندانشان احتمالاً تا صبح زنده نمی مانند، اما هم اکنون بیست و چهار سال از آن روز می گذرد و دوقلوها دارند تحصیلات کالج خود را هم پشت سر می گذارند.
مورد ابی و بریتانی موردی بسیار نادر است؛ آن ها دو قلب، دو ریه کامل، و دو مغز مجزا دارند. یکی سمت راست بدن را کنترل می کند و دیگری سمت چپ بدن را، اما دوقلوها با هم حرکت می کنند، دو گواهینامه رانندگی دارند، دوچرخه سواری می کنند، و مانند هر جوان دیگری در دهه دوم عمر خود زندگی روزمره شان را سپری می کنند. این دوقلوهای شگفت انگیز از زمان تولد در مجله ها و برنامه های تلویزیونی حضور پررنگی داشته اند.
چانگ و انگ بانکر در سال ۱۸۱۱ در سیام (تایلند امروزی) متولد شدند. کبدهای این دوقلوها به هم پیوند خورده بود و با دانش پزشکی امروز به راحتی می شد این دو برادر را از هم جدا کرد، اما از آنجایی که عمل جراحی جداسازی در آن زمان ریسک بالاتری داشت، دوقلوهای سیامی تا پایان عمر به هم چسبیده باقی ماندند.
مانند بسیاری از دوقلوهای به هم چسبیده در گذشته، آن ها با این ویژگی خارق العاده خود جهان را می گشتند و از راه نمایش خود به عنوان شگفتی های پزشکی کسب درآمد می کردند. سرانجام، این دو با دو خواهر ازدواج کردند، در کارولینای شمالی سکونت گزیدند و روی هم رفته صاحب بیش از بیست فرزند شدند.
خواهران هیلتون در سال ۱۹۰۸ به دنیا آمدند. مادر ۱۹ ساله آن ها که کارگر رستوران بود، دوقلوها را به رئیسش فروخت. رئیس رستوران این دوقلوهای به هم چسبیده از ناحیه لگن و مفصل ران را برای منافع اقتصادی خود دور جهان می گرداند. دوقلوها در آلمان، آمریکا، و استرالیا به معروفیت دست یافتند و در نمایش های مختلف به اجرای رقص و آواز و موسیقی می پرداختند. آن ها سرانجام در سال ۱۹۳۱ توانستند از رئیس رستوران و خانواده اش به دلیل آزار و اذیت هایی که در طول سال ها متحمل شده بودند شکایت کنند و به استقلال دست یابند. آن ها به طور مستقل وارد حرفه نمایش تفریحی و سرگرم کننده شدند و خود را خواهران هیلتون (Hilton Sisters) نامیدند.
پس از اجراهای فراوان، ازدواج، و سرانجام طلاق، خواهران هیلتون سر از یک همبرگر فروشی در فلوریدا درآوردند. به دنبال یک نمایش عمومی، این دوقلوها توسط مدیر برنامه های خود در کارولینای شمالی فاقد پول به حال خود رها شدند و تا زمان مرگشان در سال ۱۹۶۹ در یک مغازه فروشگاه مواد غذایی کار می کردند.
لوری و جورج (متولد شده با نام دوری)، دوقلوهای به هم چسبیده از ناحیه سر که ۳۰ درصد مغزشان مشترک است، در سال ۱۹۶۱ متولد شدند. آن ها در یک مرکز نگهداری بیماران با اختلالات ذهنی در پنسیلوانیا بزرگ شدند اما در دهه دوم زندگیشان موفق شدند ثابت کنند دچار اختلال ذهنی نیستند. به این ترتیب لوری و جورج از این مرکز آزاد شدند و توانستند به کالج بروند.
جورج با نام هنری ربا شاپل به اجرای موسیقی کانتری در سطح بین المللی پرداخته است، برنده جایزه موسیقی L.A. برای بهترین هنرمند نوی کانتری شده است، و برای فیلم هالیوودی Stuck on You آهنگی خوانده است. لوری زندگی آرام تری دارد. او در بخش خشکشویی یک بیمارستان کار می کند و گاهی هم برنامه های موسیقی جورج را مدیریت می کند. او در سال ۲۰۰۶ نامزد کرد اما نامزدش در اثر تصادف با یک راننده مست درگذشت. در سال ۲۰۰۷، جورج (که با جنسیت زن متولد شده بود) اعلام کرد خود را مرد می داند و نامش را برای همیشه تغییر داد.
این دوقلوها در کمال تعجب پزشکان پنجاه سالگی را هم رد کرده اند و اکنون در آپارتمان خود در آمریکا زندگی می کنند.
دانی و رانی گالیون رکورد گینس پیرترین دوقلوهای به هم چسبیده زنده در جهان را از آن خود کرده اند. آن ها در سال ۱۹۵۱ در اوهایو به دنیا آمده اند و از قسمت کشاله ران تا استخوان جناغ سینه به هم متصل هستند. مادر این دوقلوها آنان را رها کرد و آن دو توسط پدر و نامادریشان بزرگ شدند. دانی و رانی در ایالات متحده و آمریکای لاتین برنامه های نمایشی داشتند و در مدت بیش از ۳۰ سال به قدری کسب درآمد کردند که از عهده اداره مخارج خانواده برآمدند. مدارس محلی هرگز دوقلوها را نپذیرفتند و به همین دلیل برادران گالیون آموزش رسمی دریافت نکردند و سواد بسیار اندکی دارند. آن ها هنوز هم در تلویزیون حضور می یابند و در اوهایو زندگی می کنند.
خواهران چاکهرست، متولد ۱۱۰۰ انگلستان، یکی از اولین موارد ثبت شده دوقلوهای به هم چسبیده هستند. تعدادی از نقاشی هایی که از آن ها کشیده شده نشان می دهد که ایلایزا و ماری از ناحیه ران به هم چ

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید