هر روز!
هر روز!

بازداشت زورگیران موتورسوار پایتخت/ دعوت پلیس آگاهی تهران از مال باختگان

بازداشت زورگیران موتورسوار پایتخت/ دعوت پلیس آگاهی تهران از مال باختگان

بازداشت زورگیران موتورسوار پایتخت/ دعوت پلیس آگاهی تهران از مال باختگان
: بازداشت زورگیران موتورسوار پایتخت/ دعوت پلیس آگاهی تهران از مال باختگان
جامعه > پلیس - معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان موتورسوار که با تهدید سلاح گرم و سرد، اقدام به زورگیری از شهروندان در مناطق غرب و شمال پایتخت کرده بودند، خبرداد.
به گزارش : به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، در ساعت ۲۴ روز ۳۱ خرداد ماه امسال وقوع یک مورد زورگیری در پارک سیمای ایران در محدوده شهرک غرب از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ تهران بزرگ به ماموران کلانتری۱۳۴ شهرک قدس اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری در محل، سه خانم جوان با حالتی پریشان و مضطرب به آنان مراجعه کردند و گفتند که دقایقی پیش دو پسر جوان که یکی از آن‌ها یک قبضه قمه و دیگری یک قبضه اسلحه کمری در دست داشت با تهدید و ضرب و جرح گوشی موبایل و مقادیری وجه نقد ما را سرقت کردند و بلافاصله متواری شدند.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف مسلحانه و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، پرونده در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و یکی از شاکیان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: شب حادثه به همراه دو تن از دوستانم برای قدم زدن به پارک سیمای ایران رفته بودیم. پس از چند دقیقه پیاده‌روی و گپ و گفت‌های دوستانه تصمیم گرفتیم روی یکی از نیمکت‌های پارک بنشینیم و کمی استراحت کنیم. در حالی‌که روی نیمکت نشسته و سرگرم بررسی گوشی‌های موبایلمان بودیم ، ناگهان دو پسر جوان که یکی از آنها قمه و دیگری اسلحه کمری در دست داشت به ما نزدیک شدند و ما را خفت کردند.
این خانم جوان ادامه داد: یکی از سارقان اسلحه را روی پهلوی من و نفر دوم قمه را روی گردن دوستم گذاشت و در حالی‌که مدام ما را تهدید می‌کردند، اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه دوستم، رشته گردنبند طلای من به ارزش تقریبی دو و نیم میلیون تومان همچنین وجوه نقد همراهمان به مبلغ بیش از ۱۰۰هزار تومان کردند و از محل متواری شدند. ما که به شدت ترسیده بودیم با سرو صدای فراوان درخواست کمک کردیم اما از آنجائی‌که پارک خلوت بود کسی صدای ما را نشنید و سارقان نیز با کمک دو موتورسوار که در کنار اتوبان همت منتظر آنان ایستاده بودند از محل متواری شدند.
شاکی سوم پرونده که سارقان موفق به سرقت از او نشده بودند، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: زمانی‌که سارقان به ما نزدیک شدند با توجه به اینکه من با فاصله از دوستانم روی نیمکت پارک نشسته بودم ، موفق به فرار شدم . هر چند هنگام فرار روی شمشادها افتادم و قدری مجروح شدم اما توانستم از صحنه بگریزم و با داد و فریاد فراوان در خواست کمک کردم تا اینکه چند مرد جوان که در همان حوالی بودند، صدای مرا شنیدند پس از اینکه واقعه را شرح دادم همگی با هم به محل سرقت رفتیم اما سارقان فرار کرده بودند و دوستانم نیز ترسان و لرزان به انتظار کمک نشسته بودند.
همزمان با رسیدگی به پرونده سرقت مسلحانه از دو خانم جوان در اداره یکم پلیس آگاهی، سرقت‌های مشابهی این‌بار با تهدید سلاح سرد در اداره پنجم پلیس آگاهی مطرح شد که مشخصات به‌ دست آمده از سارقان با مشخصات ارائه شده از سوی شاکیان پرونده سرقت مسلحانه از دو خانم جوان همخوانی و نزدیکی زیادی داشت که با انجام هماهنگی با مقام قضایی و به منظور تجمیع اطلاعات پرونده‌های مشابه، ادامه رسیدگی به پرونده برای شناسایی و دستگیری سارقان در دستورکار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی در زمان اجرای طرح کنترل مجرمان و سارقان به عنف سابقه‌دار اطلاع پیدا کردند که دو مجرم سابقه‌دار در زمینه ارتکاب سرقت‌های به عنف به نام‌های محمد .ک و ادیب .ک با یکی دیگر از مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار به نام حمزه.س تشکیل گروه جدیدی از سارقان به عنف را داده‌اند که با استخراج تصاویر آنان از سیستم جامع پلیس آگاهی، تصاویر آنها توسط شکات پرونده مورد شناسایی قرارگرفت.
با شناسایی هویت این سه متهم سابقه‌دار، کارآگاهان اداره پنجم با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه حمزه در شهرستان اسلامشهر شدند و سرانجام با مراقبت نامحسوس از مخفیگاه متهم و اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش، در شامگاه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۶ وی دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد.
متهم پس از دستگیری و انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ابتدا منکر هرگونه زورگیری و سرقت شد اما پس از دستگیری همدستانش و مواجهه حضوری با آنها به ناچار لب به اعتراف گشود و در همان تحقیقات ابتدایی به مشارکت در ده‌ها فقره زورگیری و خفت‌گیری با همدستی محمد و ادیب اعتراف کرد و گفت: به اتفاق این دو نفر از غروب آفتاب تا پاسی از شب در محدوده بزرگراه نواب ، بزرگراه فتح ، شهرک غرب و جنت آباد با تهدید سلاح سرد اقدام به زورگیری وکیف قاپی می‌کردیم.
در تحقیقات تکمیلی از حمزه، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی از اوایل خردادماه سال جاری به‌ همراه سه جوان حدودا ۲۰ ساله به‌نام‌های پویا ، مجید و شاهین با استفاده از قمه و یک قبضه اسلحه کمری اقدام به زورگیری و خفت‌گیری از رهگذران ، عابران پیاده و زنان و دختران در مناطق غرب و شمال غرب تهران به‌ویژه در محدوده اتوبان شهید همت، بزرگراه شیخ فضل‌الله‌نوری، اتوبان نواب همچنین بوستان‌های پرواز، سیمای ایران و چند پارک و بوستان دیگر در شهر تهران کرده است .
با انجام تحقیقات گسترده پلیسی و با وجود متواری شدن همدستان حمزه، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که یکی از اعضا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید