هر روز!
هر روز!

داروهای پرطرفدار خطر آفرین را بشناسید : داروهای پرطرفدار خطر

داروهای پرطرفدار خطر آفرین را بشناسید : داروهای پرطرفدار خطر

داروهای پرطرفدار خطر آفرین را بشناسید
: داروهای پرطرفدار خطر آفرین را بشناسید
میراپکس (Mirapax): اختلال بسیار شایع سندرم پای بی قرار (اختلال عصبی که احساس حرکت در پاها ایجاد می کند و باعث می شود فرد احساس ناراحتی در پاها داشته باشد)، مشکل آزاردهنده ای است که بسیاری از مبتلایان آن را برای برطرف کردن این مشکل به سمت مصرف دارو سوق می دهند، اما عوارض جانبی داروهایی که برای این بیماری تجویز می شود، تاثیرات بسیار زیانبارتری بر زندگی فرد به جا می گذارد. یکی از داروهای تجویزی برای این اختلال میراپکس است. ازجمله عوارض جانبی خطرناک میراپکس که برای درمان پارکینسون تجویز می شود، می توان به فراموشی، توهم، میل شدید به قمار، تمایلات شدید جنسی، میل شدید و غیرقابل کنترل به خرج کردن پول، خوردن و... اشاره کرد.
به گزارش : پروپشیا (Propecia): پروپشیا دارویی است که برای درمان ریزش مو و طاسی بخصوص در مورد آقایان و همچنین در بزرگی خوش خیم پروستات تجویز می شود. افراد بسیاری در سراسر دنیا دچار عوارض جانبی خطرناک این دارو شده اند. ناتوانی جنسی کامل، رشد پستان در مردان، سرطان سینه، افسردگی و عصبانیت و تفکر جدی خودکشی از عوارض جانبی این دارو هستند. براساس اعلام رسمی شرکت تولیدکننده، این عوارض ممکن است دائمی و همیشگی باشند و با قطع مصرف دارو نیز برطرف نشوند.
وانکستون (Onexton): این دارو که برای برطرف شدن آکنه مورد استفاده قرار می گیرد، عوارض جانبی متعددی از احساس گرما و چربی پوست گرفته تا اسهال خونی، کرامپ معده و مرگ دردناک را به همراه دارد. با این حال، بسیاری از افراد از مصرف این دارو به دلیل داشتن این عوارض خودداری نمی کنند. حتی اگر اسهال خونی و درد معده به مرگ منجر نشود، خفگی حاصل از تنگی نفس شدید که از دیگر عوارض مصرف داروست، می تواند مرگ فرد را در پی داشته باشد.
آکوتان (Accutane): این دارو بیش از 80 عارضه جانبی دارد که از دست دادن شخصیت، رفتارهای خشونت آمیز، خودکشی، سکته، پرمویی بیش از حد، مشکل در بهبود زخم ها، کوری ناگهانی و احساس درد در هر بار حرکت دادن چشم ازجمله آنهاست. دارویی با این عوارض خطرناک برای درمان آکنه تجویز می شود و از داروهای مصرفی شایع است.

جام جم
انتهای پیام/
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید