هر روز!
هر روز!

بنگلادش جابجایی آوارگان روهینجا را محدود کرد : بنگلادش جابجایی

بنگلادش جابجایی آوارگان روهینجا را محدود کرد : بنگلادش جابجایی

بنگلادش جابجایی آوارگان روهینجا را محدود کرد
: بنگلادش جابجایی آوارگان روهینجا را محدود کرد
: بنگلادش جا به جایی آوارگان روهینجا را محدود و آنها را از خروج از مناطق تعیین شده در این کشور برای بیش از ۴۰۰ هزار مسلمان روهینجایی که از درگیری‌ها در میانمار فرار کرده‌اند، منع کرد.
به گزارش : به گزارش بولتن نیوز، به نقل از شبکه خبری الجزیره، پلیس بنگلادش دستوری را صادر کرده که آوارگان روهینجا را از خروج از کمپ‌ها و مناطقی که دولت برای آنها در مناطق مرزی تعیین کرده منع می‌کند.
سخنگوی پلیس بنگلادش در بیانیه‌ای گفت: آوارگان روهینجا باید تا زمانی که به کشور خود بازمی‌گردند در کمپ‌های تعیین شده باقی بمانند. از مسلمانان روهینجا خواسته شده تا در خانه‌های دوستان یا آشنایانشان پناه نگیرند و از مردم محلی نیز درخواست شده تا خانه‌های خود را به این آوارگان اجاره ندهند.
در ادامه این دستور آمده است: این آوارگان نمی‌توانند از طریق جاده‌ها، خطوط ریلی و یا خطوط آبی از منطقه‌ای به منطقه دیگر نقل مکان کنند. ما از رانندگان کامیون‌ها و اتوبوس‌ها درخواست کرده‌ایم تا آوارگان روهینجا را سوار نکنند.
پلیس بنگلادش اعلام کرد: ما ایست‌های بازرسی و شناسایی را در گذرگاه‌های مهم ایجاد کرده‌ایم تا مطمئن شویم این آوارگان به دیگر بخش‌های بنگلادش سفر نمی‌کنند.
براساس گزارش خبرگزاری‌های دولتی بنگلادش کمپ‌های جدیدی برای کمک به اسکان آوارگان روهینجا تاسیس شده‌اند.
این محدودیت‌ها در حالی اعلام شد که مقامات بنگلادش اعلام کرده‌اند که به خاطر سیل ورود ۴۰۹ هزار آواره از ماه گذشته با یک بحران بی‌سابقه مواجه شده‌اند.
چندین تن از آوارگان روهینجا در سه شهر واقع در چند صد کیلومتری مرز میانمار شناسایی شدند و این نگرانی را به وجود آوردند که هزاران تن از مسلمانان روهینجا ممکن است از مناطق مرزی به مرکز بنگلادش نقل مکان کنند.
این در حالی است که شرایط در مناطق مرزی بنگلادش با میانمار که اکثر آوارگان روهینجا در این منطقه اسکان داده شده‌اند، بسیار بد و ناراحت کننده است.
در همین حال، شیخ حسینه واجد، نخست وزیر بنگلادش که از کمپ‌های آوارگان بازدید کرده روز شنبه عازم نیویورک شد تا خواستار کمک بین‌المللی شود و در جریان مذاکرات در مجمع عمومی سازمان ملل اعمال فشار بیشتر بر میانمار را مطرح کند.
یکی از سخنگویان نخست وزیر بنگلادش گفت: شیخ حسینه در جریان این سفر خواستار توقف فوری ناآرامی‌ها در استان راخین میانمار خواهد شد و از دبیرکل سازمان ملل درخواست خواهد کرد تا یک هیات حقیقت یاب را به استان راخین اعزام کند.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید