مسیر سبز
مسیر سبز

بازداشت قهرمان المپیک به اتهام تروریسم : محمد فرح،

بازداشت قهرمان المپیک به اتهام تروریسم 
 : محمد فرح،

بازداشت قهرمان المپیک به اتهام تروریسم
        : محمد فرح، قهرمان المپیکی بریتانیا، اخیراً در گمرک آمریکا به اتهام شرکت احتمالی او در اقدامات تروریستی بازداشت شد. به گزارش این اتفاق زمانی رخ داد که او می خواست سوار هواپیمایی به مقصد پورتلند شود.

در المپیک امسال، محمد فرح دو مدال طلا برد، ولی این مانع مأموران گمرک از بازداشت او به اتهام تروریسم نشد. محمد فرح 29 ساله در رشته دوی 5000 متر و 10000 متر در لندن دو مدال طلا به دست آورد.این اتفاق ناراحت کننده بدین دلیل رخ داد که مقامات گمرک متوجه شدند او متولد کشور سومالی است. فرح که در کودکی با پدر متولد انگلستان خود به بریتانیا رفت، یکی از شناخته شده ترین ورزشکاران در دنیاست و مایه شرمساری است که او باید قربانی این بی عدالتی وحشتناک شود. با آنکه او مدال های طلایش را به مقامات نشان داد تا هویت خود را ثابت کند، آنها به او کمکی نکردند.

محمد فرح در سال گذشته به پورتلند نقل مکان کرد تا با مربی قدیمی اش، آلبرتو سالازار، در مقر اصلی شرکت نایکی، تمرین کند. او در حال بازگشت به خانه برای گذراندن کریسمس با همسر و فرزندانش بود.

او در این باره گفت: «نمی توانستم باور کنم. به خاطر اصلیت سومالیایی ام، هر وقت به قسمت گمرک آمریکا می آیم بازداشت می شوم. این دفعه مدال هایم را هم آوردم تا به آنها نشان دهم چه کسی هستم، ولی آنها قبول نکردند.»  

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید