هر روز!
هر روز!

تأثیرات کافئین بر بدن شما چیست؟ تأثیرات کافئین بر بدن

تأثیرات کافئین بر بدن شما چیست؟ تأثیرات کافئین بر بدن

تأثیرات کافئین بر بدن شما چیست؟
تأثیرات کافئین بر بدن ما سالهاست که توسط دانشمندان مورد مطالعه قرار گرفته است. تا این تاریخ، تحقیقات متعددی انجام شده است، اما در نتایج، بسیار از هم متفاوتند. با اینحال تأثیرات مثبت و منفی شناخته شده ی آن بر بدن کاملا مشخص است.
: تأثیرات کافئین بر بدن شما چیست؟
به گزارش : 1- تأثیر کافئین بر شما به بدن و سیستم عصبی، وزن، جنسیت تان و عوامل متعدد دیگری بستگی دارد. با این حال، تأثیرات آن می تواند تا 8 ساعت بر بدن شما باقی بماند.
2- یکی از اتفاقات واضح این است که کافئین بر قلب و خون شما تأثیر می گذارد، رگ های شما را تنگ تر کرده و باعث می شود تا قلب شما خون را سریع تر پمپاژ کند. به همین دلیل، برای کسانی که دارای فشار خون بالا هستند خطرناک است. حتی می تواند باعث سکته مغزی نیز بشود!
3- محصولات کافئینی، مانند قهوه، کئو و چای، سرشار از آنتی اکسیدان هستند، که از پیری زودرس و حتی سرطان پیشگیری می کنند. این محصولات همچنین غنی از اسیدهای چرب و برخی ویتامین ها نیز می باشند. تمام این ترکیب ها بدن شما را سالم نگاه خواهد داشت.
4- با این حال، کافئین می تواند اثرات منفی ای بر سلامتی نیز داشته باشد. می تواند با شل کردن عضلات روده، سرعت هضم را کاهش دهد. به همین دلیل، نباید پس از صرف وعده های غذایی خود، قهوه یا چای بنوشید. کمی صبر کنید و حداقل نیم ساعت پس از صرف غذا خوردن، نوشیدنی های کافئیندار بنوشید.
5- کافئین بر سیستم عصبی شما نیز تأثیر دارد. نتیجتا، برخی مردم از اثرات شدید آن همچون لرزش دست و احساس غم یا اضطراب بصورت دائم رنج می برند.
6- اغلب مردم نوشیدنی های کافئینی را با شکر می نوشند. چنین نوشیدنی هایی باعث می شود تا غده ی پانکراس آن ها برای هضم آن شیرینی، انسولین بیشتری تولید کند. ترکیب آن با شکر زیاد می تواند سطح انسولین را در بدن شما تشدید کند.
7- کافئین بر بدن شما تأثیری همانند تأثیر استرس بر بدن دارد. زندگی مدرن به اندازه ی کافی دارای چالش هایی است که سطح استرس شما را افزایش دهد. کافئین هم به تأثیرات آن استرس خواهد افزود!
همانطور که حتما متوجه شده اید، کافئین هم خوبی هایی دارد و هم بدی هایی. اگر می توانید مصرف آنرا کنترل کنید، خواهید توانست از مزایای آن به خوبی بهره ببرید. در غیر اینصورت، مصرف بیش از اندازه ی آن سلامت شما را به خطر خواهد انداخت./ فیتنس مگزین

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید