هر روز!
هر روز!

تاثیرات طراحی گرافیک و طراحی داخلی با یکدیگر : طراحی

تاثیرات طراحی گرافیک و طراحی داخلی با یکدیگر 
 : طراحی

تاثیرات طراحی گرافیک و طراحی داخلی با یکدیگر
: طراحی گرافیک و طراحی داخلی از گذشته به روی یکدیگر تاثیر گذاشته اند به تازگی در یکی از مسابقه های طراحی این مبحث بسیار مورد توجه قرارگرفته و بیان شد که برای طراحی داخلی و تزئینات داخلی یک خانه یا یک فضا جدا از تمامی انتخاب ها که در مبلمان و پارچه ها و رنگ ها و لوازم انجام میشود طراحی گرافیک نقش بسیار مهمی در طراحی داخلی میتواند داشته باشد.
 
: تاثیرات طراحی گرافیک و طراحی داخلی با یکدیگر
  
به گزارش : طراحی گرافیک و طراحی داخلی از گذشته به روی یکدیگر تاثیر گذاشته اند به تازگی در یکی از مسابقه های طراحی این مبحث بسیار مورد توجه قرارگرفته و بیان شد که برای طراحی داخلی و تزئینات داخلی یک خانه یا یک فضا جدا از تمامی انتخاب ها که در مبلمان و پارچه ها و رنگ ها و لوازم انجام میشود طراحی گرافیک نقش بسیار مهمی در طراحی داخلی میتواند داشته باشد.

رنگ و ترکیبات رنگی از مهمترین علائم ورود گرافیک به طراحی داخلی است.گرافیک به علت گستردگی بیشتر نسبت به دیگر هنرها در مبحث رنگ شناسی و مبانی هنرهای تجسمی این مورد را تایید میکند که یک طراح گرافیک شناخت بهتری نسبت به دیگر هنرمندان نسبت به تناسبات ، رنگ دارد. البته این دلیل بر این نخواهد بود که همه ی طراحان گرافیک علم بیشتری نسبت به مبانی تجسمی نسبت به دیگر هنرمندان دارند ولی میتوانند این ویژگی را دارا باشند.
 
همینطور که گفتیم رنگ اولین دلیل ورود نقش گرافیک در طراحی داخلی است.شما در چیدمان و انتخاب مبلمان یک فضا شاید سبک خاصی از مبلمان و یا طرح  را انتخاب کنید همه این موارد بسیار مهم است اما قسمت کلیدی همه این انتخاب ها در واقع رنگ ها و ترکیب آنهاست.
باید انتخاب خوبی را انجام دهید وگرنه اتاق و فضای گیج کننده ایی را خواهید ساخت.
 
این دقیقا همان کاری است که در گرافیک انجام میدهید. شما در یک اثر گرافیکی از عناصری که در اختیار دارید یک ترکیب بندی ایجاد میکنید و کار موفقی هم در نهایت میشود اما انتخاب درست نکردن رنگ ها کل اثر شما را از بین خواهد برد.
 
نکته مهم دیگر تعادل و تناسب عناصر است،گرافیک در کل هنری است که بر پایه تعادل و تناسبات مهم در مبانی هنرهای تجسمی است.
وقتی شما این تناسبات را در طراحی و تزئینات خود در طراحی داخلی  رعایت نکنید احساس خوبی نخواهید داشت یا همه چیز را بزرگ و فضا را تنگ یا برعکس میبینید و یا احساس میکنید که وسیله ها در جای صحیح خود قرار ندارند.
 
استفاده از تابلوهایی با طراحی گرافیک در یک فضا بسیار جذاب خواهد بود مخصوصا وقتی از رنگ های خیلی تند و جذاب استفاده شده باشد البته برای فضای کلاسیک شاید زیاد مورد مناسبی نباشد اما در فضای مدرن بسیار مورد استفاد خواهد بود.
 
یکی از مهمترین کاربرد های گرافیک در طراحی داخلی استفاده از پیکتوگرام ها و اینفوگراف ها هستند که در مکان های عمومی مثل ادارات و بیمارستان ها استفاده میشود .مکان هایی که افراد نیازمند راهنمایی و هدایت دارند  گرافیک وارد عمل میشود و در قالب گرافیک محیطی نقش خود را بازی میکند.
در کل گرافیک نقش بسیار مهمی در زندگی ما انسان ها دارد و این هنر در کنار طراحی داخلی که جزیی جدا نشدنی از محیط زندگی ما میباشد میتواند به بهتر شدن فضاهای اطراف ما کمک بسیار زیادی کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید