مسیر سبز
مسیر سبز

استفاده بهینه از فضای منزل تولیدکنندگان با هدف استفاده

استفاده بهینه از فضای منزل 
 تولیدکنندگان با هدف استفاده

استفاده بهینه از فضای منزل
تولیدکنندگان با هدف استفاده بهینه از فضا، نمونه هاى کاربردى مستقلى از کشوها با ابعاد و جنس هاى مختلف شامل فلز، چوب و پلاستیک تولید کرده اند که در میان آنها انواع پلاستیکى به جهت داشتن مزایاى متعدد از اهمیت ویژه اى برخوردارند، این مزایا عبارتند از:

1- با توجه به چرخ دار بودن اغلب مدل هاى آنها، حمل ونقل و جابه جایى شان به راحتى انجام پذیر است.

2- با آب و موادشوینده به طور مستقیم قابل شست وشو هستند.

3- تنوع در فرم ظاهرى و همچنین رنگ آمیزى این کشوها، امکان استفاده در اکثر مکان هاى کاربردى را با هر پالت رنگى فراهم مى سازد در نتیجه آنها را مى توان حتى به طور مستقل در گوشه اى از اتاق کار، اتاق بچه ها، اتاق خواب، آشپزخانه و حتى سرویس هاى بهداشتى مورد استفاده قرار داد.

4- به جهت پلاستیکى بودن اسکلت و کشوها، از وزن کمى برخوردارند.

5- این قبیل کشوها در ابعاد مختلفى از بزرگ گرفته تا خیلى کوچک تولید شده اند لذا علاوه بر اقلام بزرگ خرده ریزها نیز مى توانند کشوهاى مخصوص خود را داشته باشند.لازم به ذکر است که تنوع موجود در شکل، رنگ، ابعاد و همچنین کلیه موارد یادشده سبب شده است که این کشوها علاوه بر داشتن کاربردى مستقل، در اندازه هاى گوناگون براى تقسیم بندى مکان هاى کوچکتر همچون انبارها، کمدهاى دیوارى، کابینت هاى آشپزخانه و حتى کشوهاى بزرگتر و بسیارى فضاهاى دیگر مانند آنها مورد استفاده قرار گیرند.ولى صرف نظر از همه اینها، کشوها به عنوان یکى از راهکارهاى استفاده بهینه از فضا، خود نیز نیازمند تقسیم بندى هستند که براى این منظور هم راه هاى گوناگونى وجود دارد ولى انتخاب هر کدام رابطه مستقیم با کاربرد آنها و در نتیجه لوازمى که براى قرار دادن در کشو در نظر گرفته شده دارد. به عنوان مثال به چند نمونه اشاره مى کنیم:

۱- بهترین روش براى تقسیم بندى و نظم بخشیدن به کشوهاى کابینت هاى آشپزخانه، کاربرد تقسیم کننده هاى پلاستیکى است که در قالب سینى هاى چندخانه اى، دیواره دار و همچنین قوطى هاى دردار در فروشگاه هاى عرضه کننده لوازم پلاستیکى با ظاهرى زیبا به فروش مى رسند.

۲- اگر شیشه هاى ادویه جات و یا شیشه هاى عطر و لوازم آرایش و بهداشتى را در داخل کشوها قرار داده ولى از جابه جایى آنها به هنگام بازوبسته کردن کشو احساس نارضایتى مى کنید، کافى است به یک و یا دو ضلع همجوار کشوى چوبى موردنظر دو عدد میخ با فاصله دلخواه و با توجه به نوع کاربرد نصب کنید، سپس یک تکه کش به طولى متناسب با فاصله دو میخ و همچنین لوازم مخصوص کشو، فراهم کرده و دو سر کش را به میخ ها متصل کنید. حال لوازم موردنظر را مابین کش و دیواره کشو قرار دهید. به این ترتیب کش مانع جابه جایى لوازم و احیاناً آسیب رسیدن به آنها هنگام باز و بسته شدن کشو مى شود.

3- هنگامى که سرویس لیوان و یا استکانى را در بسته بندى مخصوص خود خریدارى کرده اید، جعبه آن را دور نیندازید. شما مى توانید از تقسیم بندى مقوایى داخل جعبه که به صورت شبکه اى بوده و براى جداسازى لیوان ها و استکان ها از هم به کار مى رود، براى نظم بخشیدن به کشوى کوچک مخصوص جوراب ها، روسرى و همچنین لباس هاى زیر استفاده کنید. با این کار هر تکه لباس در هر خانه اى از آن شبکه مقوایى جاى گرفته و فضاى داخل کشو همواره مرتب و منظم خواهد شد.

۴- از جعبه ها و قوطى هاى محکم مواد و لوازم مختلف براى تقسیم بندى فضاى داخل کشو استفاده کنید. به عنوان مثال جعبه هاى فلزى شکلات، گز، سوهان براى خرده ریزهاى داخل کشوهاى کابینت آشپزخانه، لوازم التحریر بچه ها، لوازم آرایشى، زیورآلات، ابزارآلات فنى کوچک، لوازم خیاطى، داروها و کاربردهایى مانند اینها بسیار مناسبند.
تنها کافى است پس از پر کردن فضاى این جعبه ها، برچسبى نشانگر لیست مواد و لوازم داخل هر کدام را بر روى جعبه بچسبانید. این کار را بر روى نماى کشوهایى که خود عامل تقسیم بندى فضاى کمد و یا انبارى هستند نیز انجام دهید.

۵- شما مى توانید براى تقسیم بندى کشوهاى بزرگ از مجموعه اى از کشوهاى کوچکتر نیز استفاده کنید. این کشوها براى نظم دادن به خرده ریزهایى همچون لوازم آرایشى و بهداشتى، زیورآلات و غیره کارایى بسیارى دارند.


منبع: Decorationnews.com

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید