مسیر سبز
مسیر سبز

بازداشت عامل انفجار مرگبار تهران خبرگزاری مهر: عامل انفجار

بازداشت عامل انفجار مرگبار تهران
خبرگزاری مهر:  عامل انفجار مرگبار شامگاه سه شنبه در شهرک گلستان با تیزهوشی بازپرس جنایی پس از شش ساعت شناسایی و دستگیر شد.

ساعت 20 و 40 دقیقه سه شنبه انفجاری مهیب در شهرک گلستان تهران به پلیس اطلاع داده شد.

در ادامه تیمی از ماموران در محل حادثه حاضر شده و در بررسی ها دریافتند بر اثر این انفجار پسر 8 ساله ای به نام شهداد دچار جراحت شدید شده و قبل از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

همچنین 8 نفر دیگر مجروح شده که یکی از آنها پس از انتقال به بیمارستان مشخص شد دچار نقص عضو از ناحیه دست شده است.با مرگ شهداد موضوع به قاضی ناصر قریشی زاده بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران اطلاع داده شد.

با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله بازپرس جنایی در محل حادثه حاضر و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عامل این انفجار آغاز شد.اهالی محل در جریان تحقیقات بدون همکاری با قاضی جنایی مدعی شدند انفجار از سوی پسر موتورسواری انجام شده و متهم پس از این حادثه از محل گریخته است.

بررسی محل حادثه نشان داد ادعای اهالی درست نبوده و انفجار از سوی یکی از ساکنان 11 خانه موجود در کوچه انجام شده است. به همین دلیل تصاویر دوربین های مداربسته در منطقه مورد بازبینی قرار گرفت و تیم جنایی به خانه یکی از اهالی که در نزدیکی محل انفجار قرار داشت مشکوک شده و به تحقیق در این زمینه پرداختند.

ساکنان این خانه در ابتدا منکر اطلاع از ماجرا شده اما پس از روبرو شدن با دلایل و مدارک مدعی شدند انفجار از سوی مرد 31 ساله که میهمان خانه آنها بوده رخ داده است.قاضی جنایی در بررسی خانه با یک جفت کفش مردانه و فندک خونین روبرو شد که مشخص شد متهم پس از انفجار بدون کفش از محل متواری شده است.

با کشف این سرنخ ها و گذشت شش ساعت از حادثه متهم شناسایی و از سوی ماموران دستگیر شد.مرد 31 ساله در بازجویی ها گفت: نارنجک را از فردی در خیابان مولوی خریدم و تصور نمی کردم باعث این انفجار شود.قاضی قریشی زاده پس از بازجویی از متهم دستور بازداشت او را برای انجام تحقیقات بیشتر صادر کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید