مسیر سبز
مسیر سبز

افشاگري دختر پادشاه اسبق عربستان دختر پادشاه اسبق عربستان

افشاگري دختر پادشاه اسبق عربستان 
 دختر پادشاه اسبق عربستان

افشاگري دختر پادشاه اسبق عربستان
دختر پادشاه اسبق عربستان از فساد گسترده در خاندان آل سعود پرده برداشت. افشاگري "بسمه بنت سعود" در رسانه هاي عربي بازتاب زيادي يافت.

رسانه‌هاي عرب‌زبان در دو روز گذشته به طور گسترده گفته‌هاي "بسمه بنت سعود"، دختر پادشاه اسبق عربستان را عليه آل سعود بازتاب دادند. وي دوهفته پيش نيز رژيم حاکم در عربستان سعودي را مورد انتقاد قرار داده بود.

‌اين شاهزاده در افشاگري جديد خود گفته است: در حالي‌که بسياري از اهالي شهر مکه مکرمه در فقر به سر مي برند، ما [خاندان آل سعود] غرق در ساخت ويلا و تفريحگاه‌هاي مجلل براي خود هستيم.

وي در ادامه اظهارات خود از فساد 80 ميليارد ريالي [واحد پول عربستان] معادل 400 ميليون دلار، در طرح توسعه خانه خدا پرده برداشت و تصريح کرد: در پروژه اخير توسعه بيت الله‌الحرام و نيز ساخت ساعت مکه که بلند ترين ساعت جهان است، بيش از 80 ميليارد ريال سعودي اختلاس رخ داد اما خبرش سانسور شد. حتي پادشاه سعودي هم حرفي از آن نزد. اين 80 ميليارد ريال در جيب شرکت هاي ژاپني، آمريکايي، فرانسوي، چيني و غيره رفت.

شاهزاده بسمه که دختر "ملک سعود بن عبدالعزيز آل سعود" پادشاه اسبق عربستان است، در ادامه افشاگري هاي خود خاطرنشان کرد: اگر در خيابان هاي مکه مکرمه دور بزنيم، به راحتي مي توان تعداد زيادي از افراد فقير و نيازمند را مشاهده کرد که آمارشان باور نکردني است. شکم هاي آنها خالي است، در حالي که ما به ساخت برج، کاخ، ويلا و غيره ادامه مي دهيم.

اين شاهزاده سعودي گفت: حتي بسياري از پرونده هاي فساد که شاهزادگان سعودي از آن اطلاع مي يابند، به اطلاع "ملک عبدالله بن عبدالعزيز"، پادشاه نمي‌رسد. در واقع کسي جرأت ندارد چيزي به او بگويد زيرا در آن صورت همه بايد پاسخگو باشند.

شاهزاده بسمه سعود بن عبدالعزيز همچنين افزود: هيچ کسي جرأت ندارد بگويد، اما من مي گويم. واقعيت اين است که همه ساختمان‌ها و برج‌هايي که در اطراف خانه خدا ساخته شد، نماي کعبه را از حجاج و عمره‌گذاران گرفت و اين مسأله اي خطرناک به شمار مي رود زيرا از معنويت اين مکان مقدس کاسته و نماي ديني و اسلامي آن را از بين برده است.

منبع: ایسنا
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید