هر روز!
هر روز!

رازهایی برای رسیدن به آرامش : رازهایی برای رسیدن به

رازهایی برای رسیدن به آرامش : رازهایی برای رسیدن به

رازهایی برای رسیدن به آرامش
: رازهایی برای رسیدن به آرامش
: آرامش چیز که باعث می شود آرام شوید و از زندگی لذت ببرید. آرامش اگر نباشید هیچ چیز ارزش ندارد پس اگر آرامش می خواهید اینجا را بخوانید و عمل کنید.
 
به گزارش : رازهایی برای رسیدن به آرامش
5 دقیقه سکوت و آرامش می تواند همان مزایای مدیتیشن را داشته باشد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد اختصاص دادن دو زمان کوتاه برای آرامش و سکوت در طول روز می تواند افسردگی و استرس را کاهش دهد. روی تنفستان تمرکز و احساس کنید همه اضطراب ها از وجودتان خارج می شوند.
 
سر گذاشتن روی بالش یا کوسن: روزهایی هست که تنها چیزی که ما نیاز داریم، یک چرت نیمروزی خوب و طولانی است اما هیچ وقت امکان چرت زدن وسط روز و در محیط کار موجود نیست. اگر یک بالش پیدا کردید، آماده سفری کوتاه برای آرام شدن شوید. علاوه بر این، می توانید از این تصویر ذهنی استفاده کنید؛ سرتان را برای مدت کوتاهی زمین بگذارید و حس کنید بالش، اسفنجی است که تمام اضطراب های شما را می شوید و از بین می برد.
 
نفس عمیق کشیدن: راه آسان تری هم برای آرام شدن وجود دارد؟ نفس های آرام، شمرده و عمیق به کاهش فشارخون و ضربان قلب کمک می کند. سعی کنید روش های مختلفی را برای عمیق نفس کشیدن امتحان کنید.
 
ریلکس کردن پیشرفته: مضطرب هستید؟ فقط کافی است یاد بگیرید؛ انقباض، رها کردن و تکرار! این روش شامل فشرده کردن ماهیچه های قسمتی از بدن برای رسیدن به وضعیت آرامش است. این روش را که هنرپیشه ها هم استفاده می کنند برای به خواب رفتن هم مناسب است.
 
شمارش معکوس: نه، این یک تست هوش نیست اما راهی مناسب برای آرام شدن محسوب می شود. وقتی نگرانی هایتان بیش از حد شدند، سعی کنید از 1 تا 10 بشمارید و سپس شروع به شمارش معکوس کنید. وقتی مشغول شمردن و تمرکز کردن روی اعداد هستید، فکر مصاحبه های کاری و مشغله های دیگر کمرنگ تر می شوند.
 
بستن چشم ها: کافی است در شلوغی و هیاهوی روزمره چند دقیقه پلک هایتان را روی هم بگذارید. این کار یکی از روش های بسیار آسان برای به دست آوردن آرامش و تمرکز است.
 
ماساژ: وقتی امکانش را ندارید که پیش ماساژور حرفه ای بروید، می توانید برای آرام کردن ضربان قلبتان با دست خودتان، پا یا گردن خود را ماساژ دهید. همچنین ماساژ برای افرادی که زمانی زیادی را صرف کارکردن با کیبورد می کنند هم کمک خوبی است. مقداری لوسیون به دست هایتان بمالید و ماهیچه های شانه، گردن و سر خود را ماساژ دهید تا استرستان کاهش یابد.
 
آب سرد ریختن روی مچ دست: سراغ آب خنک بروید. وقتی استرس و اضطراب سراغتان آمد، مقداری آب خنک روی مچ دستتان بریزید و کمی هم به پشت لاله گوشتان بزنید. این کار کمک می کند در تمام بدنتان احساس آرامش کنید.
 
شانه کردن موها: باور کنید! حتی اگر تا همین حالا 100 بار این کار را انجام داده اید، باز هم با ریتم های دیگر آن را تکرار کنید. شانه کردن موها، شستن ظرف ها و بافتنی می تواند به آرامش روان و جسم کمک کند.
 
محیط جدید
تنهایی: بعضی افراد فقط به 5 دقیقه زمان برای تنها ماندن نیاز دارند تا بتوانند افکارشان را مرتب و آرامش پیدا کنند.
 
دریافتن خورشید: این هم از آفتاب و به همین راحتی کمی از نگرانی های شما برطرف شد! اگر یک روز آفتابی است، بیرون بروید، کمی قدم بزنید و از آفتاب بهره بگیرید. نور آفتاب برای افرادی که از افسردگی رنج می برند، موهبت بزرگی است.
 
تماشای منظره بیرون: قرار نیست منزل روبرویی را دید بزنید یا در رفت و آمدهای توی خیابان کنجکاوی کنید. وقتی اوضاع کمی پیچیده شد، کار را فقط برای 5 دقیقه رها کنید و از پنجره نگاهی به بیرون بیندازید. نگاه کردن به مناظر طبیعی مانند درخت ها، پارک های عمومی و رفت و آمد مردم خیلی بیشتر از نگاه کردن به تلویزیون می تواند فکر شما را آرام کند و اضطرابتان را کاهش دهد.
 
این بوهای آرامبخش «من؟ استرس؟ چی می گی؟! ها ها ها» خنده یکی از راه های عالی برای مبارزه با استرس است. یک کتاب پر از لطیفه های خنده دار کنار دستتان داشته باشید یا حتی سری به سایت هایی که کلیپ های خنده دار دارند، بزنید. اما تنها خنده نیست که دوای استرس و اضطراب است بلکه گاهی بوها هم در این زمینه جادو می?کنند.بایستید و بو کنید! برخی بوها می توانند حالات و احساسات منفی درون ما را تغییر دهند. حتما شما هم موافقید که عصبانی بودن آن هم وقتی مشغول بو کردن گلی هستید، کار خیلی سخت و دشواری است. یک گلدان پر از گل های محبوبتان را نزدیک میز کار قرار دهید و هرگاه احساس خستگی کردید سراغ آنها بروید و با لذت بویشان کنید.
 
کرم های خوشبو استفاده کنید. فقط چند ثانیه طول می کشد تا مقداری لوسیون خوشبوی اسطوخودوس، برگ چای یا هر گیاه معطر و آرامش بخش دیگری را روی کف دستتان بریزید و انگشت هایتان را به هم بمالید. این بوی ملایم و لطیف می تواند سطح استرس و نگرانی شما را کاهش دهد.
 
همچنین بوییدن یک لیموی تازه می تواند به کاهش ترشح هورمون های استرس در بدن کمک کند. بوی خوش قهوه را هم از دست ندهید. همین حالا به آشپزخانه بروید و قهوه با شیر درست کنید و بوی خوشش را احساس کنید چون بوی قهوه هم می تواند به کاهش هورمون های استرس کمک کند.
 
چای سبز: به جای اینکه از عصبانیت بنفش شوید، بهتر است با نوشیدن یک فنجان چای گیاهی، سبز شوید. چای سبز منبع لیتینین است؛ ماده ای که به آرامش و تسکین خشم کمک می کند. این بار که عصبانی شدید، کمی آب بجوشانید، چای سبز دم کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.
 
شکلات: فقط یک تکه شکلات می تواند اعصاب شما را تا حد زیادی آرام کند! شکلات تلخ سطح کورتیزول یا همان هورمون استرس را در خون شم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید