هر روز!
هر روز!

راهنمای خرید کولر گازی/انواع کولر گازی راهنمای خرید کولر

راهنمای خرید کولر گازی/انواع کولر گازی 
 راهنمای خرید کولر

راهنمای خرید کولر گازی/انواع کولر گازی
راهنمای خرید کولر گازی/انواع کولر گازی : راهنمای خرید کولر گازی/انواع کولر گازی
: راهنمای خرید کولر گازی/انواع کولر گازی
: به گزارش :
این روزها هوا گرم شده و یک بار دیگر کولر به مهم ترین وسیله خانه تبدیل می شود و اگر خیلی هم گرمایی باشید، کولر گازی را به کولر آبی ترجیح می دهید؛ از طرف دیگر اگر قصد خرید کولر تازه را داشته باشید باید هرچه زودتر به بازار بروید چون ممکن است با گرمای زیاد تابستان غافلگیر شوید. اما قبل از رفتن به بازار باید با برخی از ویژگی های اصلی و فاکتورهای مهم انتخاب آشنا شوید چرا که این وسیله اصطلاحات تخصصی فراوانی دارد که ممکن است خیلی ها با آن آشنایی نداشته باشند. اما نگران نباشید ما هر آنچه باید قبل از خرید بدانید را به شما می گوییم.
 
قدم اول:
نوع کولر را انتخاب کنید
کولرهای گازی معمولا در ۳ مدل ساخته می شوند:
کولرهای یک تکه یا پنجره ای: در این مدل به ابعاد پنجره و کولر دقت کنید. حواس تان باشد که به علت نوع کمپرسور آن مصرف برق بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد.
کولرهای دو تکه (اسپلیت): هنگام خرید دستگاه خارجی و محل نصب آن و چگونگی اتصال آنها به هم را هم مد نظر قرار دهید.
کولر های پرتابل (قابل حمل) که باید به اندازه و قدرت کولر گازی دقت کنید.
قدم دوم :
برای کدام اتاق کولر می خواهید
 
لازم است در موقع خرید کولر گازی به مساحت فضایی که نیاز به سرد کردن دارد توجه کنید. در جدول زیر ظرفیت مورد نیاز کولر گازی به نسبت مساحت فضای مورد استفاده آمده است.
ظرفیت BTU/h به مساحت (مترمربع)
۹۰۰۰/ ۳۷ -۳۲ متر
۱۰۰۰۰/ ۴۱- ۳۷ متر
۱۲۰۰۰ /۵۰- ۴۱ متر
۱۴۰۰۰ /۶۴ -۵۰ متر
۱۸۰۰۰ /۹۱- ۶۴ متر
۲۴۰۰۰ /۱۱۷- ۹۰ متر
چنانچه فضای مورد نظر آفتاب گیر باشد به ظرفیت های مندرج در جدول بالا، ۱۰ درصد اضافه می شود و اگر فضای مورد نظر سایه باشد،۱۰ درصد از ظرفیت مذکور کم خواهد شد چنانچه کولر صرفا برای آشپزخانه | دکوراسیونبه کار می رود، می توان از یک رده بالاتر استفاده کرد. هنگام خرید دستگاهی را انتخاب کنید که دارای علامت استاندارد و برچسب انرژی باشد و با توجه به برچسب انرژی دارای بالاترین درجه کار ایی و بازدهی باشد.
 
قدم سوم:
به بازده انرژی توجه کنید
نسبت توان خروجی به توان ورودی هر دستگاه برقی، بازده انرژی خوانده می شود و در کولرهای گازی این رقم از حاصل تقسیم ظرفیت سرمایشی کل به توان ورودی موثر، به دست می آید و E.E.r نامیده می شود. هنگام خرید کولر گازی در کاتالوگ آن به ضریب E.E.r، رتبه انرژی و کلاس کولر با توجه به شرایط اقلیمی منطقه توجه کنید. هرچه این شاخص ها بالاتر باشند، کارایی کولر بیشتر است. برای کولرهای با ظرفیت کمتر از Btu/h ۲۰۰۰۰، باید E.E.r حداقل برابر با ۱۰/۷ باشد.
 
قدم چهارم:
مارک های معتبر را بشناسید
سعی کنید قبل از خرید در مورد برندهای و مارک های سازنده کولر حسابی تحقیق کنید و از دوست و آشنا در مورد آن پرس وجوی کافی را انجام دهید تا بتوانید سراغ برند هایی مطمئن بروید، ولی حواس تان باشد همه چیز یک برند خوب و خرج کردن پول زیاد نیست.
نوع ضمانت نامه هم بسیار مهم است. شروع ضمانت نامه های کولر اغلب شرکت ها دارای ۳ گزینه است.
 
الف_ از تاریخ صدور فاکتور
ب_ از تاریخ نصب
ج_ از تاریخ تولید
شما بهتر است که گزینه دوم را انتخاب کنید.
یادتان باشد که کنترل از راه دور و پانل کولر (در کولر های اسپلیت) توسط برخی از شرکت ها ضمانت نمی شود یا ضمانت کمپرسور در مدت گارانتی با قید شرط و اما و اگر است. عبارت «فاقد قید و شرط کمپرسور گارانتی می شود» تضمین کننده منافع شماست.
اگر کولر گازی با کنترل از راه دور می خرید، بهتر است دکمه خاموش و روشن کردن کولر گازی، علاوه بر کنترل روی پانل کولر گازی نیز تعبیه شده باشد که در مواقعی که ریموت کنترل از کار افتاد،باز هم بتوان از دستگاه استفاده کرد.
 
انتخابی هوشمندانه!
تصفیه کامل هوا، قابلیت از بین بردن ویروس و باکتری های مضر، مصرف انرژی در رتبه A و در نتیجه ۶۰ درصد صرفه جویی در مصرف انرژی تنها بخشی از خدماتی است که می توانید از یک کولرگازی هوشمند انتظار داشته باشید. کولرگازی های هوشمند سامسونگ همه این ویژگی های را یکجا در اختیار شما قرار می دهند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید