بررسی خودرو
بررسی خودرو

رونمایی رسمی از ب‌ام‌و M4 کروک همانطورکه می‌دانید اواخر

رونمایی رسمی از ب‌ام‌و M4 کروک 
 همانطورکه می‌دانید اواخر

رونمایی رسمی از ب‌ام‌و M4 کروک
همانطورکه می‌دانید اواخر سال جاری میلادی نمایشگاه نیویورک برگزار می‌شود و ب‌ام‌و قصد دارد خودروهای متفاوتی را در این نمایشگاه به نمایش بگذارد. یکی از این خودروها ب‌ام‌و M4 کروک است که به تازگی آن را به صورت رسمی معرفی کرده است.
این خودرو از نسل جدید موتورهای شش سیلندری توربوشارژ ب‌ام‌و استفاده خواهد کرد که قبل از آن روی ب‌ام‌و M3 سدان و همچنین روی M4 کوپه نصب شده بود.
ب‌ام‌و M4 کروک تغییرات زیادی نسبت به مدل استاندارد پیدا کرده است، به طور مثال طراحی سپر جلو کاملا تغییر کرده و در آن از ورودی‌های هوای بسیار بزرگ‌تری استفاده شده است. درپوش موتور نیز تعویض شده و چهره عضلانی‌تری را به این خودرو داده است. در عقب نیز سپر عقب عوض شده و از چهار خروجی اگزوز در این قسمت استفاده شده است و در نهایت باید گفت که این خودرو به صورت استاندارد روی رینگ‌های 19 اینجی سوار خواهد شد.
ب‌ام‌و M4 کروک نه تنها از شاسی بزرگ‌تری استفاده می‌کند بلکه از نظر ابعاد و اندازه نیز 56 میلیمتر طویل‌تر، 65 میلیمتر عریض‌تر و 4 میلیمتر کم‌ارتفاع‌تر از M3 کروک است.
سقف این خودرو سه تکه است که به کمک یک دکمه و در عرض 20 ثانیه باز و بسته می‌شود و می‌توان این کار را حتی در سرعت 17 کیلومتر در ساعت نیز انجام داد.
همانطورکه اشاره کردیم این خودرو از موتور 6 سیلندر 3 لیتری توربوشارژ استفاده خواهد کرد که می‌تواند 425 اسب‌بخار را تولید کند. در حقیقت این مقدار قدرت تولید شده 11 اسب‌بخار بیش از توانی است که قبلا ب‌ام‌و از موتورهای 8 سیلندر 4 لیتری خود روی M3 کروک می‌گرفت (البته آن موتور تنفس طبیعی داشت و روی آن از توربوشارژ استفاده نشده بود). لازم به ذکر است که رقیب این خودرو یعنی آئودی RS5 هنوز از موتورهای با تنفس طبیعی استفاده می‌کند و موتورهای 8 سیلندر 4.2 لیتری آن می‌تواند 444 اسب‌بخار را تولید کند.
روی این آلمانی زیبا به صورت استاندارد یک گیربکس 6 سرعته دستی نصب می‌شود که به کمک آن می‌توان در 4.6 ثانیه به مرز صد کیلومتر در ساعت رسید. اما اگر گیربکس 7 سرعته خودکار دوکلاچه روی آن نصب شود این شتاب به 4.4 ثانیه خواهد رسید که 0.7 ثانیه سریع‌تر از M3 کروک است.
از نظر قیمتی نیز ب‌ام‌و سعی کرده این خودرو را هم قیمت جایگزین آن یعنی M3 کروک روانه بازار کند و قیمت 60730 پوند را برای آن در نظر گرفته است (قیمت M3 کروک 59040 پوند بود). امیدواریم که بعد از عرضه این خودرو به بازارهای جهانی در سپتامبر سال جاری میلادی، شاهد حضور آن در بازار ایران نیز باشیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید