مسیر سبز
مسیر سبز

فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تعطیل نمی‌شود خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت

فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تعطیل نمی‌شود
خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: با انتقال پروازهای حجاج فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی(ره)، ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه امام(ره) به 20 میلیون مسافر در سال خواهد رسید.

 محمود رسولی‌نژاد گفت: در کمتر از دو ماه دیگر پروازهای حج فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام‌خمینی(ره) منتقل و پیش‌بینی‌ می‌شود جابجایی مسافر فرودگاه مهرآباد از این پس به 8 میلیون مسافر در سال کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: این روند قطعا به تعطیلی فرودگاه مهرآباد منجر نمی‌‌شود و این فرودگاه قدیمی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه پروازهای حج از فرودگاه امام‌خمینی(ره) مستلزم تامین زیرساخت‌های مورد نیاز است، گفت: پایانه ویژه حجاج با 150 میلیارد تومان در حال ساخت است و در سه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته رسولی‌نژاد با توجه به انتقال پروازهای حج از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام(ره)، در حال حاضر تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم برای حضور زائران، مشایعت کنندگان و استقبال کنندگان اندیشیده شده است و فرودگاه امام(ره) با تمام توان خود پذیرای زائران بیت‌الله ‌الحرام خواهد بود.

رسولی‌نژاد همچنین خاطرنشان کرد: در صورت همکاری دست‌اندرکاران سازمان‌های مرتبط، تا زمان بهره‌برداری از ترمینال حجاج، از ظرفیت خالی فرودگاه امام(ره) در طول روز استفاده می شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور همچنین با اشاره به حضور 35 شرکت خارجی در فرودگاه‌ امام(ره) برای پروازهای بین‌المللی اظهار امیدواری کرد؛ با تثبیت قیمت ارز تعداد شرکت‌های هواپیمایی خارجی و تعداد پروازها در این فرودگاه افزایش یابد. رسولی‌نژاد گفت : از فرودگاه امام(ره) روزانه 150 تا 200 پرواز انجام می‌شود که روزهای تعطیل با رشد 40 درصدی مواجه است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید