هر روز!
هر روز!

تیرخلاص به پروژه استقلال 1400 : تیرخلاص به پروژه استقلال

تیرخلاص به پروژه استقلال 1400 : تیرخلاص به پروژه استقلال

تیرخلاص به پروژه استقلال 1400
: تیرخلاص به پروژه استقلال 1400
استقلال با مردی که به دنبال آینده درخشان برای این تیم بود به نظر نمی رسد بتواند فصل را با آرامش به پایان برساند یا اصلا تمام کند!
به گزارش : به گزارش "ورزش سه"، داستان فصل قبل هفته به هفته برای استقلال تکرار می شود؛ سال گذشته آبی ها با علیرضا منصوریان چهار امتیاز از 6 مسابقه گرفتند و لیگ هفدهم هم همین روند برای آنها در جریان است و شکست امشب برابر پارس جنوبی در ورزشگاه تختی جم نیز همان عملکرد را برای شان تکرار کرد؛ فقط با این تفاوت که فصل گذشته 4 مساوی و دو باخت داشتند و امسال یک برد، یک مساوی و 4 باخت و با ذکر این نکته: فقط یک گل زده.
تماشاگران استقلال که با اشتیاق زیاد علیرضا منصوریان را به عنوان سرمربی خود انتخاب و حمایت می کردند، حالا با نتایج این فصل تیم محبوب شان شعار «حیا کن، رها کن» را بعد از باخت به سایپا در ورزشگاه تختی، پس از شکست برابر پدیده در استادیوم آزادی و امشب هم مغلوب شدن مقابل پارس جنوبی در شهر 30 هزار نفری ولی استادیوم 20 هزار نفری جم.
منصوریان امسال تیم پُر ستاره ای در زمین و روی نیمکت دارد و با وجود اینکه هر هفته چند بازیکن موثر جزو مصدومان این تیم هستند؛ اما با این حال نفراتی وجود دارند که می توانند در حد نام استقلال و حضور در ترکیب این تیم باشند؛ ولی همچنان نتایج آبی ها دور از انتظار هواداران آنها رقم می خورد.
 

 
 
* اینجا آرامش نیست! باخت در پنجمین بازی فصل مقابل پدیده در ورزشگاه آزادی موجب شد هیأت مدیره باشگاه استقلال در راستای شعار تماشاگران به منصوریان اولتیماتوم دهد تا در دو مسابقه پیش رو برابر گل گهر سیرجان در جام حذفی و پارس جنوبی جم در لیگ فقط به پیروزی برسد که این تصمیم استرس بیشتری روی تیم و به ویژه سرمربی جوان استقلال وارد کرد.
منصوریان در سیرجان گل گهر را شکست داد؛ ولی جمعه شب در ورزشگاه مملوء از تماشاگر تختی جم که جو عجیب و غریبی آن هم سه ساعت قبل از شروع مسابقه داشت، آرامشی تجربه نکرد و از همان لحظات ابتدایی با تب و تاب زیادی در کنار زمین بود و در نهایت هم نتوانست از پارس جنوبی نتیجه بگیرد.
 

 
* بمب استرس انتظار هواداران، شرایطی که باشگاه گذاشته بود، جو ورزشگاه تختی جم، قدرت و کیفیت بالای تیم پارس جنوبی و ... موجب شده بود علاوه بر بیشتر بازیکنان استقلال، منصوریان هم با استرس زیادی کنار زمین دستورات تاکتیکی را بگوید و جوش و خروش زیادی داشته باشد که این مسئله نیز در عدم نتیجه گیری آبی ها بی تاثیر نبود.
 

 
 
* جلسات سرپایی منصوریان با هر فردی که می توانست در بازی با پارس جنوبی مشاوره گرفت و جلسه گذاشت؛ صحبت با نیمکت نشینان و مربیان و حتی حرف زدن با مجتبی جباری، هافبک با تجربه استقلال یکی از اقدامات سرمربی آبی ها بود؛ ولی او در کنار آن هر وقت زمان داشت و بازی متوقف می شد بازیکنان را در گروه های 2 و 3 نفره فرا می خواند و نکات لازم را به آنان گوشزد می کرد تا بتواند روزنه امیدی برای گلزنی و پایان نمی پیدا کند.
 

 
* نیمکت پُر ستاره و ترکیب متغیر فاقد شک نمی توان در این مورد از منصوریان انتقاد نداشت؛ او در تمام بازی ها حتی در زمان نتیجه گرفتن و موثر بازی کردن یک بازیکن او را به نیمکت فرستاده و نفرات جدیدی را در بین 11 نفر گذاشته است؛ منصوریان ابتدای فصل در گذاشتن جابر انصاری در لیست لیگ هفدهم استقلال کمی تردید داشت؛ ولی از زمانی که او را نگه داشته فرصت زیادی به او داده و این اتفاق برای دیگر نفرات هم رخ داده است.
مسئله دیگر نیمکت نشین کردن بازیکنان در مسابقاتی است که آنها از تیم مقابل شناخت کامل دارند یا با جو محل بازی ها و ورزشگاه حریفان شان مطلع هستند؛ برای مثال منصوریان برابر پارس جنوبی حسن بیت سعید و مهدی قائدی که اهل خوزستان و بوشهر هستند و با جو ورزشگاه ها و آب و هوای شهرهای جنوبی آشنایی دارند و علاوه بر آن کیفیت فنی شان مورد رضایت تماشاگران است را در شهر جم نیمکت نشین کرد و بعد مشخص شد با حضور آنها در نیمه دوم عملکرد استقلال متفاوت تر شد.
 

 
* وقت ناامیدی... از همه این مسائل گذشته حالا منصوریان در شرایط خاصی قرار دارد؛ او که آرزوی سرمربیگری در استقلال را داشت و به دنبال آن بود تا سال 1401-1400 تیم فعلی اش نه فقط در ایران، بلکه در لیگ قهرمانان آسیا نتیجه بگیرد و خودنمایی کند؛ مشخص نیست حتی هفته بعد مقابل ذوب آهن روی نیمکت استقلال خواهد نشست یا عاقبت دیگری در انتظار او است.
عملکرد امتیازی منصوریان مثل فصل قبل بوده؛ ولی نکته این است که تماشاگران استقلال دیگر آن طاقت قبل را ندارند و نمی توانند ببینند تیم محبوب شان فاصله ای 12 امتیازی با صدر جدول، آن هم تنها پس از گذشت 6 هفته دارد.
با این شرایط باید منتظر ماند و دید آیا منصوریان پنج شب دیگر در ورزشگاه آزادی میزبان ذوب آهن و امیر قلعه نویی خواهد بود یا سرمربی جدیدی هدایت استقلالی که منصوریان کلی برای آن نقشه و برنامه داشت را برعهده می گیرد.
 
 

 
عکس ها از: امیرحسین خیرخواه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید