بررسی خودرو
بررسی خودرو

رونمایی از سانگ‌یانگ XLV به تازگی شرکت کره‌ای سانگ‌یانگ

رونمایی از سانگ‌یانگ XLV 
 به تازگی شرکت کره‌ای سانگ‌یانگ

رونمایی از سانگ‌یانگ XLV
به تازگی شرکت کره‌ای سانگ‌یانگ از خودروی مفهومی جدید خود با نام XLV که مخفف عبارت eXciting smart Lifestyle Vehicle است در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی کرده است. این خودروی شاسی‌بلند با برخورداری از 7 جایگاه صندلی، دومین نسل از خودروهای XIV-1 محسوب می‌شود که معرفی اولین نسل آن در همین نمایشگاه در سال 2011 در فرانکفرت انجام شد. شرکت کره‌ای سانگ‌یانگ اذعان داشته که خریداران این خودرو می‌توانند از سری خودروهای XVL استفاده‌های مختلفی از جمله برای رانندگی در شهر و یا به عنوان یک آفرود در خارج از شهر داشته باشند. در ادامه مسئولین این شرکت مدعی شدند که در آینده، این مدل به عنوان پایه برای طراحی دیگر مدل‌ها در آینده به کار گرفته خواهد شد.
این کراس‌اوور نسبت به خودروی مفهومی XIV-1 نزدیک به 30 سانتی‌متر طویل‌تر بوده و دارای اتاقی با حداکثر ظرفیت 7 سرنشین است.
طراحی ظاهری و بیرونی خودرو در قسمت لبه جلو همراه با وجود یک توری متوازن و زیبا و چراغ جلو بزرگ‌تر و پویاتر دیده می‌شود.
بخش داخلی این خودرو و نواحی مخصوص بار سبب شده تا بخش داخلی خودرو از نظر ترکیبی و آرایشی ابتکاری باشد و نحوه قرارگیری صندلی‌ها به صورت 2+2+2+1 بسیار زیباتر و برجسته‌تر به نظر آید. به طوری که مکان آخرین (هفتمین) صندلی بین ردیف دوم و سوم به صورت انعطاف‌پذیری قرار گرفته تا بیشترین و بهینه‌ترین فضای ممکن برای دسترسی به بخش‌های مختلف داخل خودرو رقم زده شود.
طرح مفهومی XLV توسط یک سیستم هایبرید 48 ولتی به دست آمده است. ناگفته نماند این سیستم هایبرید از یک موتور دیزلی 1.6 لیتری و یک موتور الکتریکی 10 کیلوواتی با یک باتری لیتیومی یونی 500 کیلووات با عملکرد بالا تشکیل شده است. این شرکت کره‌ای همچنین اذعان داشته که میزان تولید گاز CO2 این خودروی مفهومی حدود 10 درصد پایین‌تر از خودروهای تولیدی رقبای دیگر است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید