مسیر سبز
مسیر سبز

بازداشت 52 کیف قاپ و زورگیر پایتخت خبرگزاری مهر:

بازداشت 52 کیف قاپ و زورگیر پایتخت
خبرگزاری مهر:  رئیس پلیس تهران از دستگیری 52 زورگیر و کیف قاپ در عملیات شبانه ماموران پلیس آگاهی خبر داد.

سردار حسین ساجدی نیا روز یکشنبه با حضور در پلیس آگاهی تهران اظهار داشت: شب گذشته ماموران پلیس آگاهی با اجرای طرح ویژه ای اقدام به برخورد با سارقان، کیف قاپ و زورگیران کردند. در این رابطه 52 نفر از مجرمان شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس تهران با اعلام اینکه این افراد اقدام به سرقت خودرو و زورگیری در قالب مسافربر می کردند افزود: محدوده فعالیت این مجرمان از جنوب غرب و مرکز تهران بود. این در حالی است که 40 درصد دستگیری های طرح اخیر از طریق فیلم و عکس انجام شده و مستندات لازم در اختیار پلیس است.

وی با اشاره به فعالیت کمیسیون پیشگیری از جرم در پایتخت افزود: پلیس به همراه مرجع قضائی در این کمیسیون موارد ویژه را مطرح و در رابطه با آن تصمیم گیری می شود.

ساجدی نیا با بیان اینکه امسال نیز همانند گذشته را مرجع قضائی درخواست می کنیم که در روزهای پایانی سال و ایام نوروز به مجرمان مرخصی ندهد تاکید کرد: هر ساله این درخواست از سوی پلیس مطرح می شود که دستگاه قضائی نیز همکاری خوبی با ما دارد.

وی از اجرای طرح ویژه برخورد با سارقان و کیف قاپان در ماه پایانی سال خبر داد و افزود: تا پایان سال طرح های ویژه برخورد با سارقان و کیف قاپان در پایتخت اجرا می شود ضمن اینکه گشت های محسوس و نامحسوس پلیس در مرکز شهر، مراکز خرید، ترمینال ها، مترو و اماکن عمومی افزایش می یابد.

رئیس پلیس تهران  در پاسخ به سوال مهر در خصوص وضعیت پلیس 110 تهران با اعلام اینکه هم اکنون حضور زیر 10 دقیقه است گفت: دو سال است که پلیس 110 در پایتخت از کلانتری ها جدا شده است و اپراتورها سه برابر شده و دیگر کسی پشت خط نمی ماند.

وی ادامه داد: شکایتها از پلیس 110 به حداقل رسیده و گشت موتوری نیز در سطح شهر راه اندازی شده است. اگرچه با توجه به وضعیت منطقه ممکن است زمان رسیدگی تا 10 دقیقه افزایش یابد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید