هر روز!
هر روز!

ازدواج اینترنتی،خصوصیات ازدواج اینترنتی موفق چیست؟ ازدواج اینترنتی و خصوصیات

ازدواج اینترنتی،خصوصیات ازدواج اینترنتی موفق چیست؟ ازدواج اینترنتی و خصوصیات

ازدواج اینترنتی،خصوصیات ازدواج اینترنتی موفق چیست؟
ازدواج اینترنتی و خصوصیات ازدواج اینترنتی موفق: واقعیت این است که اینترنت فقط جای آشنایی های خطرناک و ناموفق نیست؛ کسانی هم هستند که از همین راه با هم آشنا شده اند. ازدواج کرده اند و به خوبی و خوشی دارند با هم زندگی می کنند. بعضی از مطالعات نشان داده روابط اینترنتی از آن چه که فکر می کردیم موفق تر از آب درآمده اند. اگر چه تعدادشان اندک است اما به هر حال حتما" یک قوانینی داشته ند که توانسته اند موفق شوند. شاید شما هم مثل خیلی ها در ارتباطی که از همین طریق شروع شده قرار دارید اما فکر می کنید رابطه ی تان ارزشش را دارد که بخواهید روی آن حساب کنید. از آن جا که قرار شد ما قوانین بازی را یاد بگیریم، در این قسمت با هم مرور می کنیم که  ازدواج اینترنتی چگونه است و خصوصیات ازدواج اینترنتی موفق باید چگونه باشد:
 ازدواج اینترنتی،خصوصیات ازدواج اینترنتی موفق چیست؟
1- ازدواج اینترنتی و خصوصیات ازدواج اینترنتی موفق:در ازدواج های اینترنتی موفق، دوطرف عاقل و پخته هستند:
مدیریت یک ارتباط اینترنتی کار هر کسی نیست و فقط افرادی می توانند از پس آن بربیایند که شخصیت قدرتمندی دارند و اطلاعات و آگاهی شان در این زمینه زیاد است. شما برای اینکه بتوانید ازدواج اینترنتی موفق داشته باشید باید آدمی باهوش، با تدبیر، زرنگ، حواس جمع، محتاط و پرحوصله باشید. این جور افراد به راحتی می توانند آشنایی خوب را از غیرخوب تشخیص دهند و به راحتی در دام رابطه های نادرست یا حقه های افراد سوء استفاده گر نمی افتند. ازدواج اینترنتی حتی شرط سنی هم دارد! یعنی فرد باید به سن پختگی و بلوغ فکری و اجتماعی رسیده باشد تا بتواند چنین ازدواجی را مدیریت کند. پس این روش برای افرادی که در سنین نوجوانی و اوایل جوانی به سر می برند کار درستی نیست چون آن ها اولا" تجربه ی کافی از زندگی ندارند و ثانیا" در این سن هیجانات انسان به عقل و منطقش غلبه دارد و مسلما" می تواند روی انتخابش تاثیر بدی داشته باشد.
از طرف دیگر، افرادی که از این طریق با یکدیگر آشنا می شوند لازم است به حدی از استقلال فکری و اجتماعی رسیده باشند که بتوانند خودشان بیشترین تاثیر را در تصمیم گیری برای ازدواج اینترنتی شان داشته باشند. که باز هم افراد کم سن به رشد و استقلال شخصیتی و فکری کافی برای این کار نرسیده اند. همین می شود که دو نفر بعد از این که وقت زیادی را برای آشنایی مجازی شان گذاشتند و وابستگی های زیادی به هم پیدا کردند با مخالفت خانواده روبرو می شوند و همه چیز خراب می شود. علاوه بر این، به خصوص افرادی که در سایت های همسریابی عضو می شوند باید روحیه ی بالا، اتماد بنفس زیاد و ظرفیت فراوان داشته باشند تا با شرایط این سایت ها، ردشدن های مکرر بی دلیل و به هم خوردن سریع آشنایی ها، به هم نریزند.
 
 
 
2- ازدواج اینترنتی و خصوصیات ازدواج اینترنتی موفق: ازدواج های اینترنتی موفق در سایت های مناسب شکل می گیرند:
سایت هایی که با هدف انتخاب همسر ایجاد شده اند معمولا" مورد هجوم موجی از سرزنش ها و ممنوعیت ها قرار می گیرند، اما در واقع خود این ایده خیلی هم خوب است و کمک بزرگی برای مجردهاست که بتوانند همسری متناسب با معیارهای خودشان پیدا کنند. با این حال باید بدانیم این سایت ها هم، خوب و بد دارند. سایت های همسریابی خوب آنهایی هستند که افراد به صورت قانون مند و معتبر در آن جا ثبت نام می کنند، امکان ایجاد چندین پروفایل برای یک نفر وجود ندارد، امکان سوء استفاده برای اعضاء به واسطه ی سیاست ها و محدودیت های سایت و وجود پلیس سایت به حداقل رسیده است، هویت اعضای سایت برای مدیریت سایت شناخته شده است و سایت در کنار ایجاد امکان آشنایی برای افراد، به آنها آگاهی و اطلاعات کافی و مشاوره هم می دهد.
اگر در چنین سایتی به منظور ازدواج اینترنتی عضو شده اید کسی نمی تواند کارتان را زیر سوال ببرد.اما خیلی از آشنایی ها در محیط های دیگری شکل می گیرد. در این صورت اگر محیط، محیط خوبی نباشد، حتی اگر در آن با یک آدم خیلی خوب آشنا شده باشید و ازدواج خوبی هم بکنید، سابقه تان به خاطر وقت گذراندن در محیط های بد خراب است و در آینده، هم شما و هم همسرتان مدام به هم شک می کنید که نکند همسرم باز هم به چنین فضاهایی وارد می شود. به هر حال همین شما بوده اید که در چنین محیطی با جنس مخالف در ارتباط بوده اید که اتفاقا" با همسرتان آشنا شدید. چت روم ها جزء بدترین و بدنام ترین محیط ها برای آشنایی است.
 
 

 
3- ازدواج اینترنتی و خصوصیات ازدواج اینترنتی موفق: در ازدواج های اینترنتی موفق به سنت ها احترام گذاشته می شود:
هیچ کدام از آداب و رسوم و سنت های جاافتاده از هوا نیامده اند بلکه هر کدام برای خودشان دلیلی دارند و نتیجه ی تفکر و تدبیر و سیاست های پیشینیان ما هستند. ازدواج هم رسم و رسوم و آدابی دارد که تا حد زیادی موفقیت آن را تضمین کرده و کمک می کند شما در مسیر درست آن پیش بروید. با این که این روزها ازدواج به سبک کاملا" سنتی کاهش پیدا کرده و روش های غیرسنتی مثل همین ازدواج اینترنتی روی کار آمده است، اما باز هم جامعه ی ما برای سنت ها احترام خاصی قائل است و می شود تاحد زیادی به آداب و رسوم پذیرفته شده احترام گذاشت و براساس همان پیش رفت.

ازدواج های  اینترنتی  موفق همان هایی هستند که با احترام به سنت ها پیش رفته اند.ما ایرانی ها رسم داریم که برای ازدواج خانواده ها در جریان باشند و اعمال نظر کنند، انتخاب همسر براساس معیارهای خاص و مقبولی انجام شود، خانواده ی پسر باید پیگیر قضیه باشند و دنبال کردن این موضوع از طرف پسر باشد، حریم های شرعی، اخلاقی و اجتماعی در ارتباط و رفت و آمدها حفظ شود، و خیلی آداب و رسوم دیگر که بعد از آشنایی اولیه ی دختر و پسر در محیط مجازی، در دنیای واقعی دنبال می شود. حتی در همان فضای

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید