مسیر سبز
مسیر سبز

جزییات گفتگوی تلویزیونی احمدی نژاد با مردم خبرگزاری ایسنا:

جزییات گفتگوی تلویزیونی احمدی نژاد با مردم
خبرگزاری ایسنا: محمود احمدی‌نژاد در برنامه زنده تلویزیونی شبکه یک سیما، گزارشی از عملکرد و کارهای انجام شده توسط دولت‌های نهم و دهم بویژه در زمینه‌های اقتصادی ارائه کرد.

رییس جمهور در ابتدای صحبتهای خود با بیان اینکه "مردم می‌دانند ابعاد کار دولت بسیار گسترده است"، گفت: اگر بخواهیم در مورد عملکرد 8 ساله دولت نهم و دهم در یک گزارش صحبت کنیم، حق مردم و زحمتکشان ضایع می‌شود و بنابراین گزارش‌هایی در 5 سطح آماده کرده‌ایم.

وی با اشاره به این‌که در گزارش امشب به تعهدات سال 88 می‌پردازیم، اظهار کرد: ما برنامه‌ای اعلام کردیم و قولی به مردم دادیم و گفتیم به آن عمل می‌کنیم و امروز می‌خواهیم ببینیم چقدر در این مسیر پیشرفته‌ایم.

رییس جمهور افزود: در گزارش دوم به بحث‌های کلان‌تر یعنی تئوری حرکت دولت در داخل و خارج خواهیم پرداخت و آثاری که در عرصه حرکت کلان ملت ایران در عرصه بین‌الملل گذاشته است.

وی با بیان این‌که 8 سال دولت توجه همه جهان را به ایران جلب کرد، افزود: دولت در ادبیات و گفتمان سیاسی داخلی و بین‌المللی اثرگذاشت و در جهت‌گیری سیاسی، اقتصادی موثر بود که این گزارش ان‌شاءالله یکشنبه آینده در حضور مدیران صداوسیما عرضه خواهد شد.

احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که گزارش سوم ما در جلسه کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری که هرسال در ماه رمضان برگزار می‌شود، ارائه خواهد شد و گفت: در آن جلسه گزارش تفصیلی خواهیم داد که تقریبا 50 صفحه است و به سوالات اساسی جواب می‌دهیم چون در هر سرفصل سوالات اساسی وجود دارد.

وی با اشاره به این‌که گزارش چهارم در صداوسیما ارایه می‌شود که فهرست اولین کارهای مهم و اثرگذار در کشور ، در دولت نهم و دهم است، افزود: در گزارش آخر، یعنی حدودا 27، 28 روز دیگر، از مردم تشکر خواهیم کرد و حلالیت‌طلبی و خداحافظی از مردم است.

احمدی‌نژاد در ادامه این نشست در جواب این سوال که شما در سال 84 چرا فکر کردید می‌توانید و باید رییس جمهور ایران شوید، خاطرنشان کرد: قبل از فعالیتم در شهرداری در بخش‌های گوناگون در خدمت ملت و انقلاب بودم و از انقلاب در سطوح مختلف مدیریتی کشور فعالیت داشتم، از روستاهای دوردست کشور تا مرکز کشور. از جمله بخش‌های فرهنگی، علمی، مدیریت سیاسی، اقتصادی و... .

احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که با توانمندی‌ها و ضرورت‌های کشور آشنا شده‌ام، گفت: معتقد بودم و هستم ظرفیت‌های ملت ایران بی‌نظیر است. هم ظرفیت‌های انسانی و هم ظرفیت‌های مادی و جغرافیایی و ملت ایران می‌تواند در بالاترین سطح زندگی کند و می‌تواند شایسته‌ترین، مرفه‌ترین و پیشرفته‌ترین باشد و البته الگو باشد و ما می‌توانیم کشوری برپا کنیم که در آن از فقر و تبعیض، محرومیت خبری نباشد. همه شاد باشند و در مسیر کمال حرکت کنند و لذت انسان بودن را بچشند.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که باور داشتم و دارم ملت ایران ماموریت‌های تاریخی برای حرکت به سمت قله‌های کمال انسانی دارد، خاطرنشان کرد: به اعتقاد من ملت ایران هم می‌تواند و هم شایستگی لازم را دارد تا در بالاترین سطح زندگی کند.

رییس جمهور با بیان این‌که باور داشتم می‌توان کشور را بهتر اداره کرد و با سرعت بیشتری در مسیر رشد و پیشرفت حرکت کرد، گفت: من تصمیم گرفتم وارد عرصه شوم و احساس تکلیف کردم ، آنچه که در توان خود و ملت ایران می‌بینم، برای رسیدن به قله‌های آرمانی آزاد کنم.

رییس‌جمهور نباید وامدار هیچ جهتی باشد

وی در جواب این سوال که در سال 84 چقدر شرایط برای حضور شما مهیا بود، افزود: در سطح گروه‌های سیاسی، عده‌ زیادی باور کرده بودند که این عرصه متعلق به احزاب و گروه‌هاست و هرکس که می‌خواهد وارد شود، باید مورد حمایت جناح، جبهه و یا حزب قدرتمند باشد.

احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که احزاب و جناح‌ها رابطه خوبی با من نداشتند و من هم رابطه‌ام با آنها خیلی خوب نبود، تصریح کرد: احزاب کاندیداهای خود را داشتند و تقریبا همه‌شان با ورود من به عرصه مخالف بودند و تلاش خود را هم کردند و فشارهایی آوردند که این اتفاق نیفتد.

وی با بیان این‌که هیچ گروه و جریانی از من حمایت نکرد، گفت: من معتقد بودم که رییس جمهور نباید وامدار هیچ جهتی باشد و رییس جمهور باید فقط وام‌دار ملت و ارزش‌های انسانی و الهی باشد، یعنی وام‌دار عزت و سرافرازی ملت باشد و همچنین وام‌دار انقلاب، شهدا، ایثارگران و اهداف بلند تاریخی ملت ایران باشد و این باور من بود و ممکن است دیگران باور دیگری داشته باشند.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که معتقدم جناح‌ها و گروه‌ها فرد را محدود می‌کنند و اجازه نمی‌دهند به منافع ملت آنطور که باید بیندیشیم، افزود: آن چیزی که من در متن ملت مشاهده کردم، این بود که ملت خودش را محصور در جریانات سیاسی نمی‌پنداشت.

رییس جمهور با تاکید بر این‌که هر گروهی ولو بسیار بزرگ و قوی باشد، ظرفیت ملت از آن بیشتر و بزرگ‌تر است، گفت: می‌دیدم مردم دنبال حرکتی بزرگ برای آزادسازی ظرفیت‌های عظیم و رسیدن به قله‌های بلند و آرمان‌های بلند انسانی هستند و خیلی به دنبال این نیستند که احزاب و گروه‌ها چه می‌گویند.

احمدی‌نژاد افزود: ادبیاتی که ما در شهرداری داشتیم، به طور گسترده، مورد استقبال مردم بود. البته در نظرسنجی‌هایی می‌گفتند دو درصد و یک درصد رای داری و من شوخی می‌کردم و می‌گفتم نظرسنجی باید در خیابان و اجتماعات مردم انجام شود و یک آقایی که خیلی اصرار داشت که در نظرسنجی‌ها جایگاهی نداری و کنار برو، به شوخی به او می‌گفتم من چون روستایی هستم، نظرسنجی را اگر بنویسی، نمی‌فهمم، بلکه باید برایم بکشی. یعنی باید در میان مردم برویم و ببینیم چه می‌گویند.

رییس جمهور در جواب این سوال که وقتی تصمیم جدی برای حضور در عرصه گرفتید، شانس خود را چند درصد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید