مسیر سبز
مسیر سبز

جزییات هشتمین دادگاه اختلاس میلیاردی خبرگزاری مهر: هشتمین جلسه

جزییات هشتمین دادگاه اختلاس میلیاردی
خبرگزاری مهر: هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی دقایقی قبل آغاز شد.

 هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بزرگ فساد مالی دقایقی قبل با حضور قاضی ناصر سراج در شعبه اول دادگاه انقلاب تهران آغاز شد.

در جلسه امروز قرار است به اتهامات 6 نفر از متهمان به نام های «الف-گ»،«م-الف»،«ع-ر»،«ط-ن»،«ب-ب» و «ع-ر»  رسیدگی شود.این در حالی است که  دو نفر از متهمان به عنوان مطلع در دادگاه امروز حضور دارند.

متهمانی که امروز به اتهامات آنها رسیدگی می شود ساعت 8:55 دقیقه به همراه ماموران محافظ وارد دادگاه شدند.

همچنین  قاضی فراهانی و نجفی نماینده های دادستان تهران قرار است کیفرخواست متهمان را در دادگاه امروز قرائت کنند.

در جلسه امروز معاون سابق یکی از وزرا به عنوان متهم حضور دارد.

در جلسه هشتم دادگاه بار دیگر به اتهامات مه آفرید خسروی متهم ردیف اول این پرونده رسیدگی نمی شود.

رسیدگی به اتهامات 6 متهم/ معاون مه‌آفرید در میان متهمان

هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی، صبح امروز با رسیدگی به اتهامات 6 متهم برگزار می‌شود.

 در هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی که قرار است صبح امروز یکشنبه برگزار شود  به اتهامات «الف-گ»،«م-الف»،«ع-ر»،«ط-ن»،«ب-ب» و «ع-ر» رسیدگی شود.

پرونده فساد مالی بزرگ در شعبه اول دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی سراج در حال رسیدگی است.

کیفرخواست مدیرعامل سابق شرکت تراولز

نماینده دادستان تهران گفت: مدیرعامل سابق شرکت تراولز متهم به پرداخت 700 میلیون تومان و 600 هزار یورو رشوه و تحصیل مال نامشروع است.

 قاضی ناصر سراج در ابتدای هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به فساد بزرگ مالی که صبح یکشنبه برای رسیدگی به اتهامات چهار متهم و شنیدن اظهارات دو مطلع آغاز شد گفت:خبرنگاران می توانند در دادگاه حاضر شوند و بدون نام بردن از فردی از روند دادگاه گزارش تهیه کنند. تخلف از این کار د رحکم افترا است.

وی با اعلام اینکه هشتمین جلسه دادگاه فساد بزرگ مالی با حکم ویژه رئیس قوه قضائیه آغاز می شود تاکید کرد: ضمن تشکر از اصحاب رسانه برای پوشش جلسات داده باید بگویم اسامی زیادی در دادگاه مطرح می شود که نشانه اتهام به افراد نیست. همچنین اینکه هفته گذشته اسامی برخی افراد در رسانه ها مطرح شد که موجب رفتن آبروی این افراد شد.

در ادامه نماینده دادستان با قرائت کیفر خواست «الف-گ» یکی از متهمان گفت: آقای «گ» متهم به پرداخت رشوه به میزان بیش از 630 هزار یورو و 700 میلیون تومان است. همچنین تحصیل مال نامشروع یکی دیگر از اتهامات متهم است.

وی ادامه داد: متهم 43 ساله مدیر عامل سابق شرکت تراولزاست.

دیدار مه‌آفرید یک با مقام ارشد دولتی در طبقه هفتم هتل لاله

مدیرعامل شرکت تراولز از دیدار مه آفرید با یک مقام دولتی در طبقه هفتم هتل لاله خبر داد و گفت: جریان انحرافی حضور قوی در پرونده فساد بزرگ مالی دارد.

 در ادامه هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی که در شعبه اول دادگاه انقلاب تهران در حال رسیدگی است، «الف-گ» یکی از متهمان در دفاع از خود با رد کردن اتهاماتش گفت: شرکت تراورس پس از خصوصی سازی در دهم اسفند 88 به مه آفرید واگذار شد.

 او را از گذشته که کامیون خریداری می کرد می شناختم. او می گفت اصل صداقت است و من از این حرف هایش خوشم آمد.

وی ادامه داد: 90 درصد خطوط ریلی کشور را ما نگهداری می کردیم.

متهم افزود: شرکت 158 میلیارد تومان فروخته شد که 100 میلیارد نیز بدهی داشت. شرکت در مجموع 258 میلیارد تومان واگذار شد در حالی که نفر دوم پیشنهاد 62 میلیارد تومانی داده بود.

«الف-گ»  با اعلام  اینکه  مه آفرید قبل از خرید شرکت با معاون وزیر هماهنگ کرده بود که پانزده پروژه به وی واگذار شود، تاکید کرد: پول خرید شرکت در برابر این پانزده پروژه هیچ بود.

مدیرعامل سابق شرکت تراورس افزود: درطبقه هفتم هتل لاله با یک مقام دولتی و مه آفرید جلسه داشتیم. قرار بود پروژه دو طبقه شدن اتوبان رامسر به نور را به ما واگذار کنند.

20 روز بعد نیز جلسه ای داشتیم که ادامه جلسه اول بود. در مورد این پروژه قرار شد 50.5 درصد سهام فولاد را به مه آفرید خسروی واگذار کنند.

مرگ جعبه سیاه پرونده فساد مالی در تصادف

یکی از متهمان پرونده فساد بزرگ مالی در دفاعیات خود از مرگ پرونده فساد مالی، رابطه مه آفرید و یک وزیر، نامه های خاوری و رشوه های داده شده پرده برداشت.

 در ادامه هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی، یکی از متهمان در ادامه دفاع از خود با اشاره به نقش مدیر عامل سابق بانک ملی گفت: من از خاوری سربلندترم چرا که از خودم دفاع می کنم. هیچ کدام از این پروژه ها مناقصه ای نداشت چرا که یک مقام دولتی پشت آنها قرار داشت. من فعالیت جریان انحرافی را در این پروژه قوی می بینم.

"الف - گ"  ادامه داد: در پروژه بندرعباس - شیراز نیز ما فقط با نامه خاوری پیروز مناقصه شدیم. خاوری در نامه گفته بود که این شرکت 800 میلیارد تومان فاینانس دارد ضمن اینکه بزرگترین شرکت ریلی خاورمیانه بودیم که این موضوع در پیروزی ما نقش داشت. 4 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه پول گرفته بودیم.

مدیر عامل سابق شرکت تراورس افزود: با یک شرکت سر پروژه 4 درصد قرارداد بستیم. بعد آقای «ر» آمد و  درخواست کرد 2 درصد دیگر برای پرداخت به وزارت راه اضافه کنیم. موضوع را به مه آفرید گفتم که دستور داد دو درصد پرداخت شود. بعد از این موضوع آقای«ر» در یک تصادف جان خود را از دست داد.

متهم ادامه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید