مسیر سبز
مسیر سبز

روحانی: اولویت دولت خروج از رکود است پایگاه اطلاع

روحانی: اولویت دولت خروج از رکود است
 پایگاه اطلاع رسانی دولت: جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی امروز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی و با حضور اعضای ستاد برگزار شد.

رییس جمهوری در این جلسه با تاکید بر اهتمام دولت در اجرای سیاست های مقاومتی و تلاش برای رونق اقتصادی گفت: اولویت دولت در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال جاری، عملیاتی کردن برنامه های خروج از رکود و دستیابی به رونق اقتصادی است که باید توسط تمامی نهادها و دستگاه های مسوول مورد مداقه و اهتمام جدی قرار گیرد، به نحوی که در سال 1393 اقتصاد کشور رشد مثبت را تجربه کند.

در این جلسه نقش بازار سرمایه در تامین مالی برنامه های رونق اقتصادی و پیشنهادهای کارگروه تخصصی در این زمینه ،مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتشار اوراق مشارکت دولتی، انتشار اوراق خزانه برای پرداخت بدهی های دولت به پیمانکاران، واگذاری طرح های اشتغالی نیمه تمام به بخش خصوصی، فروش املاک مازاد بانکها و دستگاههای دولتی در بورس کالا و تقویت بورس های کالایی با استفاده از مکانیزم عرضه و تقاضا و ایجاد شفافیت در این امر، از جمله طرح هایی بود که در خصوص آنها بحث و تصمیم گیری شد.

اعضای ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی همچنین درباره تدوین نقشه راه جامع در مورد قیمت حامل های انرژی و واگذاری به بخش های تولیدی، تقویت معاملات سلف در بورس کالا، تنوع بخشیدن به ابزارها و نهادهای مالی برای تامین مالی بنگاه ها، بهره گیری از صندوق های زمین و ساختمان و صندوق های تامین مالی پروژه های تولیدی، طراحی اوراق بهادار با پشتوانه وام های رهنی و غیررهنی نیز بحث و درباره آن تصمیم گیری کردند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید