هر روز!
هر روز!

شکارچی خاطرات Duck Hunt 1985 : شکارچی خاطرات Duck Hunt

شکارچی خاطرات Duck Hunt 1985 : شکارچی خاطرات Duck Hunt

شکارچی خاطرات Duck Hunt 1985
: شکارچی خاطرات Duck Hunt 1985
اگر با کنسول نینتندو (همان میکروی خودمان) خاطره داشته باشید، احتمالا تفنگ آن را هم بیاد می آورید؛ حتی اگر هم این تفنگ را نداشته اید، احتمالا در خانه ی فک و فامیل تان برای یک بار هم که شده با آن Duck Hunt بازی کرده اید. بازی Duck Hunt خیلی ساده بود. آن قدر ساده که حالا که دوباره به آن نگاه می کنیم، طراحی و روند بازی اش به نظرمان بسیار ساده و ابتدایی می آید.
به گزارش در Duck Hunt بازی کننده موج پس از موج به اردک های در حال پرواز شلیک می کرد. البته این شلیک ها به لطف تفنگ نه چندان بدردبخور نینتندو، چندان هم دقیق از آب درنمی آمد. بیش تر اوقات هم حتی با این که تفنگ را به صفحه ی تلویزیون چسبانده بودید، اما باز هم بازی خطا می کرد و تیرتان به هدف نمی خورد!خود بازی به کنار، جالب ترین بخش Duck Hunt سگی است که بازی کننده را موقع خطا رفتن تیرش مسخره می کند!
با این حال، چرا بازی Duck Hunt در خاطرمان مانده است؟ شاید یکی از دلایل اش، حس نوستالژیکی باشد که در حال حاضر با فکر کردن به آن ما را درگیر خود می کند. یعنی احتمالا مثل بازی های حسگر حرکتی کینکت و PlayStation Move، یکی دو بار Duck Hunt بازی کرده و آن را به کناری انداخته ایم؛ اما همین تجربه هم به عنوان یکی از خاطره های گیمی  دوره ی کودکی یا نوجوانی در ذهن مان مانده است.
نگاهی به ویدیوی زیر بیاندازید و سعی کنید حس نوستالژی تان گل نکند:خود بازی به کنار، جالب ترین بخش Duck Hunt سگی است که بازی کننده را موقع خطا رفتن تیرش مسخره می کند! سگ Duck Hunt به قدری معروف شده که نینتندو او را به یکی از شخصیت های اش تبدیل کرده و از او در بازی هایی مثل Super Smash Bros هم استفاده کرده است.
بازی Duck Hunt به این دلیل معروف و محبوب است که به همراه بازی Super Mario Bros و در یک بسته فروخته می شد. یعنی بیش تر کسانی که Duck Hunt بازی کرده اند، کارتریج آن را به امید بازی کردن سوپر ماریو خریده بودند. با این حال، به امید اینکه Duck Hunt هم بازی کنند، ۹۰ دلار ناقابل را (که زمان خودش به اندازه ی چند صد دلار امروز بود)، خرج خریدن یک تفنگ نینتندو می کردند.بیش تر اوقات هم حتی با این که تفنگ را به صفحه ی تلویزیون چسبانده بودید، اما باز هم بازی خطا می کرد و تیرتان به هدف نمی خورد!
هنوز هم درست و حسابی نمی دانیم که این تفنگ چگونه کار می کرد؛ اما یادمان است که با گرفتن تفنگ نینتندو به سمت یک منبع نور، مثل لامپ یا هر چراغ دیگری، می شد به نینتندو کلک زد. ما هم به جای اینکه تفنگ را به سمت صفحه ی تلویزیون بگیریم، آن را مقابل یک لامپ قرار می دادیم و تمام اردک ها یکی پس از دیگری به زمین میافتادند!بازی Duck Hunt به غیر از اردک-کشی، بخش دیگری هم داشت که در آن به هدف هایی که پرتاب می شدند شلیک می کردید؛ اما به غیر از عدم حضور سگ اعصاب خوردکن نینتندو و تغییر در هدف ها، مکانیک های بازی هیچ تغییری نکرده بودند.
به طور کلی Duck Hunt را فقط با مسخره بازی های سگ اش یا مسخره بازی هایی که خودمان به هنگام بازی کردن در میاوردیم، به خاطر داریم. اگر در گوشه و کنار انباری تان یک میکروی قدیمی با تفنگ اش پیدا می شود، دستی به سر و روی اش بکشید و برای چند دقیقه به یاد قدیم، Duck Hunt بازی کنید. اگر هم دست تان به کنسول قدیمی تان نمی رسد، از خاطرات تان از این بازی برای مان در بخش نظرات بگویید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید