هر روز!
هر روز!

کاربرد هدگیر ارتودنسی کاربرد هدگیر ارتودنسی : کاربرد هدگیر ارتودنسی

کاربرد هدگیر ارتودنسی کاربرد هدگیر ارتودنسی : کاربرد هدگیر ارتودنسی

کاربرد هدگیر ارتودنسی
کاربرد هدگیر ارتودنسی : کاربرد هدگیر ارتودنسی
: کاربرد هدگیر ارتودنسی
: : ارتودنتسیت ممکن است استفاده از از هدگیر را به بیمار سفارش کند که این توصیه به شما کمک می کند که مطالبی را در مورد این وسیله بیاموزید.هدگیر یک نام و اصطلاح عمومی است که برای تمام دستگاههایی که نیروی لازم را برای هدایت رشد فک و صورت وارد می کنند ،بکار می رود.هدگیر برای جابه جایی دندانها و فک به یک موقعیت جدید بهتر یا متوقف کردن این حرکت به یک مکان نا مناسب بکار می رود.هر فرد با فرد دیگر متفاوت است پس مدت زمانی که شما باید از هدگیر استفاده می کنید با دیگران متفاوت است و این مدت زمان را ارتودنتیست شما تعیین می کند.
به گزارش : معرفی دو نوع هدگیر : 
فیس بو :
فیس بو شامل یک ( bow ) است که درون براکت های دندانهای خلفی قرار می گیرد و همچنین دارای یک ( strap ) که پشت گردن یا پشت سر قرار می گیرد و مقدار و جهت مناسب فشار را وارد می کند.
 jHOOK :
این وسیله دو سیم دارد که در انتهای هر کدام یک لوپ است که به براکت ها متصل می شوند.سیمها به STRAP متصل می شوند که روی سر یا پشت گردن قرار می گیرند و فشار مناسب و دلخواه ما را وارد می کند.
نوع هدگیری که برای درمان شما بکار می رود آن چیزی است که ارتودنتیست شما باور دارد بهترین وسیله ایست که می تواند دندانها و فک شما را به بهترین موقعیت جدید هدایت کند.
در ابتدا ممکن است هدگیر شما کمی عجیب و غریب باشد و کمی هم زشت به نظر برسد اما به هر حال استفاده از آن برای درمان ارتودنسی ضروری است.اطمینان کافی از از سلامتی و زیبایی لبخند که همه عمر با مریض خواهد بود بهترین ثروتی است که او با استفاده از این وسیله می تواند بدست آورد .
برای دستیابی به بهترین نتیجه استفاده از هدگیر ،از راهنمای ساده زیر پیروی کنید :
1- مطمئن شوید که که هدگیر خود را همانطور که ارتودنتیست گفته استفاده می کنید و این را در نظر داشته باشید که هدگیر تنها زمانی کار خود را انجام می دهد که شما از آن استفاده می کنید نه زمانی که از آن استفاده نمی کنید .
2- همیشه دستورالعمل ارتودنتیست خود را برای استفاده از هدگیر پیروی کنید و اگر چنین کنید شما این قسمت از درمان خود را با حداکثر سرعت ممکن و با بهترین نتیجه به پایان خواهید رسانید.
3- همیشه هدگیر را همانگونه که به شما یاد داده شده خارج کنید ،هدگیر در صورت عدم رعایت دستورالعمل های ارتودنتیست می تواند به چشمهای شما ،گونه ها ،لبها و صورت شما آسیب برساند.
توجه : اگر هنگام استفاده از وسیله چشمهای شما قرینگی خود را از دست داد سریعا اقدامات پزشکی را انجام دهید و به پزشک مراجعه کنید.
4- قبل از فعالیت های ورزشی هدگیر خود را خارج کنید ،این ورزشها شامل ورزشهای خشن و ورزشهایی است که با جست و خیز همراه است.اتفاقات غیر قابل پیش بینی حتی هنگام فعالیت های شاد و شادی هم ممکن است رخ دهد همچنین از اینکه یک نفر هدگیر شما را چنگ بزند یا بکشد هم ممانعت کنید.از هدگیر خود در شرایطی که ممکن است کشیده شود ، به آن فشار وارد شود یا بیرون بیفتد خود داری کنید اما در هر موقعیتی که امکان استفاده درست آن وجود دارد حتما آن را در محل خود قرار داده و از آن استفاده کنید.
ارتودنتیست به شما دستورالعمل لازم را برای مراقبت و تمیز کردن هدگیر خواهد داد.برای اینکه خیالتان از کارکرد درست هدگیر راحت باشد ،مطمئن شوید که از این دستورالعمل به درستی استفاده می کنید .
در هنگام استفاده از هدگیر دندانهای شما ممکن است در چند روز اول استفاده حساس شوند یا حتی کمی لق شوند اما این حساسیت نرمال است و به مرور زمان که شما با وسیله عادت می کنید این حسایت هم کم می شود ولی اگر حسایت و عارضه برای روزهای طولانی ادامه پیدا کرد ،ارتودنتیست خود را مطلع سازید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید