مسیر سبز
مسیر سبز

تصاویر: آلبوم خاطرات بشار اسد فرارو: بشار اسد رئیس

تصاویر: آلبوم خاطرات بشار اسد 
 فرارو: بشار اسد رئیس

تصاویر: آلبوم خاطرات بشار اسد
فرارو: بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیروز در گفت وگویی مشروح با شبکه تلویزیونی روسیه الیوم سخنان مهمی درباره سیاست خود در این کشور بیان کرد.

بشار اسد در این گفتگو اعلام کرد سوریه را تا آخرین لحظه از عمر خود ترک نخواهد کرد. او تاکید کرد: در این بحران از اول هم من هدف اصلی نبودم، من مشکل غرب نیستم، غرب همواره برای خود دشمن تراشی می کند.

او اضافه کرد: مشکل بین من و ملت نیست، اما آمریکا و غرب علیه من هستند، بسیاری از کشورهای عربی هم علیه من هستند، ترکیه هم همینطور است، در این صورت اگر ملت سوریه علیه من باشد، من چگونه می توانم در این سمت باقی بمانم.

بشار اسد این سخنان را در حالی بیان می کند که بیش از هر زمان دیگری در طول 12 سال زمام داری این کشور دولت خود را با خطر جدی مواجه می بیند.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و رهبر حزب حاکم بعث، فرزند سوم حافظ اسد رئیس جمهور سابق سوریه در 11 سپتامبر 1965 در دمشق  به دنیا آمد.

پس از آنکه حافظ اسد پسر بزرگش باصل را برای جانشینی خود معین کرد حافظ به منظور تحصیل راهی لندن شد و در رشته چشم پزشکی مدرک دانشگاهی خود را دریافت کرد.

مرگ مشکوک باصل در اثر تصادف رانندگی باعث شد بشار که گویا علاقه چندانی نیز به سیاست نداشته است راهی سوریه شود تا پس از پدر زمام امور کشور را در دست گیرد.

در سال ۲۰۰۰ و پس از مرگ حافظ، وی به عنوان تنها کانديدای رياست جمهوری سوریه به جانشينی پدرش انتخاب شد.

بشار در اين انتخابات ۹۷ درصد آرا را به دست آورد و در سال 2007 بار دیگر برای هفت سال به رياست جمهوری سوريه انتخاب شد.
 
وي در آن سال در همه پرسی، ۱۱ ميليون رای مثبت آورد و فقط حدود ۲۰ هزار نفر با ادامه رياست جمهوری وی مخالفت کردند.   

بشار اسد که گفته می شود، در این سال ها همواره مخالفان خود را با تهدید و زندان و مجازات خاموش کرده است از ماه ها پیش با اعتراضات گسترده از سوی مردم مواجه شد.

وی پس از چندی وعده انجام اصلاحاتی در قانون اساسی و رویه سیاسی این کشور داد که هنوز از سوی مخالفان پذیرفته نشده است؛ ناظران سیاسی معتقداند، اسد فرصت اصلاحات در این کشور را از دست داده است.

آلبوم خاطرات بشار اسد از عکس‌های منتشر شده در سایت شخصی رئیس جمهور سوریه و خبرگزاری رویترز گردآوری شده است.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید