هر روز!
هر روز!

غذاهای کنترل کننده بیماری دیابت غذاهای کنترل کننده بیماری دیابت

غذاهای کنترل کننده بیماری دیابت غذاهای کنترل کننده بیماری دیابت

غذاهای کنترل کننده بیماری دیابت
غذاهای کنترل کننده بیماری دیابت
غذاهای کنترل کننده بیماری دیابت : غذاهای کنترل کننده بیماری دیابت
: غذاهای کنترل کننده بیماری دیابت
به گزارش : شنبلیله بهترین گیاه کنترل قند خون است
اختصاصی:  
مصرف بعضی مواد غذایی باعث بهبود علائم و عوارض ناشی از بیماری دیابت می شود . این غذاها که به آنها غذاهای شفابخش گفته می شود را در ادامه معرفی خواهیم کرد ...
آنتی اکسیدان ها در سبزی ها و میوه ها وجود دارد. از جمله آنتی اکسیدان های مهم می توان به ویتامین سی، ویتامین ای، بتروتن و سلنیوم اشاره کرد. بتروتن در سبزی های رنگ تیره و انبه، ویتامین ای در روغن های گیاهی، ویتامین سی در کیوی، توت فرنگی، فلفل سبز و مرکبات، سلنیوم در شیر، گوشت و ماهی ها وجود دارد.
داروهای گیاهی برای کنترل قند خون بیماران دیابتی
برای درمان دیابت از گیاهان متفاوتی استفاده می شود که در کاهش قند خون نقش موثری را ایفا می کنند. در ادامه به گیاهانی که برای بیماران دیابت مفید است ، اشاره می کنیم ...
دارچین برای کنترل دیابت
افزایش متابولیسم بدن و سرعت سوخت گلوکز توسط سلول های بدن باعث بالا رفتن ناگهانی قند خون می شود . علاوه بر آن مصرف دارچین از ایجاد رادیکال های آزاد خطرناک جلوگیری می کند . امروزه مکمل دارچین توسط شرکت های دارویی تولید می شود که برای بیماران دیابتی مفید است .
شنبلیله برای کنترل دیابت 
شنبلیله یکی از اصلی ترین گیاهان برای کنترل قند خون است . شنبلیل سرعت جذب گلوکز را در دستگاه گوارش کاهش می دهد و باعث افزایش توان بدن در کنترل قند خون می شود . برای این منظور دانه های شنبلیله را یک شب در لیوان آب خیس کنید و روز بعد آب آن را خورده و دانه هایش را بجوید .
برگ های انبه برای کنترل دیابت
برگ های انبه درمان خوبی برای بیماری دیابت است و تمام عوارض این بیماری را از بین می برد . برای این منظور برگ های انبه را برای یک روز در آب خیس کنید . سپس برگ ها را فشرده کنید و آب آن را بخورید . حتی می توانید برگ های انبه را خشک کرده و آسیاب کنید و روزی دو بار با آب بخورید .
ریحان برای کنترل دیابت
مصرف برگ های ریحان باعث می شود ترشح انسولین آسان تر شود . در حالت کلی هر گیاهی که پانکراس و کبد را تقویت کند ، درمان کننده دیابت است . علاوه بر آن گیاهانی چون برگ توت سیاه ، تخم گشنیز ، برگ درخت گردو و سنبل الطیب در کاهش قند خون بیماران دیابتی موثر است .
اسفرزه برای کنترل دیابت
اسفرزه میزان کلسترول و قندخون را پایین می آورد . علاوه بر آن این گیاه به خاطر داشتن مقادیر بالای فیبر ، یبوست را درمان می کند .
آلوئه ورا برای کنترل دیابت
شیره خشک شده و ژل درون برگ های آلوئه ورا در کاهش میزان گلوکز خون مفید است .
سیر برای درمان دیابت
سیر بهترین درمان کننده برای کاهش قند خون ، بازسازی سلول های پانکراس و تحرک آن برای تولید انسولین می باشد .
پیاز برای درمان دیابت
پیاز به طور قابل توجهی قندخون را کاهش می دهد . پیاز سوخت و ساز گلوکز در کبد را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث زیاد شدن ترشح هورمون انسولین می شود .
جینکوبیلوبا برای درمان دیابت
عصاره این گیاه باری درمان مراحل اولیه ناراحتی عصبی ناشی از دیابت موثر است .
قره قاط برای کنترل دیابت
می تواند از قره قاط برای درمان عوارض ناشی از دیابت مانند آب مروارید و آسیب های چشمی استفاده کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید