هر روز!
هر روز!

معماری و طراحی داخلی عالی در این مدارس : معماری

معماری و طراحی داخلی عالی در این مدارس : معماری

معماری و طراحی داخلی عالی در این مدارس
: معماری و طراحی داخلی عالی در این مدارس
معماری و طراحی نمای داخلی در مدارس زیبای دنیا موجب بوجود آمدن فضای بسیار دلپذیر و دیدنی شده است که در زیر تصاویر آن را می بینید. مدرسه جایی است که باعث تحریک به آموختن، تقویت و تعامل با دانش آموز می شود.در برخی موارد نادر مدارس می توانند الهام بخش نیز باشند.مدارس دلپذیر را می توانید در سراسر دنیا پیدا کنید.
 
به گزارش : برخی از آنها طوری طراحی شده اند که در برابر بلایای طبیعی مقاوم باشند در حالی که برخی دیگر آموزش های درجه یک را در اختیار مردم تنگدست قرار می دهند.در ادامه می خواهم شما را با برخی از این مدارس دلپذیر و الهام بخش آشنا کنم.
 
مهد کودک OA، در سایتاما ژاپن قرار دارد و تقریبا ضد زلزله است. این مدرسه کاملا از کانتینرهای حمل و نقل درست شده، بنابرین بسیار با ثبات است.

اما از داخل چنین چیزی را متوجه نمی شوید. داخل مهد کودک از سطح چوبی کم رنگ پوشیده شده و بسیار پر نور است و فضایی بسیار باز و جذاب برای بازی به کودکان داده است.

دانشکده طراحی ملبورن در دانشگاه ملبورن ساختار فوق العاده زیبای درخت گونه ای در سالن اصلی خود دارد.

فضای داخلی مناسب طراحان ساخته شده و رنگ های طبیعی در آن به کار گرفته شده است.

دانشگاه TAC SEV در تارسوس ترکیه در طول روز درست مانند یک پارک اداری است.

اما همین که آفتاب غروب می کند این دانشگاه به رنگ گرم نارنجی در می آید.

مدرسه گرامر در نیدری استرالیا ترکیب رنگ شادی دارد. یوارهای شیب دار به فضا سرزنده بودن خاصی منتقل کرده است.

خطوط منحنی و رنگ های با طراوت تجربه بصری غنی ایجاد کرده است.

مسلما تمام دانش آموزان دختر که در این مدرسه درس می خوانند از ترکیب ساختمان و رنگ هایش لذت می برند.

مدرسه کولسکولن در کونگزبککا، سوئد در سال ۲۰۱۴ توسط معماری معروف به نام کیلگرین کامینسکی ساخته شده. نمای بیرونی مدرسه خیلی ساده به نظر می آید اما داخلش …

نور به شکل رقصانی از دیوارها به طرف پایین آمده و رنگ های پاستیلی آبی و زرد فضا رو بسیار شاد کرده است.

مدرسه بین المللی پیچک در بانکوک بیشتر شبیه به یک عمارت لوکس است تا مدرسه ای که گروهی از کودکان در آن چیزهایی درباره فرهنگ تایلندی می خوانند.

این مدرسه فنی و حرفه ای واقع در کامبوج رنگ های فوق العاده برجسته ای دارد. روستاییان می توانند به این مدرسه آجری بیایند تا بیاموزند که چطور کسب و کاری کوچک برای خود راه اندازی کنند.

معماران تزوکا، طراحان مهد کودک فوجی در تاچیکاوا ژاپن، می خواستند به کودکان آزادی بدهند تا فاقد محدودیت بتوانند به کند و کاو بپردازند. کودکان روی سقف می توانند به این طرف و آن طرف بدوند و حتی اگر دوست داشتند از درخت ها بالا بروند.

فضا همچنین نسبت به طراحی اش بافتی طبیعی دارد. کلاس ها درختانی واقعی دارند که از زمین بیرون آمده و از سقف عبور کرده اند.

دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور یکی از کلاس بالاترین ساختمان ها در معماری سبز است. این دانشگاه روی سقف خود نیز باغ دارد.

حتی فضای داخلی نیز از گیاهان و باغ ها بی نسیب نمانده.

مدرسه ابتدایی شونده، واقع در استان گوانگدونگ، چین توسط معماران K2LD ساخته شده است.

این پل های هوایی متقاطع سایه خنک کننده خود را روی محوطه دانشگاه پهن می کنند.

هیبینوسوکه به همراه یوجی نوشیرو طراحان مهد کودک هانازونو در ژاپن هستند. طراحی این ساختمان فینالیست فستیوال جهانی معماری در سال ۲۰۱۶ شد.

کلاس های با نشاط ساخته شده از چوب که فضایی از بیرون را نیز در خود دارد به نوعی مد در مدارس ژاپن تبدیل شده است. انعطاف پذیری این ساختمان ها به کودک اجازه می دهد خیلی راحت از محیط بازی کردن دوباره به محیط آموزش بازگردد.

استودیو فیلدن کلگ بردلی وظیفه طراحی مدرسه هنرهای خلاق پلیموت در بریتانیا را بر عهده داشته. این ساختمان نیز یکی از غینالیست های فستیوال معماری امسال بود.

داخل این ساختمان قرمز رنگ سقفی بلند و دیوارهای طولانی وجود دارد که با هنرهای دانش آموزان آراسته شده. این هنرها از نقاشی رنگ روغن گرفته تا گرافیتی متنوع هستند.

یادگیری تلفیقی – یک نوع از آموزش که تقریبا تنها به تبلت ها و کامپیوترها متکی است – چیزی است که در قلب کپنهاگ مورد استفاده قرار می گیرد. کودکان بیشتر طول روز را در قالب گروه های بزرگ با هم و به دور از ساختار معلم محور آموزش می بینند.

دانشگاه واسدا در توکیو. این دانشگاه تقریبا تماما به رنگ خاکستری است.

این رنگ حتی به سالن های دانشگاه هم نفوذ کرده. دیوارها خاکستری است و صندلی ها سیاه و سفید است.

در نزدیکی دانشگاه واسدا، دانشگاه موسیقی توهو گاکوئن قرار دارد که آن هم در توکیو واقع شده. طراحی این دانشگاه فینالیست فستیوال جهانی معماری در سال ۲۰۱۵ شده است.

این آموزشگاه در خدمت تمام سنین است از مقاطع راهنمایی گرفته تا کسانی که برای استادی می خوانند. برای ایجاد عمق در این ساختمان از دیوارهای شیشه ای و لاین های بلند استفاده شده است.

این هم یک مدرسه باله روسی. مانند بسیاری از دیگر مدارس فضای خارجی طراحی ساده ای دارد.

اما همین که قدم به درون آن می گذارید، طراحی چوبی و شیشه ای فوق العاده چشم نوازی می کنند. در فستیوال جهانی معماری سال ۲۰۱۵ این مدرسه لقب بهترین طراحی در شاخه مدارس را به خود اختصاص دارد.

در بیرمنگام آلاباما مدرسه ایندین اسپرینگز به دانش آموزان این اجازه را می دهد تا هم داخل و هم خارج درس بخوانند. در سال ۲۰۱۶ موسسه آمریکایی معماران جایزه طراحی امکانات آموزش و پرورشی را

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید