هر روز!
هر روز!

رازهای محبوب شدن و محبوب ماندن اینجاست رازهای محبوب

رازهای محبوب شدن و محبوب ماندن اینجاست 
 رازهای محبوب

رازهای محبوب شدن و محبوب ماندن اینجاست
رازهای محبوب شدن و محبوب ماندن اینجاست : رازهای محبوب شدن و محبوب ماندن اینجاست
: رازهای محبوب شدن و محبوب ماندن اینجاست

: به گزارش : تاکنون دیده اید بعضی ها انگار مهره مار دارند و به راحتی هر کسی را جذب خود می کنند، کافی است اراده کنند تا بتوانند دیگران را شیفته خود کنند، همیشه این افرادتعجب ما را برمی انگیزند که چگونه می توانند اینقدر راحت دل همه را به دست بیاورند و محبوب بمانند. محبوبیت یک امر مادرزادی و ارثی نیست پس احتمالا آنها کارهای خاصی انجام می دهند که با دل افراد چنین می کنند. در این مطلب می خواهیم از برخی رازهای آنها پرده برداریم و به شما یاد دهیم که چطور دل آنهایی را که دوست دارید، به دست آورید.
 
 
● حـس امنیت
 
همه آدم ها نیاز دارند که در زندگی احساس امنیت کنند و جذب کسانی می شوند که چنین احساسی را به آنها بدهند. اگر شما هم مثل بیشتر مردم باشید، دوست دارید در لحظه ای که سکوت کرده اید و در لاک خودتان فرو رفته اید، همسرتان کنارتان بنشیند و در مورد حسی که در این لحظه دارید با شما حرف بزند. حتی دوست دارید بپرسد که چرا در روزهای گذشته آرام بوده اید و چه چیزی شما را آزار می دهد. این جرقه کافی است تا از تمام احساساتی که در این ماه ها به شما هجوم آورده صحبت کرده و ذهن تان را آرام کنید. در واقع بیشتر افراد دوست دارند شرایطی امن دارا باشند تا بتوانند واقعیت های درونی خود را بیرون بریزند، پس به طرف مقابل نشان دهید که می توانید این فضای امن را برایش مهیا کنید.
 
● حـس شباهت
 
خودتان بهتر می دانید که افراد با خصوصیات متضاد در بلـنـدمـدت جـذب یـکدیـگر نـمی شوند. ما همواره در جست وجوی شباهت های میان خود و همسرتان هستیم. اغـلب ما ترجیح می دهیم با کسانی دوست نشویم که چندان شباهتی با ما ندارند یا اینکه اگر با آنها دوست هم شدیم خیلی معاشرت نکنیم، پس قاعدتا هیچگاه عاشق کسی که خیلی با ما متفاوت است، نخواهیم ماند. مهم این است که بتوانیم عاشق کسی بمانیم و گرنه عشق های یکی، دو روزه ارزش چندانی ندارند. جالب است بدانید تنـها شباهت های اخلاقی و شخصیتی ما نیست که حائز اهمیت است، هرگاه شما با فردی کـه از لـحاظ ظاهـر شبـیـه تان باشد آشنا شوید، احتمال آنکه وی شیفته و دلباخته شما شود، ۴ برابر بیشتر می شود.
 
● حـس نزدیکی
 
دیوید لیدمن، متخصص رفتارشناسی می گوید: هـر چه بیشتر با فردی ارتباط داشته باشید آن شخص بیشتر شما را دوست خواهد داشت. احتمالا این موضوع را رفتار انسان ها در طول زمان به شما نشان داده است. علاوه بر اینها چندین مطالعه دیگر نیز نشان داده کـه تماس مداوم با یک چیز ما را نسبت به آن علاقه مندتر می کند. (تنها زمانی این نظریه درست نیست کـه واکنش اولیه ما به آن چیز منفی باشد). بنابراین در ابتدای آشنایی از اینکه کناره گیـر، گریزان و غیر قابل دسترس باشید، پرهیز کنید. در عوض به دنبـال بهانه هایی بگردید که بتوانید با نامزدتان باشید. اما این تنها مرحله نیست، زیرا تماس های مکرر بعد از مدتی می تواند باعث دلزدگی شود بنابراین زمانی که محبوب گشته اید، به تدریج معاشرت خود را کم کرده و در حد تعادل قرار دهید.
 
● یک نکته، یک راز
 
بیشتر مردم چیزی را می خواهند که نمی توانند دارا باشند و همیشه در دسترس بودن، سبب کاهـش ارزش و شأن آن می شود. برای مثال هـرگـاه پـایتان را از در خانه بیرون بگذارید و با مقدار زیادی طلا روی زمین روبه رو شوید، کم کم برایتان عادی شده و دیگر آنها را به چشم فلزی گرانبها و ارزشمند نگاه نخواهید کرد. دست یافتنی نبودن سبب می شـود که ارزش چیزی بالا رود.
 
● از امتحان نمی ترسند
تا جایی که می توانید طرف مقابل را بیازمایید و بگذارید او هم شما را بیازماید. کمتر چیزی است که بیش از دورویی موجب انزجار افراد از یکدیگر شود یعنی وقتی که حس می کنیم کسی قابل اعتماد نیست، خیلی زود روابط خود را با او قطع می کنیم. محبوبیت ما زمانی افزایش می یابد که در بین مردم به این صفت معروف شویم که پیوسته در فکر امتحان دادن و امتحان کردن معاشران خود هستیم. اشخاص دلشان می خواهد که دیگران مرتب آنها را بیازمایند البته چندان مطبوع نیست که حس کنید کسی دارد در خفا رفتار، کردار و گفتارتان را بررسی می کند. مردم معمولا از کسانی بدشان می آید که به آنها بدگمان باشند و در معاشرت جانب صراحت را رعایت نکنند، حال آنکه اگر بدانند که داریم آزمایش شان می کنیم به ما علاقه مند شده و به محبوبیت مان افزوده می شود. به همین دلیل باید از اشخاصی باشیم که ظاهر و باطنشان یکی است زیرا چنین اشخاصی از هر امتحانی سربلند درمی آیند.
 
 
● صادق باشید
در این شکی نیست که همه آدم های دنیا شیفته انسان های صادق می شوند به همین دلیل شما هم اگر می خواهید محبوب شوید، باید صادق باشید. برای این کار باید برخی ویژگی های رفتاری را در خود به وجود بیاورید:
 
اول گفتار و کردارتان باید با هم یکی باشد یعنی اگر قولی دادید یا ادعایی کردید، باید به آن عمل کنید.
دوم صداقت و یکی بودن ظاهر و باطن شما زمانی بر همه آشکار خواهد بود که بدانند پشت سرشان از آنها غیبت نمی کنید یعنی در غیابشان چیزی نگویید که در حضورشان نمی گویید.
 
سوم اشخاص باید به رازداری شما ایمان آورند. وقتی از شما خواهش می کنند که رازشان را فاش نکنید جدا و صمیمانه از این کار خودداری کنید.
 
● تعریف کنید نه انتقاد
تا آنجا که برایتان مقدور است از تشویق طرف مقابل خوددار

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید