هر روز!
هر روز!

پزشکان جهادی یا ثروت اندوز! : پزشکان جهادی یا ثروت

پزشکان جهادی یا ثروت اندوز! : پزشکان جهادی یا ثروت

پزشکان جهادی یا ثروت اندوز!
: پزشکان جهادی یا ثروت اندوز!
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح مغان، حضور پزشک در روستا، آن هم رایگان و آن هم در این برهه زمانی که اغلب افراد به فکر منافع خودشان بوده و چندان تمایلی به کار جهادی ندارند تحسین برانگیز است زیرا با مشاهده مطب های بیشمار و پزشکانی که اغلب، سرشان به کار معالجه و مداوای پولی است، کمی عنوان "پزشک رایگان" عجیب به نظر می رسد!
به گزارش : این روند ناگوار اما چند سالی است که رو به بهبودی گذاشته و رویای حضور پزشکان بی منت در روستا به حقیقت مبدل شده و پزشکان و پرستاران با حضور در اردوهای جهادی، وابستگی مالی را با شیرینی مداوای رایگان یک روستایی معاوضه می کنند.
غیرت پزشکی که از وقت و انرژی خود می گذرد و وارد روستاها میشود تا مریض محرومی را مداوا کند، ستودنی است زیرا که میتواند در همان مطب شخصی اش به دنبال منافع مادی و جمع کردن پول و ثروت باشد.
البته شاید آن روز به زودی فرا می رسد که پزشکان و پرستاران زحمتکش منطقه همچون پزشکانی انگشت شمار که در برخی از اوقات سال فاقد هیچ چشمداشتی در قالب اردوهای جهادی به بالین بیماران می شتابند و بخشی از اندوخته علمی خودشان را در جهت نجات انسانها قرار می دهند، بتوانند در این راستا قدم بردارند.
پزشکان از جمله مهمترین قشر تاثیرگذار یک جامعه هستند که از ارزش والایی به جهت کمک به زندگی بخشی همنوعان و شهروندان برخوردار هستند اما سوالی که پیش می آید این است که چرا اغلب پزشکان دنبال ثروت اندوزی و منافع مادی هستند؟
هر چند پزشکان و پرستاران با حضور در بیمارستان ها و مطلب ها به بیماران خود می رسند و موجبات بهبودی مرض و بیماری انها می شوند اما هستند افراد بی بضاعت که توان پرداخت هزینه بیمارستان و هزینه داروی مریضیشان را ندارند و تنها امیدشان به همین پزشکانی است که در روستاها حضور می یابند و دردی از الام بی شمار آنها را التیام می بخشند.
اردوهای جهادی که چند سالی است گستره زیادی پیدا کرده و افراد و چهره های شاخص علمی در عرصه های مختلف پای به این اردوها می گذارند، یکی از ساده ترین راه هایی است که پزشکان و متخصصان علم طبابت نیز می توانند دین خودشان را در قبال مردم ادا کنند و یک گام، بالاتر از بقیه همکارانشان به افتخار خدمت به هم نوع نائل شوند.
امید است با وجود پزشکان متعهد و دلسوز هیچ مریضی به خاطر نداری و فقر در سختی نبوده و خدای نکرده جانش را از دست بدهد.
یادداشت: بهروز پیری 
انتهای پیام/
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید