مسیر سبز
مسیر سبز

انهدام باند زورگیران ویلاهای شهریار جام جم آنلاین :

انهدام باند زورگیران ویلاهای شهریار
جام جم آنلاین : متهمان بازداشت شده با اعتراف به دزدی‌های سریالی عنوان كردند طلاهای دزدی را دو زن از اعضای باند می‌فروختند كه یكی از این زن‌های متهم نیز دستگیر شد.

شانزدهم بهمن امسال مردی با حضور در كلانتری 26 صباشهر در غرب استان تهران، علیه پنج مرد نقابدار به اتهام سرقت اموالش شكایت كرد.

شاكی گفت: نیمه‌شب با شنیدن سر و صدا از خواب بیدار شدیم و مشاهده كردیم پنج مرد نقابدار خانه را جستجو می‌كنند. من به یكی از اتاق‌ها رفتم تا موضوع را تلفنی به پلیس خبر دهم كه ناگهان یكی از دزدها مرا دید و با چاقو راهم را سد كرد.

مالباخته اضافه كرد: دزدها دست و پایم را با چسب نواری بستند و در حالی كه هر كدام چاقویی در دست داشتند، دست و پای اعضای خانواده‌ام را هم بسته و ما را در اتاق زندانی كردند.

وی یادآور شد: دزدهای خشن پول، مقادیری طلا، لوازم صوتی، تصویری و چند گوشی تلفن همراه و طلاهای همسر و دخترم را نیز به زور گرفتند و متواری شدند.

دزد خشن، صاحبخانه را با قمه زخمی كرد

در پی این شكایت با تشكیل پرونده و به دستور قاضی برجسته، بازپرس شعبه اول دادسرای شهریار، موضوع در دستور كار پلیس آگاهی شهریار قرار گرفت و جستجوها برای دستگیری دزدهای نقابدار خشن آغاز شد تا این كه روز بعد مردی با حضور در مركز پلیس شكایت مشابهی ارائه و عنوان كرد: من و خانواده‌ام در خواب بودیم كه با شنیدن صدای شكسته شدن شیشه‌های خانه بیدار شدیم و مشاهده كردیم پنج مرد نقابدار ـ كه هر كدام چاقو و قمه به دست داشتند ـ وارد خانه‌مان شده‌اند. پدرم قصد مقابله با آنها را داشت كه یكی از سارقان با قمه او را زخمی كرد.

وی اضافه كرد: سارقان، دست و پای ما را بسته و با سرقت پول، طلا و بخشی از لوازم خانه‌مان متواری شدند.

در حالی كه جستجوها برای یافتن دزدهای نقابدار خشن ـ كه در این دو سرقت نقش داشتند ـ ادامه داشت، افراد دیگری هم با حضور در مركز پلیس، شكایت‌های مشابهی را ارائه كردند. در بررسی این پرونده‌ها معلوم شد دزدها همگی به یك شیوه وارد خانه‌های این شاكیان شده و پس از زندانی كردن آنها، اموالشان را دزدیده‌اند.

نقاب از چهره یكی از دزدها كنار رفت

در حالی كه تحقیقات ادامه داشت، چند روز پیش مردی با حضور در مركز پلیس عنوان كرد چند دزد نقابدار اموال منزلش را سرقت كرده‌اند و او هنگام فرار سارقان، هویت یكی از آنها را ـ كه نقاب از چهره‌اش كنار رفته ـ شناسایی كرده است.

در این مرحله با تحقیق از مالباخته مشخص شد یكی از دزدان فراری، متهم سابقه‌داری بوده كه در همسایگی‌شان زندگی می‌كند.

با مشخص شدن هویت مرد سارق، ماموران متهم را در خانه‌ای در یكی از محله‌های جنوبی شهریار دستگیر و به پلیس آگاهی غرب استان تهران منتقل كردند.

اعتراف سارق نقابدار به دزدی‌های خشن

در تحقیق از متهم مشخص شد وی با شناسایی ساكنان خانه‌های ویلایی و كسانی كه وضع مالی مناسبی داشتند، همراه همدستانش نیمه‌های شب در ورودی خانه‌ها را تخریب و پس از ورود به منازل، دست و پای ساكنان خانه را بسته و با تهدید آنها، پول، طلا، لوازم صوتی و تصویری و گوشی تلفن همراه آنها را سرقت و مالباخته‌ها را در صورت مقاومت با قمه و چاقو زخمی می‌كردند.

در مرحله بعدی معلوم شد سارقان اموال خانه‌ها را فروخته و طلاهای مسروقه را نیز همسر یكی از اعضای باند همراه زن جوان دیگری كه با آنها همدست بوده، فروخته‌اند.

در پی اعتراف متهم، دیگر همدستانش هم تحت تعقیب قرار گرفتند و در این رابطه چهار مرد و یك زن دستگیر شدند. متهمان در بازجویی پلیسی به دزدی‌های سریالی و فروش اموال دزدیده شده اعتراف كردند.

 برای متهمان از سوی بازپرس شعبه اول دادسرای شهریار قرار قانونی صادر شد.

تحقیقات تكمیلی برای مشخص شدن دیگر جرایم متهمان و دستگیری سایر اعضای فراری این باند و كشف اموال مسروقه ادامه دارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید