مسیر سبز
مسیر سبز

احتمال بروز دلارهای تقلبی در بازار خبرگزاری ایسنا: معاون

احتمال بروز دلارهای تقلبی در بازار
خبرگزاری ایسنا: معاون سابق ارزي بانك مركزي در مورد پيشنهاد حذف ارز مسافرتي كه رييس كل بانك مركزي نيز با آن موافقت كرده است هشدار داد كه سوق دادن مردم به سمت بازار آزاد ارز، بر روي قيمت ارز تاثير مي‌گذارد و ممكن است حتي ارزهاي تقلبي نيز در بازار معامله شوند.

سيدكمال سيدعلي در مورد پيشنهاد جديد ارزي مبني بر حذف ارزهاي مسافرتي كه به گفته نمايندگان مجلس با موافقت رييس كل بانك مركزي نيز همراه بوده، عنوان كرد: در حال حاضر ارز مسافرتي مشمول زائران و مسافران كشورهاي ديگر مانند تركيه و مالزي مي‌شود كه سقف ارز براي مسافران كشورهاي مانند تركيه را به 400 دلار تقليل داده بودند و به نظر هم نمي‌رسد كسي با آن 400 دلار مي‌توانست به مسافرت برود.

وي با تاكيد بر اينكه بايد از طريق خود بانك‌ها و صرافي‌ها فروش ارز صورت بگيرد، افزود: بعيد به نظر مي‌رسد كه اين موضوع تصويب شود. چرا كه بالاخره هر چقدر كه مردم را به بازار آزاد ارجاع دهيم معناي آن اين است كه بانك مركزي هم آنجا ارز بفروشد و دخالت كند.

معاون سابق بانك مركزي تصريح كرد: بهتر آن است كه با نرخ آزاد، ارز در بانك‌ها به فروش برسند. چون اگر مردم به سمت بازار بروند ارز تقلبي نيز ممكن است به دست آنها برسد.

وي در همين مورد اظهار كرد: ‌بانك مركزي خودش مي‌داند كه وقتي ارز مسافرتي به مردم ندهد هر چقدر كه مردم بخواهند به بازار آزاد مراجعه كنند، بالاخره به قيمت بازار آزاد فشار مي‌آورد و قيمت را افزايش مي‌دهد.    

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید