بهترین زندگی
بهترین زندگی

اندازه گیری اسپرم مردان، نوآفرینی تکنولوژی گوشی‌های هوشمند را

اندازه گیری اسپرم مردان، نوآفرینی تکنولوژی
گوشی‌های هوشمند را می‌توان کامپیوتر کوچکی دانست که همواره همراه ما هستند. آنها به ما اجازه می‌دهند تا با دوستانمان ارتباط برقرار کنیم، وسایل خانه خود را کنترل نماییم، بازی کنیم، و حتی از تکنولوژی واقعیت مجازی لذت ببریم. بنابراین جای تعجب نیست که بتوان از آنها در راستای سلامت و پزشکی بهره گرفت.
این دقیقا همان کاری است که گروهی از دانشمندان در دانشگاه هاروارد انجام داده‌اند. آنها اپلیکیشنی طراحی کرده‌اند که ممکن است بتواند میزان اسپرم مردان را اندازه‌گیری کند. رئیس این تیم، دکتر «هادی شفیعی»، محقق ایرانی است. این اپلیکیشن به همراه یک وسیله جانبی کار می‌کند که به اسمارت فون شما متصل می‌شود. این شبیه همان دستگاهی است که برای تشخیص میزان الکل در بدن به‌کار گرفته می‌شود.
روش کار آن ساده است: کاربر باید مقدار کمی از مایع منی خود را بر روی میکروچیپی قرار دهد. سپس آن میکروچیپ را در دستگاهی قرار دهد که به دوربین گوشی متصل شده و آن را تبدیل به یک میکروسکوپ می‌کند. بعد از این، کاربر بایستی اپلیکیشن موردنظر را فعال کرده و آن اپلیکیشن، ویدئو به‌دست آمده را تحلیل و میزان اسپرم‌ها و حرکتشان را تشخیص می‌دهد.
این امر می‌تواند امکان تشخیص میزان اسپرم توسط هر شخص، و حتی حیوانات خانگی را فراهم کند. به گفته محققین تولید این محصول در آزمایشگاه، 5 دلار هزینه برمی‌دارد و اگر بخواهند آن را تجاری‌سازی کنند، با قیمت نه چندان زیادی روانه بازار خواهد شد. دکتر شفیعی می‌گوید که این دستگاه در هنگام عرضه به بازار، با قیمتی کمتر از 50 دلار در دسترس مشتریان خواهد بود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید