هر روز!
هر روز!

بیماری مجوز روزه‌خواری نیست نیروی انتظامی به مناسبت فرارسیدن

بیماری مجوز روزه‌خواری نیست 
 نیروی انتظامی به مناسبت فرارسیدن

بیماری مجوز روزه‌خواری نیست
نیروی انتظامی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بیماری و مسافرت، مجوز روزه‌خواری در انظار عمومی نیست.


نیروی انتظامی در اطلاعیه‌ای ضمن تبریک حلول این ماه پربرکت و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم فهیم و متدین در پیشگاه خداوند، توجه عموم هموطنان بویژه متصدیان اماکن عمومی و اصناف کشور را به رعایت نکاتی جلب کرد.
در این اطلاعیه آمده است:
1)روزه خواری در ملاءعام از نظر شرعی حرام و مصداق جرم مشهود بوده و قابل تعقیب می‌باشد. بدیهی است معذوراتی مانند بیماری و مسافرت مجوز روزه خواری در انظار عمومی نمی‌باشد.
2)متصدیان هتل ها،رستوران‌های بین راهی،مهمانپذیر ها،پایانه ها،فرودگاه و راه آهن صرفا برای مسافرین خود می‌توانند ضمن اخذ مجوز از مراجع ذیربط با رعایت شئونات اسلامی و پوشش فضای مربوطه فعالیت نمایند.گفتنی است ارائه خدمات توسط سایر مراکز پذیرایی از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع بوده و در صورت مشاهده برابر مقررات با متخلفین برخورد خواهد شد.
متصدیان هتل ها،رستوران‌های بین راهی،مهمانپذیر ها،پایانه ها،فرودگاه و راه آهن صرفا برای مسافرین خود می‌توانند ضمن اخذ مجوز از مراجع ذیربط با رعایت شئونات اسلامی و پوشش فضای مربوطه فعالیت نمایند.گفتنی است ارائه خدمات توسط سایر مراکز پذیرایی از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع بوده و در صورت مشاهده برابر مقررات با متخلفین برخورد خواهد شد
3)از همه عزیزان هموطن بخصوص رانندگان وسائط نقلیه عمومی و خصوصی انتظار می‌رود از تظاهر به روزه خواری، استعمال دخانیات و ایجاد آلودگی صوتی پرهیز نمایند.
4)از آنجائیکه فضای کشور در این روزها آکنده از عطر بندگی و معنویت می‌باشد شایسته است بیش از همیشه در رعایت عفاف و حجاب،مهربانی و کمک به ایتام و مستمندان و دیگر وظایف انسانی اهتمام ورزند.
5)نیروی انتظامی تمام تلاش خود را جهت تسهیل عبور و مرور و سالم سازی فضای عمومی به کار خواهد بست و انتظار می‌رود مردم عزیز ضمن همکاری و همیاری با پلیس در صورت مشاهده تخلف،موارد را از طریق تلفن 110 اطلاع رسانی نمایند.
نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایرانبرای ارسال اولین نظر کلیک کنید