هر روز!
هر روز!

برنامه ریزی برای تغذیه سالم مخصوص دانش آموزان دانش آموزان

برنامه ریزی برای تغذیه سالم مخصوص دانش آموزان دانش آموزان

برنامه ریزی برای تغذیه سالم مخصوص دانش آموزان
دانش آموزان از جمله اقشار جامعه هستند که در سن رشد هستند و نیاز به برنامه ریزی خاصی دارد تا بتوان نیازهای غذایی بدن آنها را با یک تغذیه سالم تأمین کرد. این برنامه ریزی اگر با نظر متخصصان تغذیه همراه باشد یقینا تبعات خاص خود را دارد و می توان بهترین نتیجه را گرفت. در این مطلب ما به این مهم پرداخته ایم و امیدواریم مطلبی کاربردی باشد بویژه برای شما عزیزانی که در منزل دانش آموز دارید. برنامه ریزی برای تغذیه سالم مخصوص دانش آموزان : برنامه ریزی برای تغذیه سالم مخصوص دانش آموزان
: برنامه ریزی برای تغذیه سالم مخصوص دانش آموزان
به گزارش یک برنامه غذایی خوب با اولین وعده غذایی در روز آغاز می شود
برنامه غذایی دانش آموزان در زمان مدرسه و بیرون از مدرسه با هم فرق چندانی ندارد اما مسئله این است که در این دوره کودکان و دانش آموزان بیشتر گرایش به مصرف غذاهای فست فودی دارند.اما یک دانشجو و یک دانش آموز برای بازدهی بیشتر از نظر جسمی و از نظر ذهنی می بایست از حداکثر مواد مغذی برخوردار شوند تا بتوانند در برنامه ریزی هایشان موفق شوند.
در اولین مرحله سعی کنید برنامه صبحانه را طوری بچینید که زمان کافی برای خوردن این وعده غذایی مهم داشته باشید. یک دانش آموز در شروع روز به ۶۳۸ کالری نیاز دارد که این مقدار کالری، می تواند از طریق نان، پنیر بدون چربی، گردو، غلات و شیر برای او تأمین شود. باید گفت که صبحانه در حدود ۲۵ درصد از انرژی روزانه بدن را تأمین می کند.
مصرف سبزیجات، صیفی جات و میوه ها به عنوان میان وعده برای دانش آموزان بسیار مفید است
در پایان باید گفت از خوردن هله هوله خوداری کنید. تغذیه سالم را فراموش نکنید تا سالم و تندرست باشید.
پورتال رنگی _ برنامه ریزی برای تغذیه سالم مخصوص دانش آموزان منبع: بیتوته

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید