هر روز!
هر روز!

مدعیان حقوق بشر فریاد مظلومان میانمار را نمی شنوند/ برپایی حوزه

مدعیان حقوق بشر فریاد مظلومان میانمار را نمی شنوند/ برپایی حوزه

مدعیان حقوق بشر فریاد مظلومان میانمار را نمی شنوند/ برپایی حوزه علمیه در بیش از 190 کشور جهان
: مدعیان حقوق بشر فریاد مظلومان میانمار را نمی شنوند/ برپایی حوزه علمیه در بیش از 190 کشور جهان
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی ظهر امروز در نخستین جلسه از سلسله جلسات گفتمان سیاسی در حوزه علمیه خراسان که در محل مدرسه علمیه عالی نواب مشهد برگزار شد، اظهار داشت: در آستانه محرم شاهد اتفاقات مهم و سهمگین در جهان اسلام و بسیج استکبار جهانی علیه ارزش‌های اسلامی و انسانی در میانمار هستیم.
به گزارش : وی افزود: ما نیز به سهم خودمان اعلام می‌کنیم اگر در اتفاقی که در غزه و فلسطین افتاد مسلمانان در کنار هم قرار می‌گرفتند امروز شاهد این اتفاق سهمگین و نامبارک نبودیم که مسلمانان را از خانه خود آواره کنند. 
رئیس سازمان بسیج اساتید روحانیون و طلاب خاطرنشان کرد: ما امروز یک‌پارچه و یک‌صدا اعلام می‌کنیم این حرکت ننگین در میانمار را محکوم کرده و از مجامع بین‌المللی و سازمان حقوق بشر می‌خواهیم برای یک‌بار هم که شده قیام کنند، آن مردم را دریابند و اجازه دهند فریاد این مظلومان به گوش جهانیان برسد. 
گواهی با اشاره به اینکه قرار است ماهیانه یک همایش از سلسله جلسات گفتمام سیاسی در حوزه‌ طراز انقلاب اسلامی برگزار شود، تصریح کرد: حوزه‌های علمیه نقش کلیدی برای بهبود بخشیدن، رشد، تعالی و سعادت مردم دارند و باید تراوشات فکری حوزه‌های علمیه در تمام مراکز علمی و پژوهشی و  دیگر اقشار جامعه فضای سیاسی را در جامعه ایجاد کنند.  
وی با بیان اینکه امام خمینی ره یک روحانی بود که قیام کرد و قیامش را جهانی کرد گفت: پیش از انقلاب حوزه‌های علمیه جای پای در جهان نداشتند اما امروز در بیش از 190 کشور جهان حوزه علمیه برپا شده است و انقلاب اسلامی توانست این فرهنگ را در دیگر کشورها گسترش دهد.  
رئیس سازمان بسیج اساتید روحانیون و طلاب کشور  ادامه داد: تقاضایم  این است که در حوزه‌های علمیه احساس تکلیف در مقابل حرکت طوفنده امام بزرگوار به‌وجود بیاید که اگر چنین شود امروز می‌توانیم ارزش‌های فروانی را در دنیا بوجود بیاوریم. 
گواهی با اشاره به نقش به‌سزای حوزه‌های علمیه در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و ادامه نهضت گفت: سکاندار کشتی انقلاب اسلامی را روحانیت به رهبری آیت الله العظمی امام خامنه‌ای برعهده دارد بنابراین امروز روحانیت وظیفه سنگینی برعهده دارد. روحانیت از ابتدای نهضت تا امروز به وظیفه دینی و شرعی خود عمل کرده و ذره‌ای کم نگذاشته است.
رئیس سازمان بسیج اساتید روحانیون و طلاب کشور با اشاره به اینکه پس از انقلاب با حوادث تلخی نظیر ترور شخصی و شخصیتی روبه‌رو بودیم گفت: حوزه‌‌های علمیه همواره با حوادث این چنینی روبه‌رو بوده است اما با این وجود شاهد حضور روحانیت در صحنه‌های مختلف، محاکم و دادگاه‌ها علیه ظلمی که به مردم مظلوم وارد می‌شد، بودیم. 
گواهی با اشاره به حضور جدی و فعال روحانیت در دفاع مقدس گفت: در چهارم دی ماه 65 و در عملیات کربلای چهار 145 روحانی به شهادت رسیدند که درصدد هستیم این روز به عنوان روز روحانیت و دفاع مقدس نام‌گذاری شود. 
وی افزود: در مجموع بیشتر از 4500 روحانی در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده و بیش از 315 روحانی ما در اسارت صدام بودند که بسیاری از مردم اطلاعی از آن ندارند. 
رئیس سازمان بسیج اساتید روحانیون و طلاب کشور با بیان اینکه فتوای یک مرجع تقلید می‌تواند عالم را دگرگون کند گفت: در جریان تحریم تنباکو توسط میرزای شیرزای ناصرالدین شاه تحت تاثیر این فتوا قرار گرفت و امروز نیز  دشمن به عظمت روحانیت پی برده است.‌
گواهی تصریح کرد:  امروز آیت الله سیستانی با یک فتوا می‌تواند مردم را در عراق بسیج کند که شاید دولت عراق این توان را نداشته باشد و سیدی به‌نام سید حسن نصرالله می‌تواند تاثیری جدی در قلب مقاومت به‌وجود بیاورد.
وی با بیان اینکه امروز بیش از 200 سایت و شبکه علیه روحانیت شیعه از طریق ترور شخصی و شخصیتی فعالیت می‌کند گفت:  امروز شبهات در جامعه غوغا می‌کند و در فضای مجازی شبهات بسیاری علیه تشیع، مراکز اسلامی و ارزش‌های دینی و انقلابی به‌وجود می‌آید که یکی از کارآمدی‌ها و وظایف بسیج اساتید ایستادگی در برابر شبهات و مسائلی نظیر سند 2030 است. 
رئیس سازمان بسیج اساتید روحانیون و طلاب کشور با تاکید بر اینکه روحانیت باید دیگر اقشار جامعه و  امت اسلام را واکسینه کند گفت: بسیج اساتید این هدف را در پی دارد که این کار در خراسانات انجام گرفت و آیت‌الله علم‌الهدی با تمام مشغلات مسئولیت اداره حوزه علمیه خراسان را پذیرفتند که نشاط ایشان برای این کار از ما بیشتر بود چون احساس تکلیف در برابر نظام کرده‌اند. 
گواهی 85 هزار طلبه در استان سیستان و بلوچستان داریم که در پرتوی انقلاب اسلامی شکل گرفته است، ادامه داد: بیش از 500 حوزه علمیه خواهران به صورت رسمی در کشور فعال است درحالی که پیش از انقلاب تنها مکتب نرجس وجود داشت  لذا این قدرت را داریم که طبق فرموده مقام مغظم رهبری خوزه علمیه طراز انقلاب اسلامی باشد. طلبه در کنار تذهیب و درسش باید توجه جدی به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی داشته باشد. 
رئیس سازمان بسیج اساتید روحانیون و طلاب کشور با بیان اینکه انقلاب اسلامی یکی از

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید