مسیر سبز
مسیر سبز

انتقاد شدید آیت الله نوری همدانی از گرانی ها

انتقاد شدید آیت الله نوری همدانی از گرانی ها
خبرگزاری  ایلنا: یکی از مراجع تقلید شیعه در قم با تاکید بر اینکه بسیاری از مشکلات کنونی کشور به ویژه مشکلات اقتصادی مربوط به تحریم‌ها نبوده بلکه مربوط به ضعف مدیریت مسئولان فعلی کشور است، گفت: اگر سال گذشته برای اتو کردن عبای خود باید ۱۰۰۰ تومان به اتوشویی می‌دادیم امسال باید ۵ هزار تومان بدهیم، در حالیکه در کشورهای پیشرفته قیمت‌ها تا سال‌های سال ثابت است اما اینجا در کشور ما هیچ قیمتی اصلا ثابت نیست و روز به روز هم رشد می‌کند.

 آیت الله حسین نوری همدانی عصر پنجشنبه گذشته (پنجم اردیبهشت ماه) در دیدار با حسن روحانی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجتمع تشخیص مصلحت نظامی و کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: بنده برای جنابعالی موقعیت خاصی قائلم و این به دلیل سوابق شما و پیشقدم بودنتان از ابتدای نهضت انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: خدماتی هم که انجام داده‌اید بسیار مثبت بوده و در پست‌هایی که حضور داشتید موفق عمل کردید؛ رفاقت‌هایی هم از گذشته‌های دور با هم داریم و به همین جهت در مورد بسیاری از مسائل کشور لازم است خصوصی صحبت کنیم.

این مرجع تقلید در ادامه سخنان خود در رابطه با وضعیت کنونی کشور اظهار کرد: مشکلاتی در داخل کشور و در عرصه سیاسی خارجی کشور وجود دارد اما نظام جمهوری اسلامی نظامی است مقتدر که خوشبختانه پیشرفت‌های خوبی به دست آورده است.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به بیداری اسلامی در برخی از کشورهای عرب منطقه گفت: از زمانی که نهضت بیدارگری اسلامی در بسیاری از کشور‌ها شروع شد دشمنانی که همواره در کمین ما بودند احساس خطر کردند چراکه دیدند انقلاب اسلامی آرام آرام قله‌های جهان را در می‌نوردد و از این رو سعی کرده‌اند با استحاله و تحریف مسائل این نهضت‌ها را از انقلاب اسلامی ایران جدا کنند.

وی افزود: در ابتدای خیزش بسیاری از کشورهای عربی، مردم این کشور‌ها با شعارهای الله و اکبر و حضورپرشور در نماز جمعه نشان دادند که به انقلاب اسلامی ایران توجه دارند و از این رو بسیاری از دشمنان اسلام سعی کردند این حرکت بیداری را از ایران جدا کرده و متاسفانه کمی هم موفق شدند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم اضافه کرد: امروز برخی از کشورهای عربی به دبنال ترویج این تفکر هستند که جمهوری اسلامی ایران از حکومت رژیم صیونیستی خطرناک‌تر است و این به دلیل است که تفکر انقلاب اسلامی ایران با حکومت دست نشانده بسیاری از کشورهای عربی هم خوانی ندارد.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه امروزه در برخی از کشور‌ها مانند مصر و تونس تبلیغات وسیعی علیه جمهوری اسلامی و مذهب تشیع صورت می‌گیرد، گفت: باید در داخل کشور مرکزی داشته باشیم تا جواب این شبهات را بدهد و این مراکز زیر نظر علما و فق‌ها باشد.

وی با اشاره به شعار حماسه سیاسی و اقتصادی برای سال ۹۲ که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده است گفت: برای تحقق حماسه سیاسی باید کاری کنیم که همه مردم در انتخابات شرکت کرده و یک مشارکت ۶۰ میلیونی داشته باشیم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید برای حل مشکلات فعلی کشور به ویژه مشکلات در حوزه اقتصادی راه حل‌های درست داشته باشند خاطرنشان کرد: اخیرا سفری به کشور عراق و عتبات عالیات داشتم و دیدم که وضع کشور عراق جنگ زده از وضع ما بسیار بهتر است؛ در زمانی عرب‌های عراقی پول ما ایرانی‌ها را روی چشمشان می‌گذاشتند اما اخیرا مشاهده کردم که اصلا پول ایران را قبول نمی‌کنند.

وی افزود: برخی از مشکلات داخلی ما نیز از جمله گرانی‌ها و توصیه‌های رهبری به اقای احمدی‌نژاد و لاریجانی در کشور عراق بسیار بزرگ جلوه داده شده و وانمود شده که اختلافاتی در کشور وجود دارد.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات کنونی کشور مربوط به تحریم‌ها نیست بلکه مربوط به ضعف مدیریت است.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه باید مردم را برای ایجاد یک حماسه ۷۰ میلیونی در انتخابات آماده کنیم گفت: ایجاد زمینه برای شور سیاسی در میان مردم خوب ایران کار ماست و باید برای آن تلاش کنیم.

وی در ادامه در خصوص ویژگی‌های رئیس جمهور آینده گفت: امروز کسی که به میدان آمده تا پست ریاست جمهوری را بگیرد باید همچون قهرمانی متواضعانه و کریمانه برخورد می‌کند؛ ولایت مدار باشد چون یکی از امتیازات این نظام ولایت فقیه بوده و همین جایگاه بود که انقلاب اسلامی را به وجود آورد و الا مردم به خودی خود کاری نمی‌کردند.

وی گفت: مردم در کشورهای پیشرفته رهبرشان را از دل و جان دوست ندارند اما در کشور ایران مردم رهبر و ولی فقیه خود را از دل و جان دوست دارند و از این رو رئیس جمهور باید ولایی باشد.

این مرجع تقلید افزود: رئیس جمهور باید امتحان خود را در مدیریت پس داده و متعهد به ارزش‌های انقلاب و مردم باشد؛ همچنین ویژگی دیگر رئیس جمهور مطلوب سیاست مدار بودن و استفاده از فکر و اندیشه مشاورانی خوب می‌باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید