هر روز!
هر روز!

مدعیان حقوق بشر می بینند؟/ راه حل مسأله میانمار ورود عملی

مدعیان حقوق بشر می بینند؟/ راه حل مسأله میانمار ورود عملی

مدعیان حقوق بشر می بینند؟/ راه حل مسأله میانمار ورود عملی دولت های مسلمان است
: مدعیان حقوق بشر می بینند؟/ راه حل مسأله میانمار ورود عملی دولت های مسلمان است
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نسل فردا؛ فقدان فشارهای سازمان‌های بین‌المللی و اتحادیه‌های منطقه‌ای یا بین‌المللی منجر به آن شده تا ارتش و افراطیون بودائی میانمار فاقد کمترین محدودیت به کشتار غیرانسانی مستمر مسلمانان روهینگیا ازجمله در دو مقطع زمانی –دی‌ماه سال ۹۵ و شهریورماه امسال ـ اقدام کنند.
به گزارش : پرسش اینجاست در شرایطی که سازمان‌های بین‌المللی نظیر سازمان ملل یا شورای امنیت و سازمان‌هایی مانند سازمان همکاری کشورهای اسلامی نسبت به اوضاع تأسف‌بار مسلمانان روهینگیا سکوت کرده‌اند، کشورهای مسلمان نظیر جمهوری اسلامی ایران نیز باید رویکردی توأم با سکوت اتخاذ و به‌صرف پیام‌های توئیتی بسنده کند؟ درحالی‌که دستگاه دیپلماسی کشور و مقامات ارشد آن موظف‌اند تا از حالت بی‌طرفی خارج شوند و ایران را به‌عنوان یک کشور مدعی دادخواهی از مسلمانان تبدیل کنند.
رهبر معظم انقلاب صبح امروز (۲۱ شهریورماه) در درس خارج فقه ضمن تأکید دوباره بر این موضوع فرمودند: این مسئله‌ی حقیقتاً فاجعه‌آمیز میانمار یک حادثه‌ی کم‌نظیر است؛ جلوی چشم یک میلیارد و نیم مسلمان، جلوی چشم مجامع جهانیِ مدعی، یک دولت بی‌رحمی جمع مردم بی‌پناه را می‌کشند و آتش می‌زنند/ راه چاره این است که دولت‌های مسلمان عملاً وارد بشوند؛ نمی‌گوییم لشکرکشی کنند، اما فشار سیاسی و اقتصادی بیاورند؛ در مجامع جهانی علیه آن‌ها فریاد بکشند.
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید