هر روز!
هر روز!

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی
بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی : بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی
: بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی
موفقیت ، : مشغول یادگیری زبان خارجی جدیدی هستید؟ دیروز چند کلمه ی نوین یاد گرفیتد؟ امروز چند تا از آنها را به یاد می آورید؟ آیا کاربرد و قاعده ی استفاده شان را می دانید؟ در مکالمات تان چند بار از آنها استفاده کردید؟
به گزارش : کاش می شد این کلمه های بازیگوش در گوشه ای از ذهن مان بنشینند و جُم نخورند و هر وقت لازم شان داشتیم بی درنگ و فاقد تقلا خود را نشان دهند! خبر خوب اینکه روش هایی وجود دارند که یادگیری کلمات نوین را برای مان ساده تر، لذت بخش تر، سریع تر و مؤثرتر می کنند. ۷ روشی که در ادامه می خوانید یادگیری کلمات نوین زبان خارجی را برای تان ساده تر می کنند.
۷ روش برای یادگیری کلمات نوین زبان خارجی (ناقص)
 
۱. میان کلمات پیوند ایجاد کنید
مغز ما آنچه را می خوانیم به تصویر، ایده و احساسات تبدیل می کند و سپس این داده های نوین را به دانسته های پیشین پیوند می دهد و اینگونه ما چیزها را به یاد می آوریم.
به عبارتی هر چیز جدیدی جایش را در میان دانسته های قدیمی پیدا می کند. درختی بزرگ با شاخه های فراوان و انبوهی از برگ در مقایسه با یک درخت کوچک با شاخه های تُنُک آسان تر به چشم می آید. کارکرد مغز نیز مشابه است. وقتی کلمه یا ایده ای تازه را با دانسته های پیشین پیوند می دهید، یافتن آن در هنگام نیاز آسان تر است.
اما چطور این روش را برای کلمات به کار بگیریم؟ روش کار ساده است. تار عنکبوت را مجسم کنید. چیزهایی را که می خواهید به یاد بسپارید در وسط کاغذ بنویسد، سپس مانند تار عنکبوت خط هایی از مرکز به بیرون بکشید و در انتهای آنها، ایده ها، کلمات و حتی تصاویری را که با فکر کردن به کلمه ی مرکزی به ذهن تان خطور می کند، قرار دهید. مهم نیست چه چیزی، هر چه به ذهن تان می رسد یادداشت کنید.
 
با این کار که شاید تنها ۲ دقیقه طول بکشد، پیوند میان همه ی این کلمات در مغزتان نقش می بندد و هر زمان یکی از این کلمات را ببینید با بشنوید به راحتی کلمات دیگر را به یاد می آورید. برای اثرگذاری بیشتر می توانید دلایلی را که به نظرتان این کلمات را به هم پیوند می دهند، توضیح دهید. هر چه بیشتر این کار را بکنید، پیوندهای بیشتری ایجاد می کنید و پیوندهای بیشتر به یاد آوردن کلمات را آسان تر می کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید