مسیر سبز
مسیر سبز

جزییات روش واگذاری سهام عدالت اعلام شد خبرگزاری مهر:

جزییات روش واگذاری سهام عدالت اعلام شد
خبرگزاری مهر: رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اعلام نحوه واگذاری سهام عدالت کارگران، گفت: بعد از اتمام مرحله اول، سایت وزارت تعاون، کار و رفاه برای ثبت نام دوباره بازگشایی می شود.

محمدرحیم احمدوند گفت: کارگرانی که در مرحله نخست ثبت نام سهام عدالت در خانه کارگر ثبت نام کرده اند، در اولویت بعد از کارگران فصلی و ساختمانی سهام عدالتشان را دریافت می کنند.

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه نگرانی برای توزیع سهام عدالت بین همه کارگران وجود ندارد، اظهار داشت: تمام کارگران در نهایت سهامدار عدالت خواهند شد و از این نظر تفاوتی بین کارگران وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای توزیع سهام عدالت بین تمام کارگران در حال انجام است، تصریح کرد: در این راستا دستورالعملی به استان‌ها فرستاده شد.

احمدوند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ثبت نام کارگران در خانه کارگر طبق قانون، رسمی شناخته نمی‌شود بعد از پایان توزیع سهام عدالت بین مشمولانی که در سایت وزارت کار ثبت نام کرده‌اند مراحل توزیع سهام عدالت بین مابقی گروه شروع می‌شود. بر این اساس کارگرانی که پیش از این در خانه کارگر ثبت‌نام کرده‌اند، در اولویت دوم سهامشان را دریافت می‌کنند.

رئیس سازمان خصوصی سازی در تشریح پروسه توزیع سهام عدالت بین این دسته از کارگران، اظهار داشت: بر این اساس بعد از پایان مرحله اول سایت وزارت کار دوباره بازگشایی شده و این کارگران با ثبت نام در این سایت می‌توانند سهامشان را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی محور اصلی برای توزیع سهام عدالت سایت وزارت کار است، خاطرنشان کرد: بر این اساس و مطابق اقدام سازمان خصوصی‌سازی از سه میلیون و 300 هزار نفری که در مرحله اول نسبت به ثبت نام اقدام کردند، 2 میلیون و 200 هزار خانوار که در مجموع بالغ بر 8 میلیون نفر می‌شوند، شناسایی شده و مشمول دریافت سهام عدالت هستند.

احمدوند افزود: سایر کارگرانی که از این پروسه جا مانده‌اند نباید نگران دریافت سهام عدالتشان باشند چرا که در مرحله بعدی نوبت به این گروه می‌رسد.

بنابه گفته وی، بر این اساس با اضافه شدن این گروه تعداد کارگرانی که سهامداران عدالت می‌شوند به بیش از 2 میلیون و 300 هزار خانوار افزایش خواهد یافت البته این نکته را فراموش نکنید که این 200 هزار نفر هم بعد از ثبت نام در سایت اطلاعاتشان راستی آزمایی شده و اگر در سایر گروه‌ها سهام عدالت دریافت نکرده باشند به لیست مشمولان اضافه می‌شوند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به اینکه سازمان هم ‌اکنون اطلاعات کارگرانی که از طریق خانه کارگر نسبت به ثبت نام سهام عدالت اقدام کرده‌اند را در اختیار دارد، اظهار داشت: با توجه به اینکه ممکن است به دلیل شباهت اطلاعات این دو گروه مشکلی پیش بیاید در مرحله نخست فرم‌ها بین کارگرانی که از طریق وزارت کار ثبت نام کرده‌اند توزیع شده و در مرحله بعد آن 200 هزار نفر فرم‌ها را دریافت می‌کنند.

احمدوند با اشاره به اینکه فرم سهام عدالت کارگران به استان‌ها فرستاده می‌شود، افزود: بر این اساس دعوتنامه‌ها بعد از تکمیل اطلاعات و راستی آزمایی به خانه کارگر یا ادارات کار استان‌ها فرستاده می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه هر دو دسته از کارگران دارای عنوان فصلی و ساختمانی هستند، خاطرنشان کرد: به همین دلیل ارسال فرم‌ها در دو مرحله صورت می‌گیرد تا اشتباهی پیش نیاید.

وی با اشاره به اینکه از 200 هزار کارگری که در خانه کارگر ثبت‌نام کرده‌اند بالغ بر 25 درصد همپوشانی وجود دارد، اظهار داشت: بر این اساس ممکن است برخی از این کارگران در سایت وزارت کار هم ثبت نام کرده باشند به همین دلیل باید اطلاعاتشان تکمیل شود. در حال حاضر اقدامات لازم برای بررسی این موضوع در دست انجام است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید