مسیر سبز
مسیر سبز

افزایش سقف بدهی مالیاتی ممنوع الخروج ها خبرگزاری ایرنا:

افزایش سقف بدهی مالیاتی ممنوع الخروج ها
خبرگزاری ایرنا: علی عسکری روز دوشنبه در نشستی خبری افزود: این در حالی است که سقف ممنوع الخروجی ها در گذشته برای افراد تنها یک میلیون تومان بود اما با بهره گیری از اختیارات رئیس کل امور مالیاتی سقف بدهی ممنوع الخروجی ها در اجرای قانون افزایش یافت.

وی تعداد ممنوع الخروجی های مالیاتی را 6 هزار نفر اعلام کرد و گفت: با افزایش میزان بدهی این افراد، تعداد ممنوع الخروجی های مالیاتی کاهش یافته است.

به گفته وی، سالانه حدود 300 میلیارد تومان درآمد از محل بدهی ممنوع الخروجی های مالیاتی وصول می شود.

** شناسایی بیش از 200 ورزشکار بدهکار مالیاتی

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از شناسایی بیش از 200 ورزشکار بدهکار داخلی، خارجی، مربیان و طیفی از ورزشکاران خبر داد و گفت: 30 تا 40 ورزشکار بدهکار مالیاتی تاکنون تعیین تکلیف شده اند و مابقی نیز در مسیر تعیین وضعیت هستند.

وی ادامه داد: ورزشکارانی که پرونده وصول اجرا دریافت کرده اند، ممنوع الخروج می شوند.

وی با اشاره به استخراج لیست ورزشکاران بدهکار، گفت: این لیست به فدراسیون و باشگاه ها اعلام شده است.

عسکری تصریح کرد: در برخی از قراردادهای ورزشکاران باشگاه ها متعهد به پرداخت مالیات می شدند اما آن را به سازمان امور مالیاتی پرداخت نمی کردند در حالی که از نظر این سازمان ورزشکار مودی مالیاتی است و باید مالیات را پرداخت کند.

به گفته وی، تعدادی از باشگاه ها متقبل پرداخت مالیات شده و آن را پرداخت کرده اند و تعدادی نیز توسط خود ورزشکاران پرداخت شده است.

وی با بیان آنکه ورزشکاران توانایی پرداخت مالیات را دارند، گفت: البته برای تعدادی از ورزشکاران که ممنوع الخروج شده بودند برای یک بار مجوز خروج صادر شد ولی در عین حال تاکید شد پس از بازگشت بدهی خود را پرداخت کنند.

** درآمدهای مالیاتی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی درباره درآمدهای مالیاتی در سال 92 نیز گفت: 41 هزار و 300 میلیارد تومان درآمد مالیاتی در سال گذشته محقق شد که نسبت به دوره قبل رشدی 30 درصدی را داشت.

به گفته وی، میزان تحقق درآمدهای مالیاتی در سال گذشته 91 درصد بوده است.

عسکری تاکید کرد: در فروردین ماه امسال نیز دو هزار و 340 میلیارد تومان درآمد مالیاتی محقق شده که 6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد دارد.

وی با بیان آنکه امسال باید نزدیک به 60 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی و 10 هزار میلیارد تومان عوارض شهرداری محقق شود، اظهار داشت: در مجموع سازمان امور مالیاتی باید 70 هزار میلیارد تومان درآمد جمع آوری کند که این رقم نسبت به مالیات و عوارض 50 هزار میلیارد تومانی سال گذشته هدف بزرگی است.

** هفت استان به طرح جامع مالیاتی می پیوندد

وی درباره پیاده سازی طرح جامع مالیاتی نیز گفت: پایلوت این طرح در سال گذشته در استان های تهران، اصفهان و کرمانشاه اجرایی شد و در سال جاری قرار است 7 استان جدید آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، فارس، قزوین، قم، مرکزی و خوزستان به این طرح بپیوندند، این در حالی است که کار نصب نرم افزار طرح جامع در استان ها انجام شده است.

به گفته وی، 60 درصد ظرفیت مالیاتی کشور امسال زیر بار طرح جامع مالیاتی خواهد رفت، ضمن آنکه امسال مقدمات اجرای فازهای سوم و چهارم آن نیز برای سایر استان ها پیاده سازی خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: امسال و سال آینده پیاده سازی ملی طرح جامع مالیاتی در دستور کار است.

** اصلاح قانون مالیات های مستقیم در حال نهایی شدن

عسکری درباره اصلاح قانون مالیات های مستقیم نیز گفت: این قانون در اسفندماه سال گذشته در جلسه علنی مجلس مطرح شد و بخش اعظم آن به تصویب رسید اما چند بند برای رفع ابهام به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده شد که نتیجه این بررسی بزودی به صحن علنی مجلس بازمی گردد در نتیجه در زمینه اصلاح قانون به نتایج مناسبی دست خواهیم یافت.

** اجرای مالیات بر ارزش افزوده به فاز ششم رسید

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با بیان آنکه پنج مرحله اجرای مالیات بر ارزش افزوده تاکنون انجام شده و 21 دور اظهارنامه مودیان در دوره های سه ماهه دریافت شده است، گفت: در حال پیاده سازی فاز ششم هستیم و قرار است فراخوان آموزش را ارائه کنیم.

وی پیش بینی کرد: گروه جدید از اوایل مهرماه سال جاری مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده شود.

** فراخوان سوم نصب صندوق فروش

عسکری تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی دسته سوم مودیان را برای نصب صندوق فروش فراخوان کرده و در دستور کار قرار داده است.

به گفته وی، دو فاز قبلی در سال های 90 و 91 فراخوان شده است و مشمولان گروه سوم نیز از ابتدای سال 94 ملزم به نصب صندوق فروش هستند.

** معافیت مالیاتی سرمایه گذاران خارجی همانند داخلی ها

وی درباره معافیت مالیاتی سرمایه گذاران خارجی، گفت: براساس ماده 107 قانون مالیات های مستقیم درصورت سرمایه گذاری خارجی مالیاتی از ورود ماشین آلات دریافت نمی شود و تنها مالیات به خدمات تعلق می گیرد.

وی ادامه داد: سرمایه گذاران خارجی از معافیت های لازم برخوردارند و این معافیت ها مشابه سرمایه گذاران ایرانی است و تفاوتی با آن ندارد.

** بررسی حساب های بانکی براساس قانون توسط سازمان امور مالیاتی

وی گفت: نظام مالیاتی براساس قانون می تواند در صورت نیاز از بانک ها گردش حساب افراد را دریافت کند و مواردی که به تشخیص این سازمان برسد، گردش حساب بانکی را طلب می کنیم.

به گفته وی، این اطلاعات با مجوز وزیر اقتصاد و تقاضای سازمان امور مالیاتی برای مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده است.

** دولت اطلاعاتی را در راستای هدفمندی از سا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید