مسیر سبز
مسیر سبز

انتقاد آیت‌ الله نوری‌ همدانی از صدا و سیما

انتقاد آیت‌ الله نوری‌ همدانی از صدا و سیما
خبرگزاری ایسنا: این مرجع تقلید در دیدار اعضای ستاد برگزاری همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با اشاره به لزوم پرداختن صدا و سیما به مباحث مهدویت گفت: بسیاری از مباحث مهدویت مربوط به آخرالزمان و مسائل دوران حاضر است، ولی صدا و سیما از مباحث به دور است.

وی افزود: مباحث دینی در میان کتاب‌ها و در سینه علمای ما مانده و رساندن این مطالب به مردم دنیا، نیازمند ابزارهای رسانه‌ای و رادیو و تلویزیون است و دست حوزه از این‌ها کوتاه است.

این مرجع تقلید با اشاره به تبلیغات وسیع ضدشیعی در شبکه‌های عربی، اظهار کرد: وهابی‌ها و تکفیری‌ها با پول‌های نفت و گاز قطر و عربستان، در شبکه‌های عربی زبان علیه شیعه به طور مفصل برنامه دارند، ولی رسانه‌های ما از جمله صدا و سیما در این عرصه با ما همراه نیست و میدان را برای جولاندهی آنها خالی کرده‌ایم.

آیت‌الله نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: کشورهایی که موج بیداری در آنها شکل گرفته مشکل فکری سیاسی دارند و برای حل مشکلاتشان از اسلام پاسخ می‌خواهند و ما باید معارف دینی و مواضع اسلام راستین را به آنها برسانیم.

وی در ادامه با اشاره به برکات وجودی امام عصر(عج) تاکید کرد: بقای دنیا و عالم هستی به برکت وجود امام عصر(عج) می‌باشد و لازم است که مباحث مهدویت به مردم رسانده شود.

این مرجع تقلید افزود: 25 سال خانه نشینی امیرالمومنین (ع) به خاطر عدم همرامی مردم با ایشان بود و وظیفه ما برای زمینه‌سازی ظهور، آماده‌سازی مردم است و این مهم از طریق رسانه و تلویزیون میسر است.

وی تاکید کرد: حوزه به تنهایی نمی‌تواند برای زمینه‌ساز ظهور تلاش کند و باید مردم را با خود همراه سازد؛ زیرا هیچ انقلاب و تحولی بدون حضور مردم شکل نمی‌گیرد و در بحث ظهور مردم فقط مردم ایران نیستند و برای زمینه‌سازی باید همه مردم دنیا را نسبت به ظلم مستکبرین آگاه کنیم و برای این کار به شدت نیازمند رسانه هستیم.

 آیت‌الله نوری‌همدانی در پایان افزود: انتظار ظهور در حال حاضر به این است که ظلم مستکبرین را به مردم دنیا نشان دهیم تا علیه ظلم به میدان بیایند و متحد باشند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید