هر روز!
هر روز!

آشنایی با فواید بی نظیر جعفری نبض ما– جعفری گیاه

آشنایی با فواید بی نظیر جعفری نبض ما– جعفری گیاه

آشنایی با فواید بی نظیر جعفری
نبض ما– جعفری گیاه علفی است، دو ساله و معطر که ارتفاع آن تا هفتاد سانتیمتر می رسد. برگ های آن به رنگ سبز تیره و دارای بریدگی های لوزی یا مثلث شکل است. جعفری یک منبع بسیار خوب ویتامین A، ویتامین K، ویتامین C، ویتامین E، نیاسین، ویتامین B6، ویتامین B12، کلسیم، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم، روی و مس. همچنین برگ جعفری حاوی کربوهیدرات، چربی و پروتئین می باشد.به علاوه جعفری منبع غذایی خوبی از آهن و اسیدفولیک است.
آشنایی با فواید بی نظیر جعفری : آشنایی با فواید بی نظیر جعفری
: آشنایی با فواید بی نظیر جعفری
به گزارش : گشنیز ازجمله سبزیجات معطری است که اگرچه به لحاظ فرم ظاهری به جعفری شباهت دارد ولی برگ های آن بسیار لطیف تر ازجعفری است همچنین ساقه گشنیز بسیار نرم ولطیف است ولی ساقه جعفری تا حدودی خشبی ست و خوردن ساقه جعفری به صورت خام مطلوب نیست.
جعفری یک ماده ادرارآور است و در کنترل بیماری های مختلف مانند: سنگ کلیه، عفونت دستگاه ادراری و سنگ کیسه صفرا استفاده می شود.  ریشه جعفری  برای مقابله و درمان سنگ کلیه بسیار مفید است. اضافه کردن جعفری به آب جوش و نوشیدن روزانه آن به عنوان یک پاک کننده عمومی برای بدن موثر است.جعفری به اسپاسم های زنان پس از تولد نوزاد کمک می کند همچنین برای رفع عفونت های ادراری و ناراحتی های معده مفید است.

جعفری حاوی فیبرهایی است که انباشتگی چربی ها را کم می کند. این سبزی معطر همچنین باعث کنترل اشتها می شود. برای همین اگر قصد لاغری دارید و می خواهید از شر سلولیت های مزاحم خلاص شوید جعفری را دریابید. به این منظور به تمام سالادها و غذاهایتان جعفری  اضافه کنید. برای اینکه از خواص آن نهایت استفاده را ببرید حتی از آب جعفری هم غافل نباشید. برای این کار یک دسته جعفری  را پاک کرده و بشویید. سپس آن را به تنهایی یا با سبزیجات دیگر در مخلوط کن بریزید و آب آن را میل کنید. تخم جعفری  نیز خواص دیورتیک فوق العاده ای دارد. برای این کار به مدت ۱۵ دقیقه نصف قاشق چای خوری تخم جعفری را در یک فنجان آب بخیسانید و میل کنید. این کار را به مدت ۱۵ روز انجام دهید.
از آب جعفری غافل نشوید. برای این کار یک دسته جعفری  را پاک کرده و بشویید. سپس آن را به تنهایی یا با سبزیجات دیگر در مخلوط کن بریزید و آب آن را میل کنید.برای داشتن طعم بهتر میتوانید آن را با آب مرکبات مخلوط کنید.
نبض ما-گردآوری

همشهری آنلاین،سلامت نیوز،دکتر سلام

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید