هر روز!
هر روز!

آشنایی با خواص درمانی بلوط - بلوط چه فوایدی برای بدن

آشنایی با خواص درمانی بلوط - بلوط چه فوایدی برای بدن

آشنایی با خواص درمانی بلوط - بلوط چه فوایدی برای بدن دارد؟
بلوط میوه ای پرطرف دار و خوشمزه است که قسمت های مختلف میوه و گیاه اصلی آن خواص درمانی فوق العاده مفیدی برای بدن دارند.
آشنایی با خواص درمانی بلوط : آشنایی با خواص درمانی بلوط
: آشنایی با خواص درمانی بلوط
بلوط سبز


به گزارش بلوط نام نوعی درخت و همچنین میوه آن است که دارای پوستی سخت می باشد. درخت بلوط یا درخت مازو که عمری طولانی حدود ۵۰۰ سال (گاهی حتی تا ۲۰۰۰ سال دارد) در ایران بیشتر در دردامنه رشته کوه زاگرس وجود دارد. استان های فارس، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری و ایلام دارای جنگل هایی از بلوط هستند که در نوع خود از بی نظیرترین جنگل های جهان می باشند.دشت برم، بزرگترین دشت بلوط ایران در کازرون و در غرب استان فارس قرار گرفته است. چوب این درخت از مرغوبترین چوب هاست و ذغال آن نیز مرغوب است. این موضوع یکی از دلایل بریدن بی رویهٔ این درختان می باشد که این جنگل ها را تهدید می کند.(میوه بلوط اروپایی بشکل کره ای با قطرتقریبی ۲٫۵ سانتیمتر و میوه بلوط در حاشیه های زاگرس جنوبی ایران به اندازه تقریبی یک فشنگ اسلحه ژ-۳ می باشند)
همچنین بخوانید : فواید بروکلی
به گزارش ایسنا، درخت بلوط عمر طولانی دارد و دارای پوست خاکستری و تاج گرد و عریض است.
به گفته متخصصان طب گیاهی، تانن ها، اسید پیروگالیک، کاتشین و کورستین از عمده ترین مواد موثر در این گیاه هستند و بلوط یکی از غنی ترین گیاهان دارویی از نظر میزان ذخیره تانن محسوب می شود.

به گزارش شبکه خبری تورنتونیوز، برگ درخت بلوط تازه برای ترمیم و بهبود جراحات و زخم ها مفید است و از پیشرفت و وسعت جراحت و زخم جلوگیری می کند. بلوط به دلیل وجود تانن زیاد، قابض بوده و خاصیت ضد اسهال دارد. تانن مایعات اطراف را به خود جذب می کند و در اسهال های آبکی حاد، دفعات اسهال را کاهش می دهد.
همچنین بلوط به علت دارا بودن ترکیبات فلاوونوئیدی خواص ضدالتهابی فوق العاده ای دارد و این تاثیر را در مخاط روده و پوست نشان می دهد. بعلاوه این گیاه ترشحات اضافی بافت را به خود گرفته و در عین حال حساسیت و تحریک پذیری را کاهش می دهد. با توجه به خواص فوق این گیاه در درمان اگزما، اسهال، بواسیر، التهاب مقعد، کورک، التهاب لبه پلک و التهاب واژن بسیار موثر است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید