هر روز!
هر روز!

کشتار مسلمانان میانمار فاجعه تاریخی است : کشتار مسلمانان میانمار

کشتار مسلمانان میانمار فاجعه تاریخی است : کشتار مسلمانان میانمار

کشتار مسلمانان میانمار فاجعه تاریخی است
: کشتار مسلمانان میانمار فاجعه تاریخی است
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خطب شکن؛ آیت الله سید محمد موسوی در گفتگویی کشتار مسلمانان میانمار را فاجعه‌ای کم نظیر در تاریخ خواند و اظهار کرد: نتیجه تحریک و فتنه آمریکا میان بودایی ها و مسلمانان نسل کشی ۱۰ درصد از جمعیت این کشور توسط افراطی هاست.
به گزارش : امام جمعه آران و بیدگل با بیان این که دولت و ارتش میانمار مقصران اصلی این فاجعه هستند اضافه کرد: اعطای جایزه صلح نوبل به فردی که بیشترین جنایت را علیه بشریت انجام می دهد نشان‌گر وضعیت دنیای امروز است.
وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره مرگ جایزه صلح نوبل با توجه به جنایت رهبر حزب حاکم میانمار تصریح کرد: حمایت از جنایتکاران تاریخ و اهدای جایزه صلح از سوی مدعیان حقوق بشر تازه نیست و دنیا شاهد تجلیل از قصابان مردم فلسطین و دیگر مردم جهان نیز بوده است.
آیت الله موسوی سکوت مجامع غربی و سازمان های مدعی حقوق بشر در برابر کشتارها را یادآور شد و تاکید کرد: صادر کردن بیانیه و اظهار تأسف کردن دردی را درمان نکرده و دیپلماسی دولت های اسلامی باید قوی تر عمل کند و اقدامی عملی انجام شود.
وی با بیان این که اقدام عملی به معنای لشگرکشی و راه اندازی جنگ نیست افزود: باید با گفتگو و از راه فشارهای سیاسی، اقتصادی و روانی این جنایت را متوقف کرد.
استاد درس خارج فقه و اصول افزود: دولت اسلامی باید کیفرخواستی در دیوان بین المللی علیه دولت میانمار و ارتش این کشور تنظیم شود و گروه های مردمی و وکلای آزاد این کیفرخواست را در دیوان بین المللی پیگیری کنند تا این جنایات تکرار نشود.
انتهای پیام/ 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید