هر روز!
هر روز!

اعلام نامزدهای بهترین بازی سال : بایوشاک، The Last of Us

اعلام نامزدهای بهترین بازی سال : بایوشاک، The Last of Us

اعلام نامزدهای بهترین بازی سال : بایوشاک، The Last of Us و GTA در صدر
اعلام نامزدهای بهترین بازی سال : بایوشاک، The Last of Us و GTA در صدر
به انتخاب بهترین بازی سال توسط تیم متخصصین VGA (مخفف Video Game Award) -که امسال به دلایل نامعلومی به VGX تغییر نام داده- نزدیک می شویم و هیجان انتخاب ها به اوج خود می رسد. همانطور که انتظار می رفت بایوشاک: اینفینیت، The Last of Us و Grand Theft Auto V مقبولیت بسیاری در میان هیئت داوران دارند.

بایوشاک با نامزدی در 8 رشته در کنار GTA V با همین تعداد رشته (البته با 9 نامزد) امکان دریافت بیشترین جوایز را دارند. پس از آن بازی تحسین شده The Last of Us با نامزدی در 7 رشته قرار دارد. اینها بزرگ ترین شانس های بهترین بازی سال هستند.
از لیست بازی های نینتندو هم، امسال Super Mario 3D World نماینده ژاپنی ها در مراسم VGX خواهد بود. در بخش بازی های همراه، نینتندو با 3 نامزد برگ برنده را دارد که در این بخش تنها رقیب نینتندو بازی جدید استودیو مدیا مولکول یعنی Tearaway خواهد بود. در بخش بهترین بازی نقش آفرینی هم دو نامزد مرتبط با نینتندو هستند. نکته جالب در مورد بخش بهترین بازی نقش آفرینی، این است که در بین 4 بازی اصلا بازی نقش آفرینی غربی نداریم و تماما متعلق به سبک JRPG هستند.
از میان کمپانی های کنسول ساز، نینتندو و سونی هر کدام 10 نامزد مختلف در هر بخش دارند در حالی که مایکروسافت امسال تنها در 2 شاخه و با دو بازی نسل بعد خود به عنوان نامزدهای بهترین بازی مبارزه ای و ریسینگ توسط داوران انتخاب شده. از دیگر سو، هیچ یک از عناوین نسل بعد سونی در هیچ شاخه ای قرار نگرفته است. تنها بازی های نسل بعد (مایکروسافت و سونی) حاضر در لیست Killer Instinct و Forza Motorsport 5 هستند.
نکات جالب امسال حذف دو بخش "بهترین کاراکتر" و "بهترین گرافیک" است. با توجه به عرضه دو کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان شاید منطقی نباشد که The Last of Us و GTA ساخته شده روی کنسول های 7-8 سال پیش را با Ryse و Killzone ساخته شده روی یک کنسول تازه نفس یکی بدانیم. شاید علت حذف بخش بهترین گرافیک این باشد اما دلیل خاصی تا به الان مطرح نشده که چرا در سالی که بایوشاک اینفینیت، The Last of Us و بسیاری بازی های داستان محور با کاراکترهای فوق العاده حضور دارند، این بخش به کل حذف شده.
در میان تمامی شاخه ها، مورد انتظار ترین بازی سال 2014 توسط مردم انتخاب می شود. اگر مایل به رای دادن هستید به وبسایت اسپایک تی وی مراجعه کنید. مراسم امسال در تاریخ 17 آذر (8 دسامبر) برگزار خواهد شد و از طرق مختلفی قابل مشاهده خواهند بود.
لیست نامزد های برترین بازی های 2013 :
بهترین بازی سال
بهترین استودیو سال
مورد انتظارترین بازی سال (توسط مردم انتخاب می شود):
بهترین شوتر
بهترین بازی مستقل
بهترین بازی اکشن ادونچر
بهترین بازی ورزشی
بهترین نقش آفرینی
بهترین بازی مبارزه ای
بهترین بازی ریسینگ
بهترین بسته الحاقی
بهترین بازی ایکس باکس
بهترین بازی پلی استیشن
بهترین بازی نینتندو
بهترین بازی PC
بهترین بازی کنسول های دستی
بهترین بازی کژوال
بهترین صداگذار مرد
بهترین صداگذار زن
بهترین موزیک متن
بهترین قطعه موسیقی
منبع : spike

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید