مسیر سبز
مسیر سبز

تولید مشروبات الکلی در زیرزمین مسجد! هیأت امر به

تولید مشروبات الکلی در زیرزمین مسجد! 
 هیأت امر به

تولید مشروبات الکلی در زیرزمین مسجد!
هیأت امر به معروف و نهی از منکر عربستان اعلام کرد مسجدی در استان نجران اقدام به راه‏ اندازی کارگاه تولید مشروب در زیرزمین خود کرده بود که پس از کشف، توقیف و پلمب شد.

یک روزنامه سعودی نوشت هیأت امربه معروف و نهی از منکر عربستان دو روز پیش در منطقه نجران مسجدی یافته‏ اند که در زیرزمین آن اقدام به تولید مشروبات الکلی می‏شده است!

به نوشته این روزنامه، پلیسی دینی عربستان اعلام کرده است این کارگاه تولید مشروبات الکلی را دو نفر آسیایی(خاور دور) راه‌‏اندازی و اداره می‏کرده ‏اند.

بنا به اعلام سخنگوی هیأت امربه معروف و نهی ازمنکر نجران، این دو، سه سال است که با تولید و فروش مشروبات الکلی در سطح وسیعی از نجران و سایر مناطق جنوبی عربستان، به ثروت هنگفتی دست یافته‏اند!

بنا بر قوانین داخلی عربستان تولید و فروش مشروبات الکلی در این کشور با مجازات شلاق و زندان روبه ‏روست. به گفته کارشناسان مسائل اجتماعی این پادشاهی، علی‏رغم آن‏که حکومت تلاش زیادی برای موجه و اسلامی نشان دادن این کشور دارد، مظاهر فساد به شکل گسترده ولی مخفیانه و زیرپوستی تمام طبقات اجتماعی را دربرگرفته است. به حدی که اخبار دریافتی از گوشه وکنار این کشور در زمینه خرید و فروش مشروبات الکلی، نشان از در صدر بودن سعودی‏ها در مصرف مشروبات الکلی نسبت به دیگر کشورهای منطقه ـ که اتفاقا خریدوفروش نوشابه‏های الکلی در آنها آزادانه‏ تر انجام می‏شود ـ دارد!

منبع: تابناک
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید